R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Tylu imprez dawno nie było. Sprawdź, co będzie się działo

› Kultura i Rozrywka ponad rok temu    2.03.2018
Joanna Pera
komentarzy 8 ocen 0 / 0%
A A A

Jarocin. Wydarzenia kulturalne. Koncerty. Filmy. Imprezy. Będzie się działo.

 

R E K L A M A

 

Rockowo, klasycznie, teatralnie i filmowo - tak w skrócie prezentuje się nadchodzący tydzień w powiecie jarocińskim. Co dokładnie będzie się działo oraz na co warto się wybrać? Sprawdźcie!

Ted Nemeth i hoszpital - koncert w Spichlerzu Polskiego Rocka już dziś o godz. 20.00
Ted Nemeth powstał latem 2010 roku w Łodzi. Ich muzyka to spotkanie energii z nostalgią, brudu łódzkich kamienic i czystego szaleństwa zamkniętego w formie, która może zarazem zachwycać, jak i wprowadzać niepokój. Nieprzypadkowo warstwa liryczna ma w tym swój udział, bowiem jako jeden z nielicznych zespołów na rodzimej scenie posiadają teksty po polsku, które mają głębszy sens. Lider zespołu, Patryk Pietrzak, trafia w sedno problemów swojego pokolenia. Swoboda oraz prostota przekazu sprawiają, że całość jest chwytliwa i wzbudza sympatię wśród słuchaczy. Czasem jednak pozostawia ich w stanie skrajnego dyskomfortu, z całą gamą pytań bez jednej, właściwej odpowiedzi. Ted Nemeth, to nie zespół dla każdego, choć każdy powinien go posłuchać i zrozumieć. 
W 2017 roku pojawili się na scenach znaczących polskich festiwali: Jarocin Festiwal oraz Przystanek Woodstock. Jesienią na półkach sklepowych pojawił się kolejny album zespołu pt. CTRL C. 

Gość: hoszpital 
Trio z Poznania pokazuje, iż o miłości, samotności i bólu istnienia ciągle można zaśpiewać w sposób świeży i bezpretensjonalny, co więcej, czyniąc to w języku polskim.
Znakiem rozpoznawczym grupy są rozmarzone, nieco senne gitary i ciepły głos Michała Bielawskiego, który z pewnością ma jakieś właściwości terapeutyczne. Hoszpital uformował się w marcu 2012 roku w stolicy Wielkopolski.
EP-kę „Szmutno” zespół opublikował w 2014 roku. Debiutancki longplay zatytułowany dla odmiany „Weszoło” ukazał się 24 kwietnia 2015 roku nakładem wytwórni Thin Man Records. W rok po debiucie Hoszpital pokazuje nową twarz. Nie jest już nieśmiałym kochankiem szturmującym serca dziewczyn melancholią i wierszami Bursy, ale rozgorączkowanym tancerzem na smutnym disco.
„Horor” to dziesięć głośnych, wysokoenergetycznych kawałków i to niezależnie od tego, czy przybierają postać rozpędzającego się bolidu („Taśma”), czy kruchej ladypankowej ballady („Niebywałość”). Na krążku w nieoczywisty sposób przenikają się wpływy rocka i nowej fali z lat 80. ze współczesnymi trendami.

Bilety: 30 zł w dniu koncertu do nabycia w Spichlerzu Polskiego Rocka. Można dokonać również rezerwacji biletów telefonicznie 698 166 598 lub mailowo spichlerzpolskiegorocka@gmail.com.

Krzysztof Respondek, recital kabaretowo - muzyczny, w JOK-u jutro, czyli w sobotę 3 marca, o godz. 18.00
Krzysztof Respondek - to polski aktor i piosenkarz, od 1 stycznia 1999 roku artysta kabaretu "Rak". 
W 1992 roku ukończył PWST na wydziale aktorskim we Wrocławiu. Po studiach rozpoczął pracę w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Zagrał kilka znaczących ról, a za rolę Che Guevary w musicalu „Evita” otrzymał Złotą Maskę. Dał się również poznać jako aktor filmowy („Naznaczony”, „Kryminalni”, „Laura”, itd.). Największą popularność przyniosła mu jednak rola w serialu „Barwy Szczęścia”.
Również śpiewanie, które zawsze było jego największą pasją, przysporzyło mu wiele radości, nagród i rzesze fanów. W telewizyjnym show „Jak Oni Śpiewają” w trzeciej edycji zdobył brylantowy mikrofon i perłowy mikrofon w edycji mistrzów. Na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze wygrał główną nagrodę - „Złoty samowar”. W 2010 roku, był nominowany do nagrody Wiktora w kategorii „Największe Telewizyjne Odkrycie Roku”.
Razem z Aleksandrem Woźniakiem nagrał swoją pierwszą solową płytę zatytułowaną „Taki Świat Kupuję”.
Recital zorganizowany jest z okazji Dnia Kobiet. 
Bilety w cenie 40 zł dostępne na stronie www.kupbilecik.pl

Koncert chóru "Arion" - w kościele pw. Św. Kazimierza w Kotlinie, w niedzielę 4 marca, o godz. 12.00
Konertu będzie można wysłuchać podczas mszy odpustowej w kościele prarafialnym pw. Św. Kazimierza w Kotlinie.  

Pierwsze Targi Ślubne w Tarcach - w Pałacu w Tarcach, w niedzielę 4 marca, w godz. 12.00 - 19.00
Jeśli palnujesz ślub, szukasz sukni ślubnej lub ciekawego pomysłu na na aranżację przyjęcia - ta impreza jest dla Ciebie. Organizatorzy przygotowali prezentację ślubnej oferty na rok 2018 - 2019. Będzie można przymierzyć wianki ślubne i wybrać bukiety, obejrzeć najmodniejsze suknie, dekoracje samochodów czy kompozycje kwiatowe. Wszystko w pięknych wnętrzach pałacowych, dodatkowo udekorowanych aranżacjami wykonanymi przez znaną florystkę Roksanę Hernes. Dla zainteresowanych przygotowano propozycję weselnej oprawy muzycznej, fotografii ślubnej oraz menu na przyjęcie. 
Wstęp wolny. 
Podczas imprezy zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na na pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym, podopiecznym Fundacji "Ogród Marzeń". 
Patronat medialny nad targami objął magazyn "Ona". 

"Gliniane Cuda" - wernisaż Justyny Rajter, w holu Kina Echo, w niedzielę 4 marca, o godz. 15.00
Na wernisażu zaprezentowane zostaną trójwymiarowe obrazy, świeczniki czy patery. Prawdziwe gliniane cuda. 
Justyna Rajter - pochodzi z Karkonoszy. Rzeźbi w glinie i jak sama mówi - kocha to, co robi. 

"Księżna Łowicka" - drugi film z cyklu w starym kinie, w Kawiarni Filmowej, w poniedziałek 5 marca, o godz. 18.30
"Księżna Łowicka" to dramat kostimowy w reż. Mieczysława Krawicza i Janusza Warneckiego. Film miał swoją premierą 9 września 1932 roku. Jest swobodną interpretacją powieści Wacława Gąsiorowskiego pod tym samym tytułem. Akcja filmu dzieje się w czasach Królestwa Polskiego i opowiada prawdziwą historię małżeństwa polskiej arystokratki Joanny Grudzińskiej z Wielkim Księciem Konstantym, wielkorządcą Królestwa Polskiego. W fabułę filmu wpleciony jest fikcyjny wątek miłości majora Waleriana Łukasińskiego do Joanny, którą uczuciem darzył również książę Konstanty i za którego Joanna wychodzi za mąż. Łukasiński, zaangażowany w przygotowania do powstania przeciwko despotycznemu władcy Królestwa Polskiego zostaje aresztowany, zdegradowany i skazany na 8 lat ciężkiego więzienia. Niebawem wybucha powstanie listopadowe.

Anna Dziewit-Meller - spotkanie autorskie, w sali kominkowej Pałacu Radolińskich, we wtorek 6 marca, o godz. 18.00
Anna Dziewit-Meller jest dziennikarką i reporterką. Autorką (razem z Agnieszką Drotkiewicz) książek "Głośniej! Rozmowy z pisarkami" oraz "Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami", czy najnowszej dedykowanej młodszym czytelnikom "Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy", która będzie punktem wyjścia do dyskusji podczas jarocińskiego spotkania o kobietach z okazji Roku Praw Kobiet.
Swoje teksty publikowała między innymi w "Polityce", "Wysokich Obcasach" i "Lampie". W programie "Dzień Dobry TVN" i radiu Chillizet poleca dobre książki. W zespole Andy gra na gitarze i śpiewa. Prowadzi też bloga o książkach bukbuk.pl.
Będzie to pierwsze z cyklu spotkanie w Roku Praw Kobiet. 
Bezpłatne wejściówki w Bibliotece Głównej w Pałacu Radolińskich, Bibliotece "Pod Ratuszem" oraz JOK Jarocin od 12 lutego.

Koncert i spotkanie z okazji Dnia Kobiet - w Domu Kultury Kotlin, w czwartek 8 marca, o godz. 14.00
Podczas koncertu wystąpią dzieci i młodzież, działający w Domu Kultury w Kotlinie. Na wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów. 

Wielkanocne szycie ozdób świątecznych - w czytelni Bibliotki Głównej w Pałacu Radolińskich, w sobotę 10 marca, o godz. 10.00
Wydarzenie zorganizowane jest dla miłośników własnoręcznego wytwarzania ozdób świątecznych, w tym wielkanocnych kurek, zajączków itp. Zapisy i szczegóły u Lidii Leśnej pod nr tel. 62 747-23-46 lub 690-173-766. Wpisowe wynosi 5 zł - na materiały i tkaniny. 

Spektakl "Szalone nożyczki" w wykonaniu Teatru Komedia z Wrocławia, w JOK-u, w sobotę 10 marca, o godz. 19.30
Interaktywna komedia fryzjerska, której humor ostry jest jak brzytwa! Akcja toczy się w salonie fryzjerskim mistrza grzebienia i nożyczek – Tonia Wziętego, który wynajmuje zakład od mistrzyni fortepianu Izabeli Richter. Pewnego dnia kobieta zostaje zamordowana w swoim mieszkaniu, znajdującym się tuż nad salonem. Nieoczekiwany zwrot akcji ujawnia wiele skrywanych tajemnic, których rozwiązaniem zajmie się profesjonalny śledczy, angażując do tego widzów. Autor sztuki bowiem, główną rolę powierzył właśnie publiczności. Od jej błyskotliwości zależy rozwój wydarzeń, a w konsekwencji również - a może i przede wszystkim - zakończenie przedstawienia.
Bilety w cenie 60 zł do nabycia w Jarocińskim Ośrodku Kultury

Koncert "Prawdziwi Pasjonaci Pięciolinii" - w Auli Szkoły Podstawowej w Żerkowie, w niedzielę 11 marca, o godz. 16.00
Koncert zorganizowany jest z okazji Dnia Kobiet. Na scenie wystąpią: Barbara Jędrychowska - mezzosopran, Karol Bochański - tenor, Krzysztof Jahns - bas oraz Marcin Dęga - akompaniament. 
Wstęp wolny. 

Kino Echo przygotowało na nadchodzący tydzień 4 propozycje filmowe:

 • "Narzeczony na niby" - komedia romantyczna, reż. Bartosz Prokopowicz DZIŚ PREMIERA
  Karina (Julia Kamińska) próbuje z całych sił stworzyć pierwszy szczęśliwy związek. Jedno nieprzewidziane zdarzenie i jedno kłamstewko zamieni jej uporządkowane życie w emocjonalny rollercoaster. Szybko okaże się, że każdy z bohaterów ma tak naprawdę coś do ukrycia. Gdy prawda wyjdzie na jaw, wszyscy będą musieli zrobić w końcu porządek w swoich związkach i w swoich sercach.
 • "Twój Vincent" - animacja, dramat, kryminał, reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman PREMIERA 4 MARCA
  Bohaterowie obrazów Vincenta van Gogha przedstawiają historię życia oraz tajemniczej śmierci artysty. 
 • "Kobieta sukcesu" - komedia romantyczna, reż. Robert Wichrowski PREMIERA 8 MARCA
  Główną bohaterką filmu jest Mańka (Agnieszka Więdłocha). Szefowa firmy w wielkim mieście, której życie nagle wywraca się do góry nogami. Jej biznes pada ofiarą nieuczciwej konkurencji, związek z Norbertem (Mikołaj Roznerski) przeżywa kryzys, a pod drzwiami mieszkania kobieta zastaje Lilkę (Julia Wieniawa), młodszą siostrę. W życie Mańki – za sprawą psa i przypadku – wkracza również Piotr (Bartosz Gelner), którego wbrew sobie i mimo serii nieporozumień zdaje się przyciągać. Jako przebojowa kobieta sukcesu Mańka nie zamierza się poddawać i skupia się na walce o przetrwanie firmy i zdemaskowanie oszustów! Czy nie straci przez to z oczu siostrzanej przyjaźni i szansy na coś nowego?
 • "Kobiety mafii" - sensacja, reż. Patryk Vega
  Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję „nie do odrzucenia”. Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S – oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa). By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska). Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke) – żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy.

Informacje dotyczące biletów oraz godzin seansów dostępne są [TUTAJ]. 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nika
ponad rok temu 8
kto na to pojdzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Vixomaniak
ponad rok temu ocena: 100%  7
Klubowe imprezy mi tu robić na wzór Największego Zakończenia Lata 2017! Nic lepszego nie ma :D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Vixomaniak
ponad rok temu 6
Dobry klimat, dobra bania, miłość, przyjaźń, zakaz stania!
~ vixoholics
ponad rok temu 5
bity basy i wspomnienia, vixa nigdy się nie zmienia...
~ 23
ponad rok temu ocena: 0%  4
nudno dosc
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ jacekpl
ponad rok temu ocena: 0%  3
A w świecie dramomaniaków co jest w tym miesiącu "March" * Rich Family's Son (MBC) * Pretty Sister Who Buys Me Food (JTBC) * Switch: Change the World (SBS) "March 3" * Children of A Lesser God (OCN) * Good Witch (SBS) * Grand Prince (CSTV) * My Husband Oh Jak-Doo (MBC) "March 5" * That Man Oh Soo (OCN) "March 6" * Konda Teru no Goho Reshipi (Amazon) "March 9" * Kareshi wo Ron de Kaimashita (dTV) "March 10" * Dolmen X (NTV) * Live (tvN) * Marry Me Now? (KBS2) "March 12" * Great Seducer (MBC) "March 14" * Let's Hold Hands Tightly and Watch The Sunset (MBC) "March 18" * Innocent Days (WOWOW) "March 21" * Kuinige Killer (WOWOW) * My Mister (tvN) "March 25" * Missions of Love (MBS) "March 26" * A Poem A Day (tvN) "March 30" * Midnight Journal (TV Tokyo) "March 31 "Spring" * Are You Human Too? (KBS2) https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Damian
ponad rok temu ocena: 17%  2
A gdzie disco polo? Resztę mam w d....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ el puppa
ponad rok temu ocena: 83%  1
Nie ma i nie będzie. Też cię mamy w d....
R E K L A M A
R E K L A M A