R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Twierdzi, że ma dosyć. Rezygnuje. Kto poprowadzi ich do wyborów?

› Aktualności 10 miesięcy temu    28.05.2018
Anna Konieczna
komentarzy 73 ocen 10 / 30%
A A A
 fot. A. Konieczna (archiwum)

„Nie znajduję żadnych racjonalnych argumentów czy przesłanek dla dalszego pełnienia funkcji w PSL, a tym bardziej organizowania kolejnych wyborów samorządowych na naszym terenie. Po prostu PO CO?”

 

R E K L A M A

Napisał na swoim profilu facebookowym szef jarocińskich struktur powiatowych PSL-u Karol Matuszak. Jest to fragment listu, który powiatowy radny z Goliny napisał do starosty Teodora Grobelnego (wiceprezes zarządu powiatowego PSL-u - przyp. red.).

W piśmie Matuszak zakomunikował także, że rezygnuje z członkostwa we władzach Polskiego Stronnictwa Ludowego. Do tej pory był szefem struktur powiatowych PSL-u, był też członkiem zarządów: miejsko-gminnego, powiatowego i wojewódzkiego.

„Czarę goryczy” przelała odmowa ze strony starosty jarocińskiego Teodora Grobelnego (wiceprezes zarządu powiatowego PSL-u - przyp. red.) dofinansowania renowacji prezbiterium w sanktuarium w Golinie.

 

„Dla mnie osobiście sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia w Golinie to kwestia najważniejsza i szczególna i nie będę obojętny na takie postępowanie ze strony państwa. Potraktowanie tej sprawy przez pana, panie starosto, jako jednej z wielu, w sposób, w mojej opinii lekceważący, nie pozwala mi w dalszym ciągu kierować naszą organizacją” - napisał na swoim profilu na facebooku.

 

Co ciekawe - w styczniu 2017 roku, podczas przewrotu w powiecie Matuszak wręczył staroście kwiaty i wizerunek Matki Boskiej Pocieszenia, patronki parafii w Golinie.  – Żeby nasza golińska matuchna była zawsze w twoim gabinecie i nad tobą czuwała – mówił peeselowiec [ZOBACZ TUTAJ]

 

[o rezygnacji innego radnego powiatowego - przeczytasz TUTAJ]

Więcej w najbliższym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 3 głosów: 10 (30%) 7 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (73)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ♦
10 miesięcy temu ocena: 61%  73
Ten kościół dostał tyle dotacji, że żaden inny tyle nie dostał.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ psl
10 miesięcy temu ocena: 96%  72
A gdzie sejmik wojewódzki p. Grzesiek czym się wykazał do mieszkańców GOLINY
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ a kto to?
10 miesięcy temu ocena: 100%  71
a kto tojest za waćpan Grzesiek????
~ +
10 miesięcy temu ocena: 74%  70
Miejscowe biznesmeny niech trzepną kasą na ten przybytek Pański. W Golinie ich niemało.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jako mieszkanka Jarocina pytam: czy tak powinno być
10 miesięcy temu ocena: 89%  69
czy tak powinno być: http://historiajarocina.pl/odd... cytat z artykułu do którego załączam link: "Funkcjonariuszowi UB z Jarocina Ludwikowi Drzazdze, który przebywał poza służbą na wartowni, zabrano pistolet kal. 9 mm." Chciałabym aby pan wicestarosta i zarząd powiatu odnieśli się do tych faktów, czy pan wicestarosta nie powinien podać się do dymisji albo czy niepowinna rada powiatu go odwołać?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ temida
10 miesięcy temu ocena: 40%  68
hahaha.......i co chcesz ugrać tym wpisem?
~ RYDZYK
10 miesięcy temu ocena: 72%  67
Komuś się w głowie poprzewracało może jeszcze powiat powinien przelać kasę NA konto RYDZYKA. PANIE KAROLU WSTYDU OSZCZĘDZ.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rozczarowana
10 miesięcy temu ocena: 95%  66
Panie Karolu może Pan się zainteresuje bardziej potrzebującymi a nie kolejne " świątynie " finansować .... Jeżeli to jest powodem Pana aktu rozpaczy to jestem conajmniej rozczarowana bo miałam zawsze Pana za rozsądną osobę . Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Teodor, prosimy chociaż raz o męską decyzję: zrezygnuj!!!!!!!
10 miesięcy temu ocena: 89%  65
Teodor, prosimy zrezygnuj, kończ waść wstydu oszczędź. Daj sobie luz, czy nie lepiej zająć się domem i poswięcić czas rodzinie? wciąż cię będą robić w bambuko a ty będziesz wciąż przytakiwał? W lutym skończyłeś 65 lat!! Idż na emeryturę zadbaj o zdrowie, podejmij chociaż raz męską decyzję
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ koniec tęczowej koalicji
10 miesięcy temu ocena: 59%  64
Tylko burmistrz Adam Pawlicki i radni Ziemi Jarocińskiej z Gminy Jarocin dbają o zabytki sakralne na terenie gminy Jarocin. PSL , PIS i PO które rządzi w powiecie nie chcą pomóc sanktuarium golińskiemu ani innym w Gminie Jarocin. Podziękujemy im już w październiku tego roku. Zresztą. . . sami wiedzą o tym że jest już po nich i rezygnują jeden po drugim.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
10 miesięcy temu ocena: 62%  63
Od kiedy w obowiązkach starostwa leży dbanie o obiekty sakralne, jeśli była złożona deklaracja pomocy to owszem starostwo powinno się wywiązać, a jak nie to o co te pretensje. Po prostu Matuszak nie chciał dalej siedzieć w PSL-u i znalazł sobie jakąś wymówkę. Ta partia jest skazana na POrażkę. Co do remontu kościoła burmistrz Pawlicki jest taki hojny i wspiera niektóre parafie, może do niego się zgłosić, reszta radzi sobie świetnie bez złotówek z gminy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ #
10 miesięcy temu ocena: 22%  62
Przed remontem dach na kościele w Górze nie był dachem, to było sito.
~ DO Karol
10 miesięcy temu ocena: 54%  61
Czytaj ze zrozumieniem. Koszt wymiany takiego dachu to około 300 tys. zł
~ Karol
10 miesięcy temu ocena: 68%  60
Gdzie w górze były zniszczenia ?- zwykła przykrywka i mamienie obiekt stoi 100 lat i dalej by stał ale 100tyś rzadko która parafia w polsce dostała-po cichu-czisza szaaaaaaa
~ wsx
10 miesięcy temu ocena: 50%  59
Gdyby nie wyremontowano dachu na kościele w Górze, to po zeszłorocznej nawałnicy, jaka przeszła przez gminę Jaraczewo, z tego kościoła zostałyby tylko mury.
~ junek z rady
10 miesięcy temu ocena: 63%  58
a 100tysięcy dla góry to co-na remont i można - można jak się pomiesza i i potupie nogami jak szczerbol bo wezmie zabawki- i tęczowej koalicji nie będzie-mozna???
~ Weronika
10 miesięcy temu ocena: 67%  57
Przecież kościół w Golinie dostał i dostaje kasę na remonty.
~ alex
10 miesięcy temu ocena: 62%  56
Kościół z konkordatu dostaje prawie DWA MILIARDY złotych rocznie z budżetu - to są pieniądze, które można byłoby wydać na realne potrzeby społeczeństwa - szpitale, drogi, przedszkola czy ratowanie ciężko chorych dzieci, którym państwo nie chce refundować leków. Kolejne miliony dostaje kościół z Funduszu Kościelnego, kolejne miliony zgarnia z tacy, a są jeszcze politycy którzy żebrzą na kościół z kasy lokalnej - powiatowej czy gminnej. Litości! Czy szef struktur lokalnych PSL naprawdę nie widzi rzeczywistych potrzeb mieszkańców?? Drogi gruntowe w których można w czasie deszczy utopić się po pas. Brak ścieżek rowerowych. Brak zajęć dla młodzieży. Takich problemów lokalnie jest mnóstwo!!! A on się podaje do dymisji bo mu Starosta na prezbiterium nie chce dać kasy, bo prezbiterium to priorytet...Ludzie gdzie my żyjemy!!! Obudźcie się. Kościół naprawdę nie jest najbardziej potrzebującą instytucją w Polsce. Oni dostają grube miliardy co roku. Bez podatku!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
10 miesięcy temu ocena: 43%  55
to co napisałeś się zgadza tylko wytłumacz jak to jest, że kasa idzie na jeden kościół, ale na inne nie? Jedna parafia ma większe wpływy w starostwie?
~ golinka
10 miesięcy temu ocena: 71%  54
W sedno! Trafnie 100%.
~ Szmul Liebenstein
10 miesięcy temu ocena: 24%  53
Matuszak obok Grześka to jedyni peeselowcy co robią wiele dla ludzi, nie tylko ze wsi. Powinni odejść z Polskiego Stronnictwa Ludowego i wstąpić do ZJ.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nick
10 miesięcy temu ocena: 100%  52
Grzesiek sam to napisałeś?
~ wszyscy tylko do koryta
10 miesięcy temu ocena: 96%  51
serio Grzesiek nie był na żadnym zebraniu wiejskim, które dotyczyły zablokowania budowy ubojni. To oni pierwsi wiedzieli o decyzji środowiskowej, o możliwości odwołania się. Nic Psl w tej kwestii nie zrobił, nawet pan Matuszak. Ale jak było zebranie o wyborach to Grzesiek był pierwszy. To Grześka stowarzyszenie mogło zablokować tą inwestycję
~ Kadziok
10 miesięcy temu ocena: 64%  50
Przecież w Jarocinie nie ma bezrobocia... http://www.jarocinska.pl/artyk...
~ Heniu
10 miesięcy temu ocena: 81%  49
Karol nie dostaniesz kasy bo szczerbol do góry wziął 100tysięcy i jak mamili kazda gmina może liczyc na cel kultu religijnego- i co wyciulali cię razem z drzyzgą-ha ha ha ..................
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ktos cos
10 miesięcy temu ocena: 93%  48
jaka przychodnia była zamieszana w obrot niezgodnie z prawem lekow i blokowanie lekow?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 54
10 miesięcy temu ocena: 60%  47
nie ma bema 8 w zerkowie?!!!
~ janek z Rady
10 miesięcy temu ocena: 71%  46
na bema 8....
~ A-Z
10 miesięcy temu ocena: 89%  45
na fotce co wstawili - to jest ten skazany z Goliny tak zwany WSTYD Goliny???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxxc
10 miesięcy temu ocena: 93%  44
No tak, Karol czuje upadek PSL więc będzie NIEZALEŻNY, ale do czasu. Powiat się już znudził? może teraz Gmina. MBP pomoże Opalony przygarnie?, ale wątpię. No Karolu głowa do góry i Alleluja i do przodu. Taka jest polityka no nie! Trzeba wiedzieć kiedy zmienić front i wyczuć skąd wieje wiatr, a czy przypadkiem dofinansowanie nie jest pretekstem?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Isia kumpela
10 miesięcy temu ocena: 71%  43
I co Drzazga? i co Grobelny? i co Szczepaniak Jacek" chodzicie szeptacie, układacie, knujecie , sretetetete i za kikla miesiecy, albo wcześniej będziecie wydmuchani, i bardzo dobrze! panie Grobelny jakim starostą pan jest każdy widzi, moze tylko nie pan więc idź pan ślaedem kużdżała, teraz Matuszaka i idź pan sobie emereyturę, zabierz Drzazgę a ten niech zabiera swojego siostrzeńca rzecznika i wio z powiatu, bo wtedy doiero zqacznie być normalnie, jak wiecie co to znaczy, acha ten wasza tęga głowa od polityki i kandydat Surdykowski też niech sobie idzie, bo dopuki jesteście na urzędach to katastrofa każdego dnia co raz większa, panowie papapa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lol
10 miesięcy temu ocena: 50%  42
Wszyscy wiedzą co znaczy "normalnie" w wykonaniu ziemi jarocińskiej. To jest normalne dojenie kasy powiatowej na zachcianki - fanaberie Pawlickiego, np. łącznik 11 z 12.
~ Szczepan
10 miesięcy temu ocena: 69%  41
Psl sie sypie, czy to prawda że Włodarczykowa prosiła Pawlickiego żeby dał jej miejsce na listach do gminy bo dość ma Starosty i tego ci się dzieje w powiecie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hhahaha
10 miesięcy temu ocena: 94%  40
dopiero co buczała na niego jak stara betoniara
~ qaz
10 miesięcy temu ocena: 53%  39
Ale sobie wymyśliłeś. Pawlicki już zawsze będzie sam bez koalicjanta.
~ Jesteś wolny możesz już iść
10 miesięcy temu ocena: 90%  38
Karol. Bądź konsekwentny. Powiedziałeś A to trzeba powiedzieć B. "Nie da się być z jedną pupą na dwóch weselach." Zrezygnuj z mandatu radnego. Pokaż, że jesteś prawdziwym społecznikiem, a nie płaczliwą babą. I pamietaj, aby zrobić łaskę Pawlickiemu. Napisałbym coś więcej, ale mi Cię Karolu po prostu żal.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxxxxxx
10 miesięcy temu ocena: 92%  37
Czyżby Matuszak do ZJ się pchał. Masakra. Już od dłuższego czasu „lajkuje” i udostępnia wszystkie wpisy burmistrza. Zbieg okoliczności? Nie sądzę. Wie że PSL nie ma szans w wyborach to tylko ZJ go weźmie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aaa
10 miesięcy temu ocena: 95%  36
Nawet niejakie zwierze nie ciągnie do koryta tak jak M.
~ Po PSL-u
10 miesięcy temu ocena: 86%  35
Sznupę na prezesa powiatowego PSL i światło mogą zgasić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Człon
10 miesięcy temu ocena: 88%  34
Możesz sobie zbić członka za 5 tysi. Członka ZJ.
~ Sznupa z Goliny
10 miesięcy temu ocena: 91%  33
Jak coś nie pasi to dam lekko w sznupe . Tak za 5 tysi .
~ Kasie
10 miesięcy temu ocena: 86%  32
referendystke na zastępczynię i będzie mega PSL. Nic dziwnego że zrezygnował
~ Olga
10 miesięcy temu ocena: 73%  31
Ciekawa rozgrywka PSLu. Teraz szefem powiatowym PSLu zostanie Katarzyna i w ten sposób wymiksuje się z góry przegranej walki o fotel burmistrza, powie że skoro jest szefem powiatowym to musi kandydować do powiatu. W ten sposób Karol wychodzi z twarzą po olaniu przez powiat kościoła w Golinie, a Katarzyna się na nas wypina i idzie jak wszyscy z opozycji do powiatu. Niezłe. Każdy ustawia się pod własne korzyści. Szczególnie PSL. Nieźle to wymyślili.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ To my za tym stoimy
10 miesięcy temu ocena: 100%  30
Caryca??
~ Xxxxxxx
10 miesięcy temu ocena: 89%  29
Wszyscy sie pchają na powiat z PIS na czele. Byle ludzie przejżeli na oczy i nie wybrali ponownie miernoty do rady miasta i rady powiatu. Ciekawe kto by tam został jakby trzeba było tam społecznie siedzieć. Pewnie nikt hahahha
~ Xxxxxxxx
10 miesięcy temu ocena: 35%  28
Nie wierzę w to żeby Szymkowiakowa została w PSL szefową. Bzdury jakieś
~ każdy do koryta
10 miesięcy temu ocena: 88%  27
Bo tam mogą zrobić dziesięciu etatowych po 10 koła na mięsiąc
~ opożyć
10 miesięcy temu ocena: 79%  26
Ciekawe co na to wyborcy, cała opozycja idzie na powiat. Dobrze że chociaż pis wypchnął kogoś do kandydowania na burmistrza.
~ Dr Miodek
10 miesięcy temu ocena: 88%  25
Karol pamietaj! Robisz łaskę Adamowi i już jesteś nasz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wreszcie mądra decyzja
10 miesięcy temu ocena: 70%  24
Źle się pewnie czuł w tym towarzystwie, tym bardziej że swoją funkcją musiał to wszystko uwiarygadniać. Karol to za wysoka półka człowieka żeby się osmieszać zachowaniami typu knajackie popychanki czy dyrdymały opowiadane przez pomawiacza Gonadę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Trzeba dbać o wizerunek
10 miesięcy temu ocena: 73%  23
Od początku do nich nie pasował. Lepiej późno niż wcale.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :(
10 miesięcy temu ocena: 93%  22
Post zniknął?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sekwoja
10 miesięcy temu ocena: 92%  21
No Kalol nie da się być z jedną pupą na dwóch weselach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dr Miodek
10 miesięcy temu ocena: 89%  20
Karol musisz jeszcze tylko zrobić łaskę Adamowi. Ostatni sprawdzian. ;) :) :D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stało się
10 miesięcy temu ocena: 90%  19
to jest mądra decyzja. PSL golińskie przyłożyło rękę do budowy ubojni drobiu. A po co radni, którym nie można ufać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PoPołukard
10 miesięcy temu ocena: 42%  18
Ty cielaku ubojnia drobiu to miejsca pracy dla bezrobotnych. Ubojnia drobiu to szansa wyjścia dla bezrobocia dla tych ludzi bezrobotnych, i jakaś szansa na swoje życie. Szczekacie na Pawlickiego oszołomy, a nic nie zrobiliście tutaj od 1989r.
~ teraz telefon do Adama
10 miesięcy temu ocena: 73%  17
Nie w gestii powiatu czy gminy jest utrzymywać kościoły, panu Matuszakowi chyba priorytety się pomyliły
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Posypało się w PSLu
10 miesięcy temu ocena: 74%  16
Bartek Nawrocki - nowym powiatowym szefem PSL. Najwięcej dla PSLu robi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ?
10 miesięcy temu ocena: 82%  15
Kto to Bartek Nawrocki?
~ Lucyfer
10 miesięcy temu ocena: 73%  14
Pojdż za mną Teosiu , o to twój kocioł . A teraz właź !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
10 miesięcy temu ocena: 68%  13
a jednak tęczowa koalicja się sypie. Rządzicie 1,5 roku, nic oprócz stołków nie zrobiliście. gratuluję
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
10 miesięcy temu ocena: 70%  12
Porządek? Kwiatki wyjdą jak się skończy im ta kadencja
~ stylber
10 miesięcy temu ocena: 53%  11
Ten dzieciak niczego nie pozyskał. Robił to co opalony mu rozkazał.
~ Bgr
10 miesięcy temu ocena: 58%  10
Chyba Bartosz Walczak pozyskał. Oni je tylko wydawają
~ Marek
10 miesięcy temu ocena: 63%  9
Koalicja się nie sypie.Jeden nie jest członkiem zarządu a drugi zrezygnował z władz PSL ale koalicja trwa i ma się dobrze.I nie jest tak że nic nie robią.Pozyskali wiele milionów z UE dla szkół, przywracają porządek w szpitalu.Powiat nie ma tyle pieniędzy co gmina i nie ma tylu obowiązków.
~ lok
10 miesięcy temu ocena: 47%  8
brawo karol
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A