ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AA1 - Fundacja_procent
R E K L A M A

Trzy razy wzywała pogotowie w ciągu dwóch godzin

› Aktualności› Na sygnale 3 miesiące temu    6.10.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 11 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Archiwum jarocinska.pl

37-letnia mieszkanka gminy Jarocin wzywała bezpodstawnie Zespół Ratownictwa Medycznego. Lekarz pogotowia zadzwonił po policję. Funkcjonariusze ukarali kobietę dwa razy mandatem, ale i to nie pomogło. Co jej grozi?
 

 

Lekarze pogotowia ratunkowego i ratownicy mówili wielokrotnie, że mają pacjentów, którzy bez potrzeby wzywają Zespoły Ratownictwa Medycznego. Zapowiadali, że osoby, które są wyjątkowo uciążliwe, będą karane mandatami.

Tak też się stało w przypadku 37-letniej mieszkanki gminy Jarocin. W ciągu czterech dni z rzędu, aż osiem razy zadzwoniła po karetkę pogotowia ratunkowego. Jednego dnia ZRM wezwała aż… trzy razy. Telefonowała na numer alarmowy i tak opisywała swoje dolegliwości, że dyspozytor medyczny wysyłał ambulans z lekarzem.

 

- Ze zgłoszenia wynikało, że jedziemy do bólu w klatce piersiowej. Jak weszliśmy, to pacjentka siedziała przy stole i słuchała muzyki z telefonu. Kobieta była arogancka i agresywna. Zbadaliśmy ją na tyle, na ile się pozwoliła i kolejny raz zaproponowałem dalszą diagnostykę w szpitalu - opowiada Marek Stawski, kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Zespołów Ratownictwa Medycznego w Jarocinie.

 

 

 

Jednak kobieta nie miała ochoty na wykonywanie zaleceń lekarza. Ostatecznie nie zgodziła się na przewiezienie do szpitala.

Szef zespołu zdecydował się wezwać policję, bo przyjazd karetki był nieuzasadniony. Tym bardziej, że był to już któryś raz z kolei. Policja ukarała kobietę mandatem 500- złotowym. To jednak nic jej nie nauczyło.

Ledwie medycy zdążyli wrócić do szpitala, dyspozytor wysłał ich pod ten sam adres. Tym razem dramatyczne zgłoszenie dotyczyło bólu podbrzusza i krwawienia z dróg rodnych. Ponownie przyjechała policja i ukarała mandatem kobietę.

Za kilkadziesiąt minut scenariusz się powtórzył. Powtórne poważne zgłoszenie, które również okazało się bezpodstawne. W jego efekcie policja zdecydowała się przewieźć kobietę do policyjnej izby zatrzymań.

 

- Został skierowany wniosek do sądu o ukaranie kobiety. Były nałożone dwa mandaty i nie ma sensu stosować kolejnego takiego samego środka, bo nie przyniósł oczekiwanego efektu. W takim przypadku sąd zadecyduje o karze - wyjaśnia asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Zaznacza, że 37-latka była pod wpływem alkoholu. - Została przebadana urządzeniem alcoblow, który potwierdził obecność alkoholu w organizmie. Nie było potrzeby, aby uzyskać dokładne stężenie alkoholu - informuje policjantka.

 

Pracownicy pogotowia ratunkowego rozumieją, że pacjenci mają problemy z oceną stanu zdrowia swojego lub ich bliskich, ale nie będą wyrozumiali w stosunku do osób, które celowo i złośliwe zakłócają im pracę.

 

Podkreślają, że w czasie, gdy podejmują nieuzasadnioną interwencję, ktoś inny, naprawdę potrzebujący pomocy, może przez to dłużej czekać na karetkę [ZOBACZ TUTAJ]

 

500 zł - tyle wynosi mandat za nieuzasadnione wezwanie karetki pogotowia

Jeżeli sprawa zostanie skierowana do sądu, to może on orzec karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 zł.

Taka sama kara grozi za blokowanie numerów alarmowych.

 

Czytaj również: Jarocińscy ratownicy na wypadku w sąsiednim powiecie

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Hdnsdbsju
3 miesiące temu ocena: 83%  11
A ktoś inny mógł naprawdę potrzebować w tym czasie pomocy karetki....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szybki
3 miesiące temu ocena: 50%  10
do ~ I224 też tak pomyślałem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Max
3 miesiące temu ocena: 33%  9
Pewno ta z mostowej w witaszycach. Lumpiara
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Koko
3 miesiące temu ocena: 0%  8
Nie z Mostowej tylko z Roszarniczej
~ Jo
3 miesiące temu ocena: 45%  7
Chyba mo nierowno pod sufitym
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ I224
3 miesiące temu ocena: 76%  6
Tej kobiecie chyba potrzebny psychiatra
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa
3 miesiące temu ocena: 64%  5
Biedna Michasia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kasia
3 miesiące temu ocena: 50%  4
Monika nie Michasia
~ chcący wypić
3 miesiące temu ocena: 17%  3
A czy spożywanie alkoholu w domu także jest przestępstwem.Czy ta pani także wzywała policję?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ abstynent
3 miesiące temu ocena: 63%  2
Policji nie zamawiała.Mieli na nią zlecenie
~ XxX
3 miesiące temu ocena: 63%  1
Przeczytaj artykuł a później skomentuj ;)
R E K L A M A