ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Adecco

Trzy orszaki z trzema królami na Ziemi Jarocińskiej. Po raz pierwszy w Jaraczewie

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    2.01.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. Archiwum/Lidia Sokowicz

W tym roku Orszaki Trzech Króli połączone ze wspólnym kolędowaniem odbędą się 6 stycznia w Jarocinie, Magnuszewicach i Jaraczewie. W tej ostatniej z miejscowości impreza zostanie zorganizowana po raz pierwszy. Przemarszowi towarzyszyć będzie śpiew kolęd. W programie obchodów przewidziano również jasełka, żywy żłóbek i fajerwerki.

 

 

W święto Objawienia Pańskiego jako pierwsi w Orszaku Trzech Króli wyruszą uczniowie Szkoły Podstawowej w Magnuszewicach wraz z wiernymi z miejscowej parafii. Tutaj barwny korowód zostanie zorganizowany po raz drugi. Uczestnicy wyruszą o godz. 10.30 z boiska szkolnego do kościoła na mszę św. W programie niedzielnych uroczystości zaplanowano również jasełka oraz wspólne kolędowanie.

 

[ZOBACZ TEŻ] JAK WYGLĄDAŁ ZESZŁOROCZNY ORSZAK W MAGNUSZEWICACH

 

W Jarocinie Orszak Trzech Króli połączony będzie z 8. Jarocińskim Kolędowaniem. Od godz. 13.45 przy kościele Chrystusa Króla rozdawane będą korony i śpiewniki. Orszak jak co roku porowadzą trzej królowie wraz z kapelą Zespołu Folklorystycznego „Snutki” z Potarzycy. O godz. 14.00 głos zabierze ksiądz kanonik Rafał Sobieraj, proboszcz parafii Chrystusa Króla w Jarocinie. Po krótkim słowie wstępu grupa wyruszy ulicami Paderewskiego, Wrocławską, Hallera i Śródmiejską na Rynek. Tam na scenie zaprezentują się kolędnicy z jarocińskich przedszkoli, parafialne schole oraz zespoły i szkoły muzyczne. W trakcie kolędowania będzie można skorzystać ze słodkiego poczęstunku oraz ciepłych napojów. Atrakcją będzie żywy żłóbek.

 

W JAROCINIE ORSZAK TRZECH KRÓLI CO ROKU GROMADZI PRAWDZIWE TŁUMY [ZOBACZ TUTAJ]

 

Gminny Ośrodek Kultury w Jaraczewie po raz pierwszy włącza się w ogólnopolską akcję pod hasłem „Orszak Trzech Króli”. Na godz. 15.00 zaplanowano zbiórkę uczestników na targowisku miejskim. Dziesięć minut później grupa przejdzie ulicami Kolejową i Jarocińską do parku. Tam na wszystkich czekać będzie m.in. gorący posiłek, zabawy animacyjne i słodkie upominki dla dzieci. Przewidziano nawet wizytę św. Mikołaja oraz występ Pawła Bączkowskiego. Od godz. 15.30 na scenie trwać będą występy różnych grup kolędników. Na finał, o godz. 17.00 odpalone zostaną fajerwerki.

 

 

Orszak Trzech Króli jest inicjatywą ogólnopolską, w którą włącza się coraz więcej miast, miasteczek i wsi. W tym roku będzie ich 752. Propagowaniem idei - prawdopodobnie największych na świecie jasełek - zajmuje się przez cały rok specjalnie powołana do tego w 2010 roku fundacja. Od sześciu lat jest ona organizacją pożytku publicznego, czyli można na jej działalność przekazać 1% podatku. To właśnie fundacja Orszaku Trzech Króli zapewnia dla tych, którzy chcą się włączyć w akcję, śpiewniki z tekstami kolęd oraz papierowe korony. Każda z uczestniczących miejscowości ma również szansę na wygranie wizyty wielbłąda. Na udział w orszaku tego egzotycznego zwierzęcia może liczyć zwycięzca głosowania internetowego. Szczegółowie informacje można znaleźć na stronie: http://orszak.org

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ salomon
5 miesięcy temu ocena: 100%  4
Znowu targowisko gminne w Jaraczewie sie przyda a ludzie narzekają, że pieniądze zostały wyrzucone w błoto!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ B.
5 miesięcy temu ocena: 100%  3
O tak ;) przeciez nie mozna sie zbierać w niegodnych miejscach
~ Robert
5 miesięcy temu ocena: 100%  2
Proszę pamiętać o pocztach sztandarowych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ R. K.
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
I sprawdzeniu obecności nauczycieli!