ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M A

Trwają obchody Dni Patrona Miasta i Święta Niepodległości. ZOBACZ, co się będzie działo

› Aktualności› Wydarzenia 12 dni temu    8.11.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 17 ocen 3 / 67%
A A A
 fot. Archiwum/Lidia Sokowicz

Program obchodów Dni Patrona Miasta i Święta Niepodległości w tym roku nie różni się specjalnie od propozycji zeszłorocznych. Jak zwykle odbędzie się uroczysta sesja rady miejskiej, capstrzyk, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i przejazd św. Marcina na koniu. Na finał wystąpi zespół "Enej". Koncert jest biletowany.

 

 

 

Uroczystości  rozpoczną się w piątek 8 listopada Biegiem Niepodległości, którego trasa liczy 9 km. Uczestnicy wystartują o godz. 12.00 z rynku miejskiego w Jarocinie do Mieszkowa. Impreza ma charakter otwarty, jednak liczba miejsc dla biegaczy jest ograniczona. Chętni mogą się zgłaszać do 6 listopada pod nr tel. 502/109-068. Dla uczestników wydarzenia organizatorzy przewidzieli pamiątkowe medale, gadżety oraz poczęstunek.

 

 

W sobotę 9 listopada świętowanie rozpocznie się już o godz. 5.00. Na jarocińskim dworcu, jak co roku zostanie zorganizowana akcja plenerowa „Obudzić śpiących”. Umundurowana młodzież zaopatrzona we flagi powstańcze i narodowe, wręczać będzie pasażerom pociągów przejeżdżających przez Jarocin biało-czerwone rozetki powstańcze oraz ulotki przypominające o jarocińskich wydarzeniach z 1918 r. W powstańczy nastrój wprowadzą pasażerów także werble oraz dźwięki pieśni patriotycznych. Akcja zakończy się o godz. 9.00.

Nie 11 listopada, ale już w sobotę (9 listopada) odbędzie się uroczysta sesja rady miejskiej wraz z podpisaniem umowy partnerskiej pomiędzy Gminą Jarocin a Miastem Opoczno. Podczas uroczystości w ratuszu, która rozpocznie się o godz. 13.30, zostaną wręczone nagrody Burmistrza Jarocina im. Stanisława Taczaka za zasługi na Ziemi Jarocińskiej. Honorowym gościem uroczystości będzie Jerzy Gogołkiewicz - wnuk generała Taczaka. Podczas uroczystej sesji rozstrzygnięty zostanie także konkurs na najlepszą pracę dyplomową, związaną tematycznie z Ziemią Jarocińską. O godz. 16.00 w kościele Chrystusa Króla rozpocznie się msza św. w intencji narodu i powstańców wielkopolskich, a po jej zakończeniu nastąpi przemarsz na rynek, gdzie zaplanowano  capstrzyk z udziałem żołnierzy, harcerzy, kombatantów oraz pocztów sztandarowych innych organizacji. Ceremonię zakończy salwa honorowa  oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z udziałem chóru „Zawsze Młodzi” pod dyrekcją Zbigniewa Obary.

 

 

W niedzielę 10 listopada organizatorzy obchodów zapraszają na basen Jarocin Sport.  "Łączmy się" - pływacka sztafeta memoriałowa upamiętniająca Powstanie Wielkopolskie, rozpocznie się o godz. 12.00. W związku ze 101. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego weźmie w niej udział 101 pływaków. Każdy z uczestników pokona pełną długość basenu w dowolnym stylu.

Po południu, o godz. 16.00, w Muzeum Regionalnym w Jarocinie zaplanowano uroczyste otwarcie wystawy i promocję książki „Gola pod Jaraczewem w pradziejach”. Książka autorstwa dr. Michała Grygiela z UJ, prof. dr. hab. Ryszarda Grygiela, dyrektora Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi oraz mgr. Waldemara Stasiaka, pracownika tegoż muzeum, ukazała się w marcu tego roku. Prezentuje ona efekt badań archeologicznych prowadzonych przez MAiE  w Łodzi w  latach 2003 i 2004 na stanowisku zlokalizowanym w Goli. Promocji książki towarzyszyć będzie wystawa materiału archeologicznego wydobytego w czasie wykopalisk.

 

W poniedziałek 11 listopada o 9.00 z rynku wystartuje „Sztafetowy rajd rowerowy dla Niepodległej”. Rowerzyści pięciokrotnie pokonają trasę 20,2 km, w sumie 101 km. Każda pętla kończyć się będzie i zaczynać na rynku. Impreza jest otwarta, nie ma wcześniejszych zapisów. Udział w sztafecie może wziąć każdy, kto zjawi się na rynku między godz. 9.00 a 12.00. W Mieszkowie, pod pomnikiem gen. Stanisława Taczaka, zostaną złożone kwiaty. W południe, w ramach odpustu parafialnego zostanie odprawiona msza św. w kościele św. Marcina w Jarocinie w intencji mieszkańców i miasta. Po Eucharystii na rynku pojawi się św. Marcin na koniu, będą też rogale dla tych, którzy wspomogą kwestę „Świętomarciński dar”. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na renowację nagrobka Władysława Marcinkowskiego.

Zwieńczeniem obchodów będzie koncert zespołu "Enej", który rozpocznie sie o godz. 19.00 w JOK-u. Bilety kosztują 50 zł. Dostępne są w ośrodku kultury i na stronie biletomat.pl.

 

A co Wy sądzicie o programie obchodów? Podoba się Wam? Piszcie w komentarzach o tym, czego oczekujecie lub czego Wam brakuje w świętowaniu Dni Patrona Miasta i rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

 

Dni Patrona Miasta i Święto Niepodległości. Co sądzicie o programie [SONDA]

Czy podoba Ci się program obchodów Dni Patrona Miasta i Święta Niepodległości?

ankieta dodana 31.10.2019, ilość wszystkich głosów: 201
Tak
18%
Nie.
74%
Nie mam zdania
7%
+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (18)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Klara
12 dni temu ocena: 71%  18
Poczekaj do następnej kampanii wyborczej. Opalony z kasy miejskiej zafunduje koncerty, piwo, i kielbachę" za darmo" czyli z budżetu miasta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ B
12 dni temu ocena: 78%  17
Za Pawlickiego to nawet koncert dla mieszkańców jest płatny ! Jak nisko upadł ten nasz opalony włodarz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Franek
12 dni temu ocena: 18%  16
Pełno jest wszystkiego i koncert Enej !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 123
16 dni temu ocena: 89%  15
Jak co roku nic. Kiedyś to było lepiej, stał namiot na rynku, były koncerty , wieczorem jakiś dj grał, było zimno ale ludziom to nie przeszkadzało były tłumy a teraz co ? WIELKIE NIC od kilku lat. Szkoda...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karol
12 dni temu ocena: 25%  14
Tak było za Stacha wielkie nic. Teraz jest pełno wszystkiego a nigdzie nie chodzisz tylko marudzisz i nazywasz się SM
~ Lw
18 dni temu ocena: 74%  13
Lipa jak zawsze . Łącznik zbudujmy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ OXLA
17 dni temu ocena: 68%  12
Cieszcie sie ludziska że wojny nie ma ! Że mamy spokój i głodni nie chodzimy spać. A impreza każda jest fajna tylko trzeba sie umieć z wszystkiego cieszyć i być pozytywnie nastawionym do życia .
~ LEW
17 dni temu ocena: 45%  11
Co byś nie robił, to zawsze ludziom źle.!!!!!!!!!!! Miłego łykendu
~ mieszkaniec
18 dni temu ocena: 87%  10
Jak zykle nic w innych gminach znani artyści występują i wszystko za darmo a w Jarocinie za kasę ale jaką władza takie obchody
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Franek
17 dni temu ocena: 30%  9
To przeprowadź się człoqwieku do innej gminy jak tam jest lepiej i weselej OK. Jarocin zostaw w spokoju.
~ MłodyJarociniak
18 dni temu ocena: 87%  8
Serio??? na koncert Enej 50 zł? chyba ich pogieło...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bartosz
18 dni temu ocena: 77%  7
Napiszcie że Pawlicki robi imprezę za kasę i tyle
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ K3
17 dni temu ocena: 86%  6
~wyborca, a skąd pewność, że nie jego kolega?
~ wyborca
17 dni temu ocena: 27%  5
Nie twój kolega. Zastanów się jak piszesz i co piszesz Daleko Ci do Burmistrza
~ gminnik
18 dni temu ocena: 88%  4
Spoko. Z braku polskich artystów, na Święto Niepodległości, za opłata, będą się produkować Ukraińcy. W sumie, dlaczego nie? W okolicznych zakładach stanowią znaczną cześć załogi. Na poczcie wiszą banery pisane cyrylicą... Oni też potrzebują rozrywki. A Polakom da się rogala na zapchajgębę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
17 dni temu ocena: 90%  3
Z tą różnicą, że w dniu niemieckiego święta narodowego, gwiazdą dnia nie jest Zenek Martyniuk na biletowanym koncercie.
~ Swój
17 dni temu ocena: 70%  2
No i dobrze Ukraińcy to też ludzie. Jak nasi wyjeżdżaja niemcom d......y myć, to dobrze że ktoś chce u nas pracować.
~ Msza msze mszą pogania
18 dni temu ocena: 86%  1
O jakim programie???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A