ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AApteka_stylowa_A1

Trwa protest. Czy będzie głodówka w jarocińskiej weterynarii?

3 miesiące temu    10.06.2019
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A

Pracownicy Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Jarocinie przyłączyli się do ogólnopolskiego protestu. Co prawda pracują jak zawsze, ale przyszli do inspekcji ubrani na czarno. Czy zdecydują się na zaostrzenie akcji strajkowej?

 

 

Załogi Powiatowych Inspekcji Weterynaryjnych w całym kraju domagają się 40 milionów złotych na podwyżki, które obiecał pracownikom inspekcji Krzysztof Ardanowski - do 2018 roku minister rolnictwa. Protest rozpoczął się 10 czerwca od „czarnego poniedziałku”, czyli przyjścia do pracy w czarnych ubraniach.

 

 

„To odzwierciedla nastroje panujące wśród zatrudnionych w tej służbie” - piszą związkowcy w komunikacie. Decyzję o podjęciu protestu podjął Zarząd Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.

 

 

[o co walczyli nauczyciele w niedawnym proteście - czytaj TUTAJ]

 

 

„Chodzi między innymi o niezrealizowanie osobistego zobowiązania ministra Ardanowskiego w sprawie przekazania do końca I kwartału tego roku 40 milionów złotych na wzrost wynagrodzeń oraz podjęcie wspólnej pracy nad rozwiązaniami mającymi na celu poprawę funkcjonowania inspekcji weterynaryjnej” - piszą w komunikacie związkowcy.

 

 

 

Jeśli pieniądze nie zostaną im przyznane, planują rozpocząć głodówkę i blokadę dróg.

 

 

[płyną pieniądze do powiatu jarocińskiego - zobacz na coi tym razem - szczegóły TUTAJ]

 

 

- Czas, rodzaj i ich intensywność zależeć będą od reakcji Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, któremu inspekcja weterynaryjna podlega. Nie wszystko chcemy zdradzać od razu. Zapewniamy jednocześnie, że w czasie zaostrzenie protestu cały czas będziemy gotowi do podjęcia rozmów i wspólnego rozwiązania narosłych problemów - mówi Sara Meskel przewodnicząca OZZPIW.

 

 

Co planują pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej? Przede wszystkim blokady dróg na terenie całego kraju, a także głodówkę.

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła dach nad głowa w pożarze - zobacz, jak jej pomóc TUTAJ]

 

 

Do protestu przyłączyła się załoga Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Jarocinie.

 

 

- Popieramy postulaty naszych związków zawodowych i dlatego podjęliśmy taką formę protestu - mówi Paweł Marcinkowski, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Jarocinie. - Ja, jako szef inspekcji nie mogę protestować, ale jestem z załoga i uważam, że postulaty są słuszne - dodaje.

 

 

Pytany, czy załoga podejmie zaostrzone formy protestu, jeśli taka będzie decyzja OZZOIW-u, odpowiada: - Myślę, że nie, ale nie mogę się wypowiadać za poszczególnych pracowników.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A