R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Społeczne
R E K L A M AB1b - VitaMed
R E K L A M A

Trudno to nazwać szczególną formą protestu: Punktualnie w południe przerwa w sądzie

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    20.04.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 2 ocen 3 / 33%
A A A
Sąd Rejonowy w Jarocinie. WokandaSąd Rejonowy w Jarocinie. Wokanda fot. Bartek Nawrocki

Jarocin. Sąd Jarocin. Sąd Rejonowy w Jarocinie. Sędziowie w Jarocinie. Forum Sędziów

Protestu nie będzie ale będą zebrania sędziów. Tak będzie wyglądała dzisiaj akcja w polskich sądach, która ma być odpowiedzią na zmiany forsowane przez rząd.  Sędziowie uważają, że przygotowywane projekty ustaw zmierzają do „upolitycznienia wymiaru sprawiedliwości i naruszania niezależności sądów”. [ZOBACZ WIĘCEJ TUTAJ]  

R E K L A M A

- Trudno to nazwać jakąś szczególną formą protestu. Chodzi o to, że prezesi sądów na godziną 12.00 w dniu dzisiejszym w całej Polsce zwołali zebrania delegatów sądów rejonowych, to jest organ sądów do podejmowania decyzji wskazanych w ustawie o ustroju sądów powszechnych - tłumaczy sędzia Maciej Gruchalski, prezes Sądu Rejonowego w Jarocinie. - Przedmiotem tych zebrań ma być przede wszystkim, wybranie sędziów, którzy w danym sądzie rejonowym, będą odpowiedzialni za kontakt z mediami. Tworzy się Forum Sędziów Rzeczpospolitej Polskiej, jako taka pewna alternatywa do Krajowej Rady Sądownictwa, która to w ocenie przynajmniej części sędziów, ma być w sposób znaczny upolityczniona. Dzisiejsze zebrania dokonają wyboru osób, którzy spośród sędziów będą uczestniczyli w tym forum.    

Prezes podkreśla, że środowisku sędziowskiemu zależy na tym, by obraz dotyczący funkcjonowania sądów w mediach, wychodził też od samych sędziów. - Niestety przekaz w niektórych mediach jest mocno przekłamany - ocenia prezes.

Mimo zapowiedzianych na południe zebrań, rozprawy wyznaczone na dzisiaj nie spadną z wokandy. Przeciętny mieszkaniec Ziemi Jarocińskiej, który dzisiaj przyjdzie do sądu, może nawet nie zauważyć trwającej akcji.  

Jedyną formą protestu jest to, że zebrania w całym kraju odbędą się dokładnie w południe.

- W znacznej części sądów sędziowie przerwą rozprawy po to, żeby uczestniczyć w tych zebraniach. Myślę, że to będzie trwało od 20 minut do pół godziny - dodaje prezes, który dzisiaj jest w Sądzie Okręgowym w Kaliszu. - Według mojej wiedzy w Jarocinie nie będzie żadnych przerw w rozprawach, ponieważ część sędziów jest na urlopach, a sędziowie, którzy będą uczestniczyli w dzisiejszym zebraniu, nie mają akurat rozpraw. Także w Jarocinie, żadnych zewnętrznych oznak tej aktywności nie będzie.

Sekretariat SR w Jarocinie będzie pracował normalnie.         

R E K L A M A
+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jarek
ponad rok temu ocena: 38%  3
Sitwa bedzie rozbita. Miala dużo czasu aby sie oczyscic ale czas minal bezpowrotnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ niech ida do roboty, którą wykonuja uczciwie ci których później podobno uczciwie osądzają
ponad rok temu ocena: 75%  2
Niech ich wezmą na tydzień do posprzatania psich gówien w Jarocinie, śmieci, przyjmowania na izbie przyjęć albo w pogotowiu pijanych obsranych i śmierdzacych to odechce im się skamleć i strajkować
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawda
ponad rok temu ocena: 77%  1
Niech się wezmą do roboty a jak się im nie podoba to niech zmienia zawód. Całe sadownictwo należny zreformować ograniczyć przywileje. Mam pytanie ile spraw odbyło się w wielki piątek ? Czy spotkam sędziego w piątek o 14 50 w sądzie? Dlaczego sędziowie maja płacone za dojazdy do pracy? Dlaczego za wykroczenie drogowe można ochronić sie immunitetem? Przecież wszyscy są równi wobec prawa !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A