Trenerzy APR minimalnie lepsi od wojska (ZDJĘCIA)

Trenerzy APR minimalnie lepsi od wojska (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Trenerzy Akademii Piłkarskiej Reissa pokonali 3:2 zespół Jarocińskiej Jednostki Wojskowej w towarzyskim Meczu Noworocznym.

W poprzednich spotkaniach rozgrywanych w Nowy Rok trenerzy APR pokonali zespół Policji, a także zremisowali z wojskiem. W tym roku ponownie rywalem był 16. Jarociński Batalion Remontu Lotnisk.

Spotkanie rozpoczęło się od trzech groźnych sytuacji, które stworzyli wojskowi. Jednak żadna z nich nie zakończyła się bramką, a tylko raz bramkarz APR-u był zmuszony do interwencji. Po kwadransie przebudzili się trenerzy. Efektem był gol strzelony zza pola karnego przez Arkadiusza Brzostowskiego. Błąd popełnił przy tym bramkarz rywali. Tuż przed przerwą wojsko mogło wyrównać, ale Krzysztof Matuszak posłał piłkę z rzutu karnego nad poprzeczką.

Druga połowa znów rozpoczęła się od dominacji wojska. W sytuacji sam na sam piłka poleciała obok bramki, a chwilę później zatrzymała się na słupku. Odpowiedź trenerów była błyskawiczna. W 43. minucie gola na 2:0 zdobył Artur Tomczak. Wojskowi się jednak nie poddali i w ciągu dziesięciu minut zdołali doprowadzić do wyrównania. Obie bramki padły po dośrodkowaniach z prawej strony, a zdobyli je Przemysław Szymczak i Mateusz Mazurkiewicz. Tuż przed końcowym gwizdkiem w słupek z rzutu wolnego uderzył Matuszak, ale to trenerzy APR – znów przy pomocy bramkarza rywali – przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gola na 3:2 strzelił Artur Tomczak.