Tour de Polonge 2018: Co się stało z formą Macieja Paterskiego?

4 miesiące temu    9.08.2018
Kuba Piotrowicz
komentarzy 0 ocen 0 / 0%

Tour de Polonge 2018. Co się stało z formą Macieja Paterskiego?

Po dobrej postawie Macieja Paterskiego na pierwszych trzech płaskich etapach liczyliśmy, że Jarocinianin pokaże się także z dobrej strony w górach. Jeszcze jako zawodnik CCC Sprandi Polkowice Patera dwa razy z rzędu wygrywał koszulkę najlepszego górala. Fanów kolarza Reprezentacji Polski spotkał zawód, bowiem nie zabierał się on do ucieczek i nie był w ogóle widoczny.

Na etapie 4 z Jaworzna do Szczyrku (179 km), który kończył się podjazdem pod Orle Gniazdo, Paterski zajął 73 miejsce ze stratą 3 minut i 32 sekund do zwycięzcy. Piąty etap (Wieliczka - Bielsko - Biała, 152 km) nie był lepszy, ponieważ Patera zajął na nim 93 miejsce i stracił minutę i pięćdziesiąt pięć sekund do pierwszego miejsca. Oba odcinki wygrał Michał Kwiatkowski (Team Sky), który też jest liderem całego wyścigu.

W klasyfikacji generalnej Paterski zajmuje 70 miejsce ze stratą 5 minut i 48 sekund do Kwiatkowskiego.

Już dzisiaj kolarzy czeka etap z Zakopanego do Bukowiny Tatrzańskiej (129 kilometrów). Na trasie zostało zaplanowanych 12 premii górskich pierwszej, drugiej i trzeciej kategorii. Kolarze wjadą na metę około godziny 19:10.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -