ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AApteka_stylowa_A1

Tonery HP

› Gospodarka 3 miesiące temu    11.06.2019
Artykuł partnera
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Drukarki sygnowane przez HP należą do najchętniej kupowanych przez użytkowników na całym świecie. Jednak problemem dla równie dużej ilości klientów są koszty związane z ich eksploatacją, a dotyczące zakupu wkładów do drukarek. Na szczęście na rynku znaleźć możemy równie dobra, a dużo tańsze zamienniki.

 

Dlaczego zamienniki?

Pierwszym powodem dla którego warto decydować się na kupno zamienników, zamiast oryginalnych tonerów jest cena. Wkłady do drukarek mogą tu bowiem kosztować nawet o połowę taniej. W przypadku kiedy wydruków robimy wiele, może to oznaczać dla nas oszczędności sięgające nawet kilkuset złotych rocznie. Jeszcze korzystniej wygląda to w przypadku firm, które często mają w biurach po kilka czy kilkanaście drukarek. Tu oszczędności liczone są w tysiącach złotych. Jednocześnie otrzymujemy właściwie taką samą jakość wydruku.

 

Gdzie je kupić i na co zwracać uwagę?

Same zamienniki możemy nabyć w renomowanych sklepach internetowych, które sprzedają tonery do drukarek HP. Należy jedynie zwrócić uwagę na zabezpieczenia. Niektóre drukarki HP są dość dobrze zabezpieczone przed stosowaniem zamienników, wskutek czego trudno znaleźć te ostatnie. W takim przypadku powinniśmy skorzystać z porad sprzedawcy, który pomoże nam dobrać odpowiedni produkt do naszej drukarki.

 

Czy zamienniki są gorsze?

Zamiennik dobrej jakości nie wpływa na żywotność drukarki. Tym bardziej że prawdopodobnie i tak zepsuje się ona w okresie do roku po zakończeniu okresu gwarancji. Nie dotyczy to oczywiście wszystkich drukarek, ale niestety trend „psucia” urządzenia natychmiast po upływie gwarancji stał się stałym, choć zakazanym elementem produkcji wszelkich urządzeń opartych na elektronice. Sam zamiennik jak wspomnieliśmy, daję nam wydruk takiej samej jakości. Problem może pojawić się, kiedy pracujemy w tym segmencie rynku, gdzie niezbędne są nam wysokiej jakości wydruki graficzne. Tutaj niektóre zamienniki mogą nie sprostać zadaniu. Natomiast jeśli drukarka w większości przypadków służy nam do drukowania tekstu, to korzystanie z zamienników jest najbardziej racjonalną decyzją ekonomiczną. Te jednak też trzeba wybierać z głową.

 

Czy warto wybrać najtańszy produkt?

Do najtańszych produktów tego typu należy podchodzić ostrożnie. Niektóre z nich są rzeczywiście robione przy wykorzystaniu praktycznie „chałupniczych metod”. Dobrą metodą na sprawdzenie, czy danym zamiennik jest właściwy, jest spytanie o obowiązek gwarancyjny. Jeśli producent zamiennika bierze na siebie ten obowiązek, to znak dla nas, że jest pewien jakości swojego produktu. Oznacza to oczywiście, że zamiennik takie jest w pełni bezpieczny. Pamiętajmy też, że nie ma zakazu produkowania własnych urządzeń i elementów, które są kompatybilne z rozwiązaniami konkurencji. Dlatego większość zamienników sprzedawana jest pod własną marką i nie łamie to prawa polskiego czy europejskiego. Zastępowanie oryginalnych produktów zamiennikami nie ma też nic wspólnego z tradycyjnymi podróbkami. Producenci nie podszywają się bowiem pod daną firmę, ale sprzedają produkt, który po prostu ma identyczne działanie. W przypadku nabycia podróbki sprawę należy zgłosić policji.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mania
3 miesiące temu 1
Do użytku domowego oraz firmy najbardziej ekonomiczne są drukarki z funkcją eco-tank. Zamiast kupowania malutkich kartridży mamy pojemniczki z tuszem, które po prostu się dolewa. Na rynku jest już kilka modeli, warto sprawdzić, czy któryś nam odpowiada :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A