ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

To już prawdziwa plaga. Kolejne pożary sadzy w kominie

› Aktualności› Na sygnale 5 miesięcy temu    9.01.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
Działania ratowników w Stęgoszy   Działania ratowników w Stęgoszy  fot. Fanpage gm. Żerków

Dwa pożary sadzy w kominie odnotowali wczoraj jarocińscy strażacy.Rano interweniowali w Stęgoszy (gm. Żerków) Tam pracowały trzy zastępy straży: 2 JRG Jarocin i jeden OSP Żerków. Ratownicy na miejscu zdarzenia pracowali prawie godzinę.

Wieczorem pożar sadzy w kominie wybuchł w jednym z kominów budynku jednorodzinnego na ul. Górki w Żerkowie. Działania ratowników trwały dwie godziny. W akcji uczestniczyły 2 zastępy JRG Jarocin i OSP Żerków.

 

Na szczęście w obu zdarzeniach nikt nie ucierpiał, a działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i założeniu sita kominowego oraz wsypaniu soli do przewodu kominowego. To już kolejny pożar sadzy w kominie w tym tygodniu. W poniedziałek strażacy interweniowali na ul. Ogrodowej w Żerkowie [ZOBACZ TUTAJ]

 

W tym sezonie grzewczym to już 13 tego typu zdarzenie.
 

Moim zdaniem jest to plaga. Statystyki w tym sezonie grzewczym są przerażające i niestety porównywalne do poprzedniego. Prawie wszystkie pożary w budynkach mieszkalnych są związane z ogrzewaniem. Chciałbym zaznaczyć, że w latach 2016 i 2017 obiekty mieszkalne były tą grupą obiektów, w której do pożarów dochodziło najczęściej. Należy pamiętać, że w budynkach mieszkalnych sami musimy zadbać o regularne czyszczenie i przeglądy przewodów kominowych - mówi st. asp. Mariusz Banaszak, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.
 

 

 

Dlaczego tak często dochodzi do pożarów sadzy w kominie? Jak można się ich ustrzec? Czy ludzie czyszczą kominy? Czytaj w aktualnym wydaniu „Gazety Jarocińskiej” [ZOBACZ TUTAJ]

 Prócz pożarów w Stęgoszy i Żerkowie strażaków wezwano ostatniej doby na Al. Niepodległości w Jarocinie, gdzie usuwali powalony konar drzewa na chodniku. Identyczne zdarzenie mieli w Żernikach. Z kolei w nocy w Jarocinie pomagali Zespołowi Ratownictwa Medycznego w podniesieniu pacjentki.


+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tak jest!
5 miesięcy temu ocena: 60%  7
Burmistrz Michał Surma i wszystko jasne!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~seb
5 miesięcy temu ocena: 75%  6
Polecam spróbować górnego spalania w tradycyjnych piecach. W moich przypadku znacząco zredykowało to dym z komina oraz sadzę w kominie - jest trochę więcej zachodu ale lepiej nie ryzykować z zapaleniem komina.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ b
5 miesięcy temu ocena: 75%  5
Moim zdaniem przyczyną jest węgiel, nawet ten drogi i wysokokaloryczny, którym palę w tym roku powoduje bardzo szybkie powstawanie licznych "firanek" sadzy, że należałoby co dosłownie kilka dni czyścić komin i piec też. W poprzednich sezonach opałowych paląc takim samym węglem, z tej samej kopalni /KWK Marcel/ tak się nie robiło. Sprzedawca twierdzi, że akurat trafili na taką ścianę węgla i jedynie co można zrobić to zmienić kopalnie. Ja tak zrobiłem i rzeczywiście ten z KWK Sośnica zachowuje się zupełnie inaczej. Trzyma żar długo i nie kopci tak okropnie jak tamten z Marcela.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jan
5 miesięcy temu ocena: 33%  4
Na naszym osiedlu dziwnym trafem zapalają się ''sadze'' nawet latem. Kłania się jakość tzw. ''opału'', technika palenia, ''alergia'' na kominiarza. A na zadymiarzy którzy kopcą co najmniej 8 godzin dziennie, przyjdzie czas, że będą płacić mandaty. Ja palę zwykłym węglem i dymię przy rozpalaniu, nie jest to uciążliwe dla sąsiadów. Sąsiad ma na ekogroszek w ogóle nie dymu i nieprzyjemnych zapachów, przymierzam się do takiego kotła. Są jednak palacze którym dymi się cały czas z komina, jak to możliwe?
~ ktoś
5 miesięcy temu ocena: 67%  3
"Gaz", za dużo się gazu nawąchałeś i teraz ci jełopizm na głowę wszedł......proponuję trochę węgla zeżreć, może na nogi pomoże bo na głowę pewnie nie.....
~ Podróżnik
5 miesięcy temu ocena: 92%  2
Nic więcej trzeba kominy czyśćić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin
5 miesięcy temu ocena: 60%  1
Brak interpunkcji, brak składni, niegramatycznie. Przez to wypowiedź bez sensu.