ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

To już dziś! Przyjdźcie koniecznie! Będzie biesiadnie, wesoło, tanecznie i smacznie

› Kultura i Rozrywka 10 miesięcy temu    5.08.2018
Joanna Pera
komentarzy 3 ocen 4 / 75%
A A A
3. Święto Parówki 2017 r.3. Święto Parówki 2017 r. fot. Sebastian Matyszczak

4. Święto Parówki już w najbliższą niedzielę, 5 sierpnia w jaraczewskim parku. Parówce towarzyszyć będzie śpiew, muzyka, tańce, biesiada i występy artystyczne. Fundacja Ogród Marzeń przeprowadzi kwestę na rzecz chorego Patryka.

 

 

 

Święto Parówki wpisało się już na stałe w kalendarz letnich imprez w Jaraczewie. Tegoroczną edycję wydarzenia zaplanowano na niedzielę 5 sierpnia, start o 14.00 w jaraczewskim parku. 

Festyn będzie ściśle związany z kulturą Śląska. A wszystko dlatego, że tegoroczna parówka zostanie przyrządzona zgodnie ze zwyczajem tamtejszej kuchni.  

Fajer po naszymu - bo tak brzmi hasło imprezy, to przede wszystkim dużo muzyki, tańca, śpiewu i biesiady. Na scenie wystąpią m.in.: Grupa Fest, Złota Jesień oraz zespół Żychlinioki. 

Podczas 4. Święta Parówki odbędzie się zbiórka pieniędzy, przeprowadzona przez Fundację Ogród Marzeń. Zgromadzone środki przeznaczone zostaną na rehabilitację Patryka, który urodził się siedem lat temu jako wcześniak. U chłopca już wówczas zdiagnozowano wiele chorób, a wśród nich m.in. przykurcz mięśni.

Sprawność Patryka to nieustanne rehabilitacje, które niestety są kosztowne. Chłopiec bardzo wiele mógłby zyskać wyjeżdżając na turnus rehabilitacyjny, co wiąże się ze znacznymi nakładami finansowymi, w czym chcemy wspólnie pomóc - zapowiadają organizatorzy. 

Dlatego, podczas imprezy odbędzie się bieg charytatywny, pod hasłem „Pomóżmy Patrykowi zostać Supermenem”, zorganizowany przez grupę „Jaraczewo biega”. Biegacze pokonają odcinek ok. 6 km, do których tradycyjnie już dołączą rowerzyści. Na metę pilotować wszystkich będzie szpaler motocyklistów. A zjawiskowe motory podziwiać będzie można podczas parady motocykli.

Dla bajtli kupa szpansu i uciechy - czyli świat gier, zabaw i niespodzianek dla dzieci. A wśród nich: dmuchane zamki, kolejka, malowanie twarzy, zabawy z animatorem, szczudła, strzelanie z wiatrówki, przejazdy bryczkami, itp.  

Na wydarzenie zaprasza ZPM Biegun, Burmistrz Miasta i Gminy Jaraczewo oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jaraczewie.

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ oli
10 miesięcy temu ocena: 79%  3
Kto za to zapłaci? A może zamiast na te "parówki" dać te pieniądze choremu Patrykowi?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oli
10 miesięcy temu ocena: 71%  2
Jak prywatna firma to super ale zaprasza tez burmistrz więc co on nic nie da? A jak da to nie swoje tylko nasze
~ Enek
10 miesięcy temu ocena: 31%  1
No ty na pewno nie zapłacisz tylko prywatna firma Biegun więc nie siej zamętu i weź się do roboty.