ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AZegarmistrz_a1_podstrona
R E K L A M A

To była odlotowa Noc Naukowców w Jarocinie. Zobacz VIDEO

› Aktualności 9 miesięcy temu    28.10.2018
Redakcja
komentarzy 6 ocen 3 / 100%
A A A
II Noc Naukowców w JarocinieII Noc Naukowców w Jarocinie fot. Przemysław Niewiada

3000 osób wzięło udział w II Nocy Naukowców w Jarocinie. Organizatorzy przygotowali kilkadziesiąt różnych atrakcji. Były roboty, drukarki 3 D, symulatory, gry komputerowe. Przeprowadzano wiele doświadczeń.

 

 

II Noc Naukowców odbyła się 19 października 2018 roku. Organizatorem był FabLab w Jarocinie, który stworzyła Fundacja "Ogród Marzeń". Atrakcji było bardzo wiele. Noc Naukowców odbywała się w Centrum Multimedialnym oraz w budynku kotłowni Firmy Veolia, gdzie znajduje się warsztat FabLabu Jarocin.

 

Zainteresowanie Nocą Naukowców przerosło oczekiwania organizatorów. Imprezę odwiedziło około 3 tysięcy osób. Tutaj możecie zobaczyć galerię zdjęć

 

II NOC NAUKOWCÓW współfinansowali: Gmina Jarocin, Veolia, PWiK Jarocin, Polwos, AT, Drobud. Wydarzenie pomogli stworzyć: ETOS, POW, Agencja P 11, Serwis Lab-Tel, 16 Batalion Remontu Lotnisk w Jarocinie, Komenda Policji w Jarocinie, Nadleśnictwo Jarocin ZSP-B w Tarcach, SP nr 1 w Jarocinie, SP nr 2 w Jarocinie, LO Jarocin.

 

Wszystkie atrakcje możecie zobaczyć na filmie. ZOBACZ VIDEO

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (6)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Zawiedziony
  9 miesięcy temu ocena: 71%  6
  Szkoda że Fundacja "Ogród Marzeń" nierówno traktuje chłopaków z Mini Fab Labu przyznając tylko jednemu z nich stypendium. Drugi tak samo był zaangażowany w przygotowaniu Nocy Naukowców (na filmie są 3 jego projekty: ostrzałka do ołówków z dysku twardego, hologram, roboty zdalnie sterowane), miał wyższą średnią na koniec roku (5,3) i stypendium nie dostał.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ b.piotrowicz
  9 miesięcy temu ocena: 67%  5
  1. Działalność w FabLabie nie wiąże się z otrzymaniem stypendium. To są dwa równoległe programy. 2. Następnym razem lepiej się spotkać i powiedzieć, co trapi i martwi. 3. Warto też sprawdzić dobrze wiadomość w skrzynce mailowej;) Pozdrawiam. Miłego wieczoru.
  ~ ?
  9 miesięcy temu ocena: 83%  4
  W Jarocinie są projektanci-programiści z dziedziny elektroniki, automatyki i robotyki z czynnym doświadczeniem, którzy mogą prowadzić takie zajęcia dzieląc się wiedzą i … doświadczeniem ? Gdzie by pracowali tacy ludzie w Jarocinie, jeżeli w mieście nie ma przemysłu, który może wchłonąć tak utalentowane osoby i odpowiednio je wynagrodzić. Nie wiem czy rodzice uczestniczących w tym dzieci zastanawiali się nad tym.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ekolog
  9 miesięcy temu 3
  do Ewa, dla wiekszosci małomiasteczkowych Jarocinikow tutaj ich swiat sie konczy, oni by chcieli wielkie fabryki może jak w Nowym Jorku, w Jarocinie, bo im sie tyłka nie chce ruszyc, dzisiaj ludzie jak nie ma pracy nie powinni miec sentymentu, wyprowadzka, tam gdzie lepiej dadza, zarobic sie zostaje i mieszka i tyle, a nie na siłe siedziec, tam w tym miejscu gdzie nas matka natura wypluła na swiat
  ~ ekolog
  9 miesięcy temu 2
  moje dzieci jak się wykształcą, poznają dobrze języki, na pewno z Jarocina wyjadą, tutaj za małe miasto, żeby mogli coś osiągnać i sie rozwinąć, a nawet i z Polski wyjadą...jeśli nie z Europy!
  ~ Ewa
  9 miesięcy temu 1
  Na Jarocinie świat się kończy? Dziwnie rozważania przy sytuacji gdzie nasze miasto jest sypialnią dla Poznania.
  R E K L A M A