R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1b - VitaMed
R E K L A M A

Te dziewczyny uczą się w „Jedynce”. Tego o nich nie wiedzieliście…

› Społeczeństwo› Ze szkół ponad rok temu    18.06.2017
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Materiały ZSP nr 1

Roksana Adamczyk i Ewelina Wantuch z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie uczestniczyły w sesji Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego.

R E K L A M A

 

Uczennice zwyciężyły w rywalizacji między szkołami ponadgimnazjalnymi Powiatu Jarocińskiego, przygotowując pracę nt. Marzenia Młodzieży  w Wielkopolsce 2020+.

 

 - Przychylna ocena ze strony komisji rekrutacyjnej Starostwa Powiatowego w Jarocinie zaowocowała udziałem w sesji zorganizowanej w siedzibie Samorządu Wielkopolskiego w Poznaniu. Obecność w sali sesyjnej, w której co miesiąc zapadają decyzje ważne do funkcjonowania naszego regionu, możliwość wypowiedzenia się na temat funkcjonowania Jarocina i okolic, jest niebywałym sukcesem uczennic klasy trzeciej technikum cyfrowych procesów graficznych - informuje szkoła.

 

Jak powinna wyglądać Wielkopolska za kilka lat? Czy młodzi ludzie chcą żyć w swojej małej ojczyźnie? Co chcieliby zmienić w swym mieście? Czy czują się w nim bezpieczni? Na te pytania próbowali znaleźć odpowiedzi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Wielkopolski. Po wyborze sekretarzy pracowali oni w czterech Komisjach: Przedsiębiorczości, Środowiska, Kultury oraz Edukacji i Rodziny.

Warto zaznaczyć, że w drodze aklamacji Roksana Adamczyk została wiceprzewodniczącą Sejmiku, zasiadając tuż obok pani Zofii Szalczyk - Przewodniczącej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Do najciekawszych pomysłów wypracowanych przez nastoletnich radnych, które zostały spisane w uchwale, możemy zaliczyć:

 • stworzenie ogólnodostępnego portalu nt. konkursów dla uczniów;
 • poszerzenie wiedzy dot. regionu na lekcjach wiedzy o kulturze i wiedzy o społeczeństwie;
 • przeniesienie przedmiotu „podstawy przedsiębiorczości” do środkowego etapu kształcenia;
 • walka ze smogiem;
 • budowa ścieżek rowerowych wraz z infrastrukturą im towarzyszącą (wykorzystanie m.in. rowerów miejskich);
 • parki dla niepełnosprawnych;
 • rewitalizacja obiektów sportowych;

Młodzież zgodnie stwierdziła, że chciałaby mieszkać w Wielkopolsce, a po skończeniu studiów pragnęłaby wrócić do swej lokalnej ojczyzny – bezpiecznej, ciekawej, w której można pracować i wypoczywać. Młodzi ludzie wyrazili swe życzenie, byśmy zawsze z dumą mówili o sobie Jestem Wielkopolaninem! Optymizmem napawają słowa Przewodniczącej Zofii Szalczyk: z taką młodzieżą możemy być spokojni o przyszłość Wielkopolski! Opiekunem uczennic z Jedynki była Izabela Strzelecka.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Nick
  ponad rok temu 3
  Ja jestem jeszcze za wpisaniem hydrantow na listę zagrożonych gatunków :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ gminnik
  ponad rok temu ocena: 43%  2
  Pomysły uczniów takie, jakie zainspirowali nauczyciele. Brakuje tylko bla bla o tolerancji i równych szansach.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jacekpl
  ponad rok temu ocena: 43%  1
  Aspiracje w głowach na słabą trójkę więcej nie dało się wymyślić . Zapomniano o nowych miejscach pracy by je stworzyć ,które dadzą utrzymanie nowo powstających rodzin w regionie Polsce , walka z smogiem a gdzie się ukrył :) parki dla niepełnosprawnych;? każdy ma być zdrowy ...... kilka filmów z świata obudzą myślenie w przyszłość co można zrobić w ciągu jednego pokolenia https://www.youtube.com/watch?... https://www.youtube.com/watch?...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A