TdP 2017: Paterski i amatorzy w czołówce. Milena na medal

TdP 2017: Paterski i amatorzy w czołówce. Milena na medal - Zdjęcie główne

74. Tour de Pologne przeszedł do historii. Dla Jarocina był on bardzo szczęśliwy, mimo że żaden kolarz z naszego miasta nie stanął na podium.

Maciej Paterski co prawda nie zdobył koszulki w klasyfikacji górskiej, o którą walczył przez cały wyścig, ale i tak zaprezentował się bardzo dobrze. Zajął szóste miejsce i liczył się w walce o zwycięstwo wśród "górali" do ostatniego etapu. Wszystko rozstrzygnęło się właśnie w piątek, kiedy kolarze mieli do pokonania dwie 66-kilometrowe pętle z Bukoviny Resort do Bukowiny Tatrzańskiej.

„Pomarańczowi”, a konkretnie Maciej Paterski, Michał Schlegel, Jan Hirt i Jan Tratnik, długo utrzymywali się z w głównym peletonie, który z każdym kilometrem się kurczył. Ostatecznie nie byli jednak w stanie odpowiedzieć na mocne przyspieszenie na Gliczarowie i pierwszym zawodnikiem z polkowickiego zespołu był Michal Schlegel. Zameldował się on na 32. miejscu, a w generalce uplasował się „oczko” niżej - czytamy na oficjalnej stronie CCC SPrandi Polkowice.

Ostatni etap to także 67. miejsce jarocińskiego kolarza. W klasyfikacji generalnej "Patera" zajął 79. lokatę.

Tour de Pologne Amatorów

Ostatniego dnia mogliśmy dopingować na trasie też innych jarociniaków: Bartosza Miklera (Victoria Jarocin Helman Sport) i Przemysława Kuświka (KS Pogoń Mostostal Puławy, ale w wyścigu wystartował jako Fundacja "Moja Cukrzyca"), którzy rywalizowali w Tour de Pologne Amatorów zajmując kolejno 10. i 18. miejsce w klasyfikacji generalnej. Ważniejsze są jednak pozycje w poszczególnych kategoriach. Mikler był 4. w kat. M-2, a Kuświk - 9.

Nutella Mini Tour de Pologne

Na wielkie słowa uznania zasługuje także Milena Jędrzejak (MLUKS Victoria Jarocin/SK Kotlin). Nasza zawodniczka wygrała wyścig Nutella mini Tour de Pologne w Zakopanem.

Szerzej o sukcesach naszych kolarzy w najbliższym numerze "Gazety Jarocińskej".