ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AA1 Intermarche 09-16.12.19
R E K L A M A

Tam życie traci najwięcej ludzi. Policja apeluje o zachowanie ostrożności

› Aktualności› Na sygnale 4 miesiące temu    11.08.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
Kierowca tego volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa. Zginął Kierowca tego volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa. Zginął  fot. Archiwum jarocinska.pl

 

R E K L A M ALombard sródtekstowy 06-14.12.2019


Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji opublikowało analiz odnośne ilości wypadków na poszczególnych skrzyżowaniach.
 

 

Skrzyżowania, jakie spotykamy na drogach różnią się pod względem konstrukcji i sposobu organizacji ruchu. Wśród trzech podstawowych rodzajów wyróżniamy skrzyżowania o ruchu okrężnym, równorzędne oraz z drogą podporządkowaną. Przy czym te ostatnie są najmniej bezpiecznymi, jakie mogą spotkać użytkownicy dróg.

 

Na skrzyżowaniach obowiązują normy wskazujące prawidłowy sposób zachowania, a także reguły pierwszeństwa przejazdu. Jednak w praktyce kierujący oraz piesi nie zawsze stosują się do ustalonych zasad.

 

- Ponad 95% wszystkich wypadków drogowych, do których doszło na skrzyżowaniach podczas wakacji 2018 roku wydarzyło się na typowym połączeniu drogi z pierwszeństwem z drogą podporządkowaną. To właśnie ten typ skrzyżowań, na których zasady pierwszeństwa określają znaki bądź sygnały drogowe, cechuje największe prawdopodobieństwo śmierci w wyniku wypadku drogowego. Dla porównania na tzw. rondach doszło do 1,2% a na połączeniu dróg gdzie pierwszeństwo określa reguła „prawej strony” 3,5% ogólnej liczby wypadków na skrzyżowaniach – czytamy w komunikacie prasowym Komendy Głównej Policji.

 

 

Aby zmniejszyć ryzyko wypadku kierujący pojazdem zbliżając się do skrzyżowania powinien zachować szczególną ostrożność bez względu na posiadane pierwszeństwo.W tym roku na drogach powiatu jarocińskiego życie straciło pięć osób [ZOBACZ TUTAJ].

 Był też śmiertelny wypadek na skrzyżowaniu drogi z pierwszeństwem z drogą podporządkowaną [ZOBACZ TUTAJ].

 

Ministerstwo Infrastruktury i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego prowadzą kampanię poruszającą problem nieudzielania pierwszeństwa przejazdu, co jest główną przyczyną wypadków na polskich drogach [ ZOBACZ TUTAJ]

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

 

 

 


 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wrre
4 miesiące temu ocena: 100%  6
Na os. Konstytucji notorycznie jest wymuszane pierwszeństwo przez kierowców... chodzi dokładnie o ulice przy bloku nr 21
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JAROCINIANIN
4 miesiące temu 5
Podobnie jak na parkingach, ale większość ma to gdzieś. Zazwyczaj jak w takiej sytuacji masz pierwszeństwo wynikające z prawej ręki, a ktoś Ci zajedzie drogę i mu zwrócisz uwagę, to jest wielce zaskoczony. Ludzie tak zdurnieli, że jak nie mają postawionego znaku 20mx20m to nie wiedzą jak się jeździ
~ Jarek
4 miesiące temu ocena: 50%  4
Obowiązuje tam "prawa reka" a nie wymuszanie.
~ pol
4 miesiące temu ocena: 60%  3
Wystarczyło by dobrze je oznakować przed wypadkami a nie po. A pisząc o ruchu to dlaczego nie ma drogowskazów na nowo wybudowanych rondach.Jarociniacy dają radę ale przejezdni nie wiedzą gdzie jechać i tym też stwarzają zagrożenie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kod. drog.
4 miesiące temu ocena: 100%  2
Zasada jest prosta, jeżeli nie ma żadnego znaku na rondzie, to wjeżdżający na rondo na pierwszeństwo, i dalej jadąc rondem musi ustąpić pierwszeństwa pojazdom wjeżdżającym na rondo. W Polsce większość rond jest ze znakiem ustąp pierwszeństwa, wtedy pierwszeństwo mają pojazdy poruszające się po rondzie.
~ JAROCINIANIN
4 miesiące temu ocena: 91%  1
Co ty chcesz na skrzyżowaniach? Na każdym jest znak ustąp pierwszeństwa albo droga z pierwszeństwem. Jakie znaki tam jeszcze mają postawić? Problemem nie jest oznakowanie tylko głupota/lekkomyślność/brak koncentracji kierowców
R E K L A M A