R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Tak będzie wyglądała biblioteka w rynku. ZOBACZ PROJEKT

› Kultura i Rozrywka› Aktualności 8 miesięcy temu    13.02.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 12 ocen 3 / 0%
A A A
 fot. Materiały BPMiG w Jarocinie

Jarocin. Kultura Jarocin. Biblioteka Jarocin. Biblioteka na rynku w Jarocinie. Kamienica nr 17

R E K L A M A

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jarocinie ujawniła gotowy projekt adaptacji kamienicy nr 17 w rynku. Samorząd kupił obiekt przed rokiem [ZOBACZ WIĘCEJ TUTAJ].

"Projekty wnętrz, rozbudowy i zagospodarowania podwórza zobaczyli radni Rady Miejskiej w Jarocinie. Dawno nie słyszałem tak wielu słów zachwytu nie tylko nad koncepcją architektoniczną, ale i działalnością instytucji kultury. Gratuluję zespołowi Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin na czele z Agnieszka Borkiewicz i Justyna Daniel-Korzyniewska, których strategię rozwoju instytucji dzisiaj uchwaliła Rada Miejska” – pisze w mediach społecznościowych wiceburmistrz Robert Kaźmierczak.

 

Projekt jest wspólnym dziełem architektki Ewy Prellwitz z Poznania i Marceliny Pilarczyk - jarocinianki, która w 2016 roku otrzymała nagrodę burmistrza Jarocina na najlepszą pracę magisterską poświęconą Ziemi Jarocińskiej.

 

Władze miasta zapowiadają, że za kilka dni zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie prac budowlanych. Pierwszy etap adaptacji kamienicy ma być zakończony jesienią. Cała inwestycja będzie trwała do połowy 2019 r.

Przebudowa została dofinansowana kwotą 1,5 mln zł przez Instytut Książki w ramach Programu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. W projekcie uwzględniono wiele sugestii jakie zgłszali zwłaszcza młodzi mieszkańcy miasta.

Na wizualizacjach ich nie widać, ale będą, bo życzą sobie tego młodzi konsultanci - gimnazjaliści i licealiści... Gramofony! A konsultacji było sporo” - dodaje Kaźmierczak.

Obiekt zaistniał już w przestrzeni kulturalnej miasta podczas ubiegłorocznej nocy muzeów [ZOBACZ TUTAJ].

„Przestrzeń, której tak bardzo brakowało naszej młodzieży, przestrzeń, która umożliwi realizację pasji” – tak projektem zachwyca się burmistrz Adam Pawlicki.

A wam jak się podoba koncepcja?

Jak wam się podoba projekt biblioteki w jarocińskim rynku?

ankieta dodana 13.02.2018, ilość wszystkich głosów: 106
Jestem na tak
45%
Jestem na nie
44%
Nie chodzę do biblioteki
10%
R E K L A M A
+ 0 głosów: 3 (0%) 3 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (12)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
  ~ ochiach
  8 miesięcy temu ocena: 100%  12
  CIEKAWE CZY burmistrz przyjdzie poczytac z dziewczyna ksiazki:)?:)
  ~ Jozef K.
  8 miesięcy temu ocena: 100%  11
  TAK JAKBY CHCIAŁ na siłę pokazac niektorym , nie wiem udowodnic, zeby ich w oczy kłuło, zobaczcie ja mam wy nie! Tak sie nie robi, a sroda popielcowa dzisiaj, prochem jestes w proch sie obrocisz, kasy do groby nie wezmiesz! Znam bardzo bogatych ludzi sporo takich od pokolen, uwierzcie oni nie szpanuja, nie pokazuja sie specjalnie ludziom, wrecz sa skromni i zajmuja sie soba nie chcac na siłe pokazywac kim to nie sa !
  ~ Jozef K
  8 miesięcy temu ocena: 100%  10
  W SENSIE BOGACI OD POKOLEN nie musza pokazywac, "na co ich stac"! jacy to sa bogaci, a burmistrz skromny nie jest!
  ~ Jozef,K
  8 miesięcy temu ocena: 100%  9
  Pan burmistrz woli nowe auta kupowac , ale ludzie bogaci od pokoleń nie prezentują wszędzie, na co ich stać i nawet chodzą do bibliotek i czytaja jak Bill Gates!
  ~ Wierny wyborca
  8 miesięcy temu ocena: 18%  8
  Taka piękna biblioteka dzięki burmistrzowi . Jak to dobrze że na niego głosowałem . Zrobie to po raz kolejny - to pewne !!!
  R E K L A M A
  ~ Paw
  8 miesięcy temu ocena: 86%  7
  To już drugi milion jest ,,topiony'' ?
  ~ Prywatyzacja Jarocina ???
  8 miesięcy temu ocena: 84%  6
  To pałac szykowny jest pod młotek ? Tak sobie prywatyzujecie po trochu dla siebie ?
  ~ asd
  8 miesięcy temu ocena: 69%  5
  Wejdziesz. Jak kupisz bilet :D
  ~ anna
  8 miesięcy temu ocena: 90%  4
  Czas sie obudzic jeszcze troche do Parku nie wejdziemy
  ~ Uszczęśliwiony
  8 miesięcy temu ocena: 27%  3
  Bardzo chętnie posiedzę w bibliotece na rynku i poczytam sobie ksiąžki .
  ~ Gdzie jest obiecana praca ?
  8 miesięcy temu ocena: 81%  2
  Pewnie urzędas który ma pracę lub spółce gminnej mógł to napisać.
  R E K L A M A
  R E K L A M A