R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Tajemnicza instalacja stanęła na polu pod lasem. Będą wiercić 3 km wgłąb Ziemi

› Gospodarka 8 miesięcy temu    10.07.2018
Joanna Pera
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Bartek Nawrocki

PGNiG oraz Orlen Upstream realizują projekt "Płotki", składający się z 4 koncesji: Jarocin-Grabina, Kórnik-Środa, Pyzdry oraz Śrem-Jarocin. Na ich terenie znajduje się 7 złóż, z których prowadzone wydobycie wynosi łącznie około 2100 boe (jednostka energii otrzymanej ze spalania jednej baryłki ropy naftowej - przyp. red.)/dobę.

 

R E K L A M A

 

 

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Orlen Upstream od kwietnia prowadzą odwierty w ramach wspólnego projektu „Płotki” na terenie Zalesia (gm. Jaraczewo).

 

Prowadzone prace mają na celu odkrycie złoża gazu ziemnego w utworach czerwonego spągowca (kompleks permskich skał osadowych pochodzenia lądowego i skał wulkanicznych - przyp. red.) i potrwają około 80 dni.

 

Docelowa głębokość odwiertu „Chwalęcin-1K” - bo tak się nazywa, wyniesie około 3.040 m. Oprócz prac wiertniczych obie spółki przygotowują się do zagospodarowania kolejnego złoża. 

 

- PGNiG i Orlen Upstream od kilku lat prowadzą wspólne prace poszukiwawczo-wydobywcze. W Wielkopolsce intensyfikujemy wydobycie, stosując nowoczesne metody, które pozwalają na zwiększenie produkcji.
To tutaj po raz pierwszy w tej części Polski zastosowaliśmy z sukcesem technologię wierceń horyzontalnych w skałach piaskowca. Dzięki współpracy ze sprawdzonym partnerem zwiększamy możliwości wydobycia gazu ziemnego w Polsce, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo energetyczne kraju -

 

- zaznaczył w wypowiedzi dla portalu orlenupstream.pl Piotr Woźniak, prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA. 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ nick
  8 miesięcy temu ocena: 100%  4
  Dzisiaj widać już spalany gaz z odwiertu...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ qrna
  8 miesięcy temu 3
  Wieczorem oświetlona wygląda z daleka jak wieża Eiffla. Tylko hałas robi.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ggg
  8 miesięcy temu 2
  dla mnie to wieczorem wygląda jak jakaś tajemnicza stacja badawcza rodem z horroru :D no i z czarnobylem też mi się kojarzy
  ~ gminnik
  8 miesięcy temu ocena: 50%  1
  Szyb stoi już od kwietnia (jak nie lepiej).
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A