Tajemnicza instalacja stanęła na polu pod lasem. Będą wiercić 3 km wgłąb Ziemi

Opublikowano:
Autor:

Tajemnicza instalacja stanęła na polu pod lasem. Będą wiercić 3 km wgłąb Ziemi  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

PGNiG oraz Orlen Upstream realizują projekt "Płotki", składający się z 4 koncesji: Jarocin-Grabina, Kórnik-Środa, Pyzdry oraz Śrem-Jarocin. Na ich terenie znajduje się 7 złóż, z których prowadzone wydobycie wynosi łącznie około 2100 boe (jednostka energii otrzymanej ze spalania jednej baryłki ropy naftowej - przyp. red.)/dobę.

 

 

 

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Orlen Upstream od kwietnia prowadzą odwierty w ramach wspólnego projektu „Płotki” na terenie Zalesia (gm. Jaraczewo).

 

Prowadzone prace mają na celu odkrycie złoża gazu ziemnego w utworach czerwonego spągowca (kompleks permskich skał osadowych pochodzenia lądowego i skał wulkanicznych - przyp. red.) i potrwają około 80 dni.

 

Docelowa głębokość odwiertu „Chwalęcin-1K” - bo tak się nazywa, wyniesie około 3.040 m. Oprócz prac wiertniczych obie spółki przygotowują się do zagospodarowania kolejnego złoża. 

 

- PGNiG i Orlen Upstream od kilku lat prowadzą wspólne prace poszukiwawczo-wydobywcze. W Wielkopolsce intensyfikujemy wydobycie, stosując nowoczesne metody, które pozwalają na zwiększenie produkcji.
To tutaj po raz pierwszy w tej części Polski zastosowaliśmy z sukcesem technologię wierceń horyzontalnych w skałach piaskowca. Dzięki współpracy ze sprawdzonym partnerem zwiększamy możliwości wydobycia gazu ziemnego w Polsce, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo energetyczne kraju -

 

- zaznaczył w wypowiedzi dla portalu orlenupstream.pl Piotr Woźniak, prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE