ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Ta gmina ma 14 psów. Jak to tłumaczą urzędnicy?

› Aktualności› Samorząd 8 miesięcy temu    11.10.2018
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 4 ocen 4 / 50%
A A A
Oczyszczalnia ścieków w Wyszkach Oczyszczalnia ścieków w Wyszkach

Kotlin. Samorząd. Jak gmina Kotlin rozwiązuje problem bezpańskich zwierząt?
 

Gmina Kotlin należy do tych w powiecie jarocińskim, które nie mają umowy na wyłapywanie bezpańskich psów ze schroniskiem w Radlinie. Samorząd zlecił to zadanie firmie VET-ZOO Serwis z Trzcianki oddalonej o blisko 200 km.

Część mieszkańców gminy Kotlin nie wie o takim rozwiązaniu i w przypadku znalezienia bezdomnego czworonoga dzwoni do schroniska w Radlinie, które nie przyjmuje zwierząt z gminy Kotlinie.

To nie jedyne nietypowe rozwiązanie gminy Kotlin odnośnie zwierząt. Najprawdopodobniej kotliński samorząd jest jedynym w Polsce, który posiada aż 14 psów. Zwierzęta przetrzymuje na terenie oczyszczalni ścieków w Wyszkach. 

- Są to psy stróżujące, bo obiekt jest naprawdę duży. Zdarzały się sytuacje, że ktoś się włamał na obiekt, coś skradł lub zniszczył - mówi Mirosław Paterczyk, wójt Kotlina.

Zaprzecza, aby zwierzęta były trzymane w złych warunkach, a tak twierdziły osoby, które dzwoniły do redakcji. Dziennikarze nie zostali wpuszczeni na teren oczyszczalni.

Wójt pokazał protokół z kontroli przeprowadzonej przez powiatowego lekarza weterynarii na terenie oczyszczalni w Wyszkach, w czasie której nie stwierdzono uchybień.

+ 2 głosów: 4 (50%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ewa
8 miesięcy temu ocena: 83%  4
Jeśli mają dobre warunki, to dlaczego nie pokazali tego?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Iwona
8 miesięcy temu ocena: 100%  3
Może sprawdzić jakie warunki są w schronisku w Radlinie ?? Widać jak potrzebna jest kasa z Kotlina ?? W artykule zabrakło informacji o kosztach z Gminy Jarocin, czy to znów zbieg okoliczności ??
~ Jak zwykle
8 miesięcy temu ocena: 56%  2
Samorząd zlecił to zdanie??? Czy raczej powinno być samorząd zlecił to zadanie??? Jakiś przedszkolak powinien nauczyć się albo pisać normalnie albo czytać żeby sprawdzić swoje błędy, jak zwykle błędy. Czy naprawdę aż takie ciemne osoby pracują w jarocinskiej żeby nie umieli wypuścić ani jednego artykułu bez błędów???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Literki
8 miesięcy temu ocena: 60%  1
Dla gimbusów nie ma znaczenia czy się komuś robi "łaskę", czy "laskę". Niby drobna literówka, a jednak duża różnica.