ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020
R E K L A M A

Szacowanie szkód wywołanych przez susze w gminie Żerków. Wniosek

› Aktualności 7 miesięcy temu    2.07.2019
Karina Muszalska
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. zdjęcie pogladowe

Burmistrz Żerkowa poinformował, że na terenie gminy wystąpiła susza. Poszkodowani rolnicy mogą więc złożyć wniosek, który pomoże oszacować szkody w uprawach rolnych lub ogrodniczych.

 

R E K L A M A

 

Wnioski będzie można składać w sekretariacie Urzędu Miasta Gminy w Żerkowie, w terminie do dnia 10 lipca 2019 r.

 

 

Rolnicy muszą wpisać wszystkie uprawy posiadane na terenie gminy Żerków, również te, które nie uległy uszkodzeniu. Powierzchnia upraw powinna być zgodna z powierzchniami deklarowanymi we wniosku, który składany był o dopłaty obszarowe do ARiMR. Minimalna powierzchnia uprawy nie może być jednak mniejsza niż 0,10 ha.

 

 

Rolnicy, którzy hodują zwierzęta przeznaczone na sprzedaż lub produkują produkty do sprzedaży takie jak: mleko itp., musza wypełnić część wniosku, która dotyczy towarowej produkcji zwierzęcej.

 

 

Po otrzymaniu wniosków od rolników komisja powołana przez Wojewodę Wielkopolskiego przystąpi do szacowania strat w terenie, zgodnie z monitoringiem suszy prowadzonym przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach w terminie do dwóch miesięcy od dnia zgłoszenia szkody, ale nie później niż do czasu zbioru plonu głównego danej uprawy albo jej likwidacji.

 

 

Komisja będzie sporządzała protokół. To on będzie podstawą do ubiegania się o pomoc np. w formie kredytu „klęskowego” lub inną formę pomocy, jeżeli zostanie ona uruchomiona przez Rząd.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy Żerków, tel. 62 740 20 18

 

 

Wniosek do pobrania TUTAJ.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gazeta żerkowska
7 miesięcy temu ocena: 63%  5
Jeśli burmistrz ogłosił dzisiaj suszę to Komisja Rolnictwa RM Żerkowa nie musi się jutro spotykać o godz. 8.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Eloeleo
7 miesięcy temu ocena: 60%  4
Musi bo diety nie Bydzie
~ mamy
7 miesięcy temu ocena: 94%  3
Problemem żerkowskiej szkoły ,jest brak konkursu,pan burmistrz przyklepał dalsze "urzędowanie" pani dyrektor a ona wyrażnie sobie z tym nie radzi.Stara się ,męczy się ale zmierza nie w tym kierunku ,który jest właściwy. Chciało by się zacytować klasyka" Pani dyrektor. nie idż tą drogą"Inaczej w swej placówce będziesz miała same miernoty z celującymi ocenami.Ale czy o to chodzi w nauczaniu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mamy
7 miesięcy temu ocena: 94%  2
Dlaczego w Żerkowie nie ma konkursu na dyrektora szkoły? Tyle skarg, próśb i wszystko pod dywan zamiatane. Szkoła piękna i z możliwościami, ale jak jest przeraża. Zarabianie i nepotyzm. A gdzie dzieci? My rodzice apelujemy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie szukaj daleko
7 miesięcy temu ocena: 95%  1
Dlatego ze burmistrzem jest Surma? Proste pytanie prosta odpowiedz?
R E K L A M A