ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1

Święto w 16. Jarocińskim Batalionie Remontu Lotnisk bez sztandaru [ZDJĘCIA, WIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia 3 miesiące temu    14.08.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 8 ocen 6 / 83%
A A A
 fot. Lidia Sokowicz

Obchody Święta Wojska Polskiego w 16. Jarocińskim Batalionie Remontu Lotnisk odbyły się w przeddzień uroczystości. W koszarach odbył się okolicznościowy apel. Nie było na nim pocztu sztandarowego, który pojechał na centrale obchody do Katowic.

 

R E K L A M ALombard sródtekstowy 06-14.12.2019

 

Jak co roku z tej okazji wręczone zostały awanse na wyższe stopnie wojskowe, odznaczenia, nagrody rzeczowe. Wielu pracowników wojska - zarówno tych w mundurach, jak i cywilnych - zostało wyróżnionych urlopem okolicznościowym, pochwałą, podwyższeniem premii za miesiąc sierpień, a także nagrodą finansową. Życzenia żołnierzom złożyli zaproszeni goście m.in. starosta Lidia Czechak i wiceburmistrz Bartosz Walczak.

 

Na zakończenie odbyła się defilada. W tym roku niespodzianką było to, że wojskowi zaśpiewali nie tylko hymn Polski, ale również pieśń reprezentacyjną wojska polskiego "My, Pierwsza Brygada". Po części oficjalnej można było zwiedzić nowoczesną Salę Tradycji oraz wystawę sprzętu używanego przez jarociński batalion. 

 

Dalsza część obchodów odbyła się na cmentarzu parafialnym, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający uczestników Powstania Wielkopolskiego oraz kwatera żołnierzy poległych w 1920 roku.

 

Wieczorem, od godz. 19.00 na terenie koszar będzie trwał koncert "Patriot Rock" z udziałem zespołów "Illusion" i "Rebelianci". Wstęp wolny.

+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (8)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ niezłe numery
  3 miesiące temu ocena: 80%  8
  a co ten Szczerbań tam robił? szukał może swojego kumpla z PISu?, byłego wicestarosty i radnego Mirosława D. oskarżonego w sprawach słuzbowych starostwa o oszustwo i składanie fałszywych zeznań i jego podwładnych pracowników starostwa? a pani starościna Lidia Czechak mówila o prawdomównosci, uczciwości, o cywilnej odwadze? oddanej dla Ojczyzny służbie?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pani z grabkami
  3 miesiące temu ocena: 100%  7
  Pan Walczak spóźnił się na uroczystość na cmentarzu. Taki psikusek zrobił hihihi
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wojak63
  3 miesiące temu ocena: 64%  6
  Poprzednie władze rozbroiły naszą armie a obecna nie zrobiła czystek .Opłakany skutek jak komuchy bedą oficerami w wojsku (kadra).z onet info "Bunt podchorążych wojskowej uczelni. W ruch poszły petardy i słoiki z moczem-Wrocław.Czyli nadal jest źle.Polsce jest potrzebna silna prawdziwa Armia Polska
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Żołnierz
  3 miesiące temu ocena: 60%  5
  Myślisz o Macierewiczu? ?? To był główny szkodnik polskiej armii. Teraz nie jest lepiej. Poprzednia władza inwestowala i modernozowala wojsko, więc przestań pierdolic głupoty.
  ~ maciek
  3 miesiące temu ocena: 79%  4
  To są efekty braku deubekizacji i dekomunizacji teraz dzieci komuchów i lewaków brylują - szkoda !
  ~ Prawdziwek
  3 miesiące temu ocena: 38%  3
  Tyle mają wspólnego z remontem lotnisk co ja z mądrością...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Aaaaa
  3 miesiące temu ocena: 67%  2
  Widać chuja wiesz, a sie odzywasz
  ~ Obserwator
  3 miesiące temu ocena: 70%  1
  Nie po raz pierwszy nie było sztandaru. Od kilku lat sztandar uczestniczy wraz z pocztem w centralnych obchodach święta WP. PANI REDAKTOR NIE DO INFORMOWANA.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A