R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - BS kredyty do odwołania
R E K L A M A

Świąteczne spotkanie burmistrza Jarocina z OSP

› Kultura i Rozrywka› Foto ponad rok temu    19.12.2017
Jakub Niewiada
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Materiały UM w Jarocinie

Jarocin. Burmistrz Jarocina. Ochotnicza Straż Pożarna. Adam Pawlicki. Inwestycje w Jarocinie. OSP gminy Jarocin

R E K L A M A

 

 

Przedstawiciele gminnych jednostek OSP spotkali się w minioną niedzielę na spotkaniu świąteczno-noworocznym z burmistrzem Jarocina w ratuszu.

 

 

Adam Pawlicki podziękował strażakom za zaangażowanie i sprawne działanie podczas walki z żywiołem podczas sierpniowych nawałnic. Powiedział także, że wspieranie OSP jest bardzo ważną częścią działalności samorządu.

 

- Dokładamy wszelkich starań, aby gminne jednostki OSP mogły realizować swoją misję w jak najlepszych warunkach i przy możliwie dobrym wyposażeniu. To pieniądze wydatkowane bardzo dobrze, bo zainwestowane w bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców gminy Jarocin – powiedział burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

 

Potwierdzeniem tych słów jest zakupiony niedawno ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy MAN wraz z wyposażeniem dla OPS w Witaszycach. Pojazd kosztował ponad 1,4 mln zł i został sfinansowany dzięki dotacjom z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Reszta tej sumy została pokryta za sprawą pożyczki z możliwością umorzenia do 40% z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz wkład własny witaszyckiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

[CZYTAJ] Pożar w Cerekwicy. Sześć zastępów straży gasi płonący dom [TUTAJ]

 

W przyszłym roku nowy pojazd mogą dostać również strażacy z OSP w Potarzycy. Na ten cel zarezerwowane zostało 400 tys. zł. W roku 2018 gmina Jarocin chce przeznaczyć blisko milion złotych na działania z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Poza wyposażeniem, fundusze mają zostać przeznaczone również na inwestycje, m. in. wykonanie bramy wyjazdowej przy remizie w Kadziaku, zakup elektronicznego systemu alarmowania i powiadamiania dla OSP w Mieszkowie czy przygotowanie projektu drugiego etapu budowy remizy OSP w Hilarowie.

 

 

Na spotkaniu odbyło się także oficjalne pożegnanie Zdzisława Regulskiego - kierownika Referatu Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miejskim, który z końcem grudnia przechodzi na zasłużoną emeryturę.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ sel
  ponad rok temu ocena: 71%  3
  A jakie nagrody za trud i znój dal strażakom burmistrz/ Czy tylko kwiatki kupione za nasze?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Łowca pedofilii
  ponad rok temu ocena: 75%  2
  Co z aferą seksualną w Witaszycach z księdzem w tle? Wie ktoś ? Sprawa uciszana ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ sel
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Już Polska cala wie więc nie da sie schować jej pod dywan
  R E K L A M A
  R E K L A M A