ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Studniówki 2019. Młodzież będzie balować. Rozpoczynają Tarce. Kto następny?

5 miesięcy temu    8.01.2019
Anna Konieczna
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Studniówka 2017 w Liceum Ogólnokształcacym w JarocinieStudniówka 2017 w Liceum Ogólnokształcacym w Jarocinie fot. Archiwum jarocinska.pl

Jarocin. Studniówki 2019. Szkoły podnadgimnazjalne. Szkoły średnie. Szkoły powiatu jarocińskiego. Maturzyści. Uczniowie klas maturalnych.

 

To pierwszy tak ważny bal w ich życiu. Przygotowania trwają od kilku miesięcy i odbywają się kilkutorowo. Zaangażowana jest nie tylko młodzież, ale także nauczyciele i rodzice, zwłaszcza mamy. Rozpoczyna się bowiem czas studniówek. Zainauguruje go bal tegorocznych maturzystów ze szkoły w Tarcach. Kto będzie następny?

 

Dziewczyny gorączkowo szukają sukienek, które mają być niepowtarzalne i spowodować, że każda będzie się czuć wyjątkowo. Myślą o butach, fryzurach i makijażu. W związku z tym rezerwują terminy w salonach fryzjerskich i kosmetycznych. Osobną sprawą jest… partner do tańca.

 

Chłopacy mają nieco łatwiej. Wystarczy, że zadbają o fryzurę, założą garnitur, dobre buty i… mogą bawić się do rana.

 

W naszych szkołach średnich jest ponad 600 maturzystów i tyle może uczestniczyć w studniówkach. Szkoły, które mają do tego odpowiednie warunki organizują bale w swoich salach gimnastycznych. Inne wynajmują specjalnie na tę okazję lokale w restauracjach.

 

Pierwsza studniówka odbędzie się już w najbliższy piątek - 11 stycznia. Bawić się będą maturzyści - jest ich 92 - z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowychy w Tarcach. Początek balu o godz. 18.00 w „Impresji” w Bachorzewie.

 

Dzień później, w sobotę - 12 stycznia zabawa czeka uczniów trzecich klas Liceum Społecznego w Jarocinie. Będzie nieco bardziej kameralnie, ponieważ maturzysto w jest 12 a bawić się będą w jarocińskiej restauracji Klubowa.

 

Później nastąpi przerwa związana z feriami zimowymi, żeby wznowić studniówkowy czas w piątek - 8 lutego. Wtedy o godz. 18.00 u „Szyszki” w Koźminie Wlkp. bawić się będą uczniowie trzecich klas liceum i czwartych technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie - jest ich 219.

 

Następnego dnia, w sobotę - 9 lutego odbędzie się bal tegorocznych maturzystów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Jest ich 150. Młodzież będzie się bawiła na szkolnej sali sportowej.

 

Sezon studniówek zakończy bal licealistów z ogólniaka przy Kościuszki w Jarocinie. Podobnie, jak uczniowie z „dwójki” będą się bawić na szkolnej sal sportowej. Studniówka w Liceum zaczynie się o godz. 18.00 - w sobotę - 16 lutego.

 

Jak odbywały się przygotowania i jak bawili sie maturzyści w 2017 roku - zobacz PONIŻEJ.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Oliwia
4 miesiące temu 2
Czy dziewczyny w tym wieku używają już takiego sprzętu- http://wyposazenie-salonu-fryz... ? Czy prostownica jest na porządku dziennym?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ j
5 miesięcy temu 1
a ilu w LO z ul. Kościuszki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji