ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

Studia dzienne - czy warto? Zobacz najważniejsze kwestie!

› Aktualności 8 miesięcy temu    12.10.2018
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Większość maturzystów, którzy decydują się zdobywać wyższe wykształcenie na wyższych uczelniach staje przed dylematem - studia dzienne czy zaoczne? W środowisku młodzieżowym sporo się o tym mówi. Jedni uważają dzienne studia za "zmarnowanie 5-ciu lat", a inni za okazję do poznania studenckiego środowiska i nabycia wiedzy. Co wybrać? Zobacz kwestie, nad którymi na pewno warto się zastanowić!


Więcej godzin - większe zgłębienie danych zagadnień

Jeżeli chociaż trochę orientowałeś się w temacie na pewno już wiesz, że plan zajęć na studiach dziennych i zaocznych sporo się różni. Mowa tutaj nie tylko o ogólnej organizacji roku akademickiego, ale i wymiarze godzin danych przedmiotów. Niemalże na każdym kierunku studenci, którzy wybrali dzienny system nauki, mają więcej godzin wykładów oraz ćwiczeń. Umożliwia im to większe zgłębienie interesujących ich zagadnień i przyswojenia większej ilości wiedzy. Jeśli Twoje studia Cię fascynują, na pewno warto na to zwrócić uwagę!

Studenckie życie w stu procentach

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o wyborze trybu studiowania, koniecznie zapoznaj się z zaletami studenckiego życia. Niewątpliwie jest ich sporo, ponieważ studia nieustannie nazywane są przez absolwentów ich najlepszym okresem w życiu! Imprezy, możliwość zdobywania stypendium, przebywanie w środowisku studenckim czy ciekawe praktyki i staże - to tylko niektóre z zalet studiowania! Jeśli chcesz poznać prawdziwy smak studenckiego życia, tryb dzienny będzie zdecydowanie najlepszą opcją!

Studiując dziennie możesz liczyć na:

  • codzienne odkrywanie nowego miasta, 
  • udział w studenckich wydarzeniach, takich jak np. juwenalia, 
  • naukę organizacji i samodzielności, zwłaszcza jeśli będziesz mieszkać poza domem

Większy wybór specjalności i bardziej indywidualne podejście

To, że na studiach dziennych nie da się pracować, wcale nie jest prawdą. Coraz więcej studentów dziennych skutecznie łączy naukę ze studiowaniem, ciesząc się jednocześnie studenckim życiem w danym mieście. Jeśli interesujesz się studiami dziennymi, koniecznie weź także pod uwagę rodzaje specjalności oferowanych na danym kierunku. Zazwyczaj w trybie dziennym jest ich więcej niż w trybie zaocznym. Studia dzienne to także mniejsza ilość studentów na roku, co daje możliwość bardziej indywidualnego podejścia do uczących się osób. Przejrzyj kierunki i specjalności oferowane na wsaib.pl i znajdź to, co interesuje Cię najbardziej!

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ja
8 miesięcy temu 1
Z pełnym.szacunkie do studentów i przyszłego magistra i.inżyniera.Ale teraz zaczyna się produkować magistrow a nie.edukować. Sa osobami z tylulem magistra czy inżyniera ale.po ukończonych studiach często pracują w marketach lub wyjeżdżają za granice do pracy wokóle nie zwiazanej z wykształceniem. Brakuje dobrych techników którzy potrafią wykonać swoją usługe według zdobytego zawodu. A niektóre osoby z wyższych wykształceniem i tylulem magistra czy inżyniera mysleli ze jak mają dyplom w rekach to już praca wysokim wynagrodzeniem na dzień dobry czeka.Dyplom jest ważny ale ważniejsze jest doświadczenia w zawodzie niz tylko teoria książkowa.A jest bardzo dużo osób które nie mają wyższego wykształcenia a sa bardzo dobrymi specjalistami w swoim zawodzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji