R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - BS Jarocin
R E K L A M AB1b - VitaMed
R E K L A M A

Strefa w Golinie wciąż w posiadaniu gminy. Dlaczego?

› Aktualności› Samorząd 11 miesięcy temu    11.07.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 60 ocen 8 / 25%
A A A
Teren podrstrefy WSSE w Golinie Teren podrstrefy WSSE w Golinie  fot. Bartek Nawrocki

Jarocin. Gmina Jarocin. Inwestycje Jarocin. Strefa inwestycyjna w Golinie. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Golinie. Inwest - Park w Golinie

R E K L A M A

 

Przed tygodniem burmistrz Jarocina zapowiadał, że w poniedziałek dojdzie do sprzedaży ponad 7,9 ha gruntów położonych w strefie inwestycyjnej w Golinie. Nieruchomość miała nabyć WSSE. Miasto wydało już decyzję środowiskową dotyczącą powstania w Golinie ubojni drobiu [ZOBACZ TUTAJ].  

 

Do parafowania umowy jednak nie doszło. - Zgodnie z nową ustawą rolną, na części tej 8 ha działki, przy samym końcu na rowie, to jest około 305 metrów kwadratowych ziemi, jest zapisane w planie, że tam zlokalizowane są urządzenia rolnicze. Zgodnie z nową ustawą o gruntach rolnych musi to zaopiniować Agencja Nieruchomości Rolnych. Taka procedura trwa minimum miesiąc - tłumaczy burmistrz Jarocina Adam Pawlicki i jak dodaje, urzędnicy znaleźli już rozwiązanie sytuacji.

 

Część strefy podlegająca ustawie zostanie wyłączona.  - Nie dostosowano tego do nowej ustawy, zostało to przeoczone, musimy jakoś poradzić. Wydzielimy te 305 metrów i wtedy ANR da nam od ręki odstąpienie od uzgodnienia, że nie będą tam wnosić przeszkód. Przygotowujemy się na przetarg, ale na przyszły poniedziałek - dodaje włodarz gminy.

 

WSSE nie odpowiedziała jeszcze na nasze pytania dotyczące planowanej transakcji z gminą. - Opiekun podstrefy jest na szkoleniu. Postaram się odpowiedzieć na pytania na początku przyszłego tygodnia - zapewnia Jacek Serdeczny z Departamentu Komunikacji i Marketingu.  

 

 

Więcej o planowanej inwestycji w strefie w Golinie przeczytasz w najnowszym wydaniu Gazety Jarocińskiej.

 

[AKTUALIZACJA, 12 lipca, 14:06]

Otrzymaliśmy odpowiedź z Wałbrzycha. - Między gminą Jarocin a WSSE doszło do podpisania protokołu dającego Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej prawo zakupu działek. Nie doszło jeszcze do sfinalizowania transakcji - informuje Jacek Serdeczny z Departamentu Komunikacji i Marketingu WSSE. I jak dodaje, na etapie negocjacji z inwestorami spółka „jest zobligowana do zachowania poufności”.

 

 

R E K L A M A
+ 2 głosów: 8 (25%) 6 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (60)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MIESZKANIEC
11 miesięcy temu ocena: 100%  60
Półrolniczak, Matuszak OBUDŻCIE SIĘ !!!!!!!!!!!! MACIE GDZIEŚ MIESZKAŃCÓW, WŁAŚCIWIE TO JESTEŚCIE NAM MIESZKAŃCOM GOLINY NIEPOTZREBNI...ŚPICIE????????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A...
11 miesięcy temu ocena: 75%  59
Do jarocinska ten artykul jest z 10.07.2017 a inwestycja na 300osob jest jedna ukonczona a hala produkcji walkow jest wlasnie budowana ,wystarczy przejechac zobaczyc obie inwystycje widoczne z drogi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AZ
11 miesięcy temu ocena: 80%  58
Droga prowadząca do strefy - oznaczająca jej faktyczny koniec za nią znajduje się ściana lasu - znajduje się nie 1000 a ok. 500 - 600 metrów od zabudowań. Licząc, że sam zakład z parkingiem zajmie pas o szerokości ok 100 m, odległość od tak dużego zakładu spada do 500 -400 metrów...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ on
11 miesięcy temu ocena: 80%  57
Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym mieszkańcy gminy tworzą z mocy prawa wspólnotę samorządową. Ilekroć w ustawie jest mowa o gminie, należy przez to rozumieć wspólnotę samorządową oraz odpowiednie terytorium. Jak z tego wynika gmina to nie burmistrz, a przede wszystkim jej mieszkańcy. Ciekawe, czy gmina-mieszkańcy odzyskają pieniądze wpakowane w strefę :ok. 2 mln zł na grunty, które kupił burmistrz Pawlicki w imieniu gminy-mieszkańców od swojego kolegi Janusza Wojtczaka oraz ok. 6 mln zł wpakowane w infrastrukturę tego terenu. Ciekawe czy burmistrz poinformuje mieszkańców o uzyskanej cenie ze sprzedaży strefy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dociekliwy
11 miesięcy temu ocena: 92%  56
problem w tym, że decyzję o zakupie ziemi od radnego podjęła uchwałą rada miasta, p. Burmistrz został zobowiązany wykonać ją niezwłocznie. A, że kazali biedakowi kupić za 10-krotność wartości ziemi, to już problem katolickiego sumienia radnych jarocińskich. Ciekawe, czy któryś się z tego złodziejstwa spowiadał?
R E K L A M A
~ PZ
11 miesięcy temu ocena: 92%  55
INWESTYCJA KROTOSZYŃSKA JEST CHYBA TAJEMNICĄ PILNIE STRZEŻONĄ PRZED MIESZKAŃCAMI JAROCINA, BO PORTAL O NIEJ MILCZY :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PZ
11 miesięcy temu ocena: 80%  54
to http://www.krotoszynska.pl/art... jest o rozbudowie starej fabryki pod potrzeby produkcji tłoków i zatrudnieniu 300 osób. A to http://krotoszyn.naszemiasto.p... jest o nowej fabryce produkcji filtrów z pracą dla 3000 osób.
~ a teraz opowiem wam bajkę jak kot palił fajkę
11 miesięcy temu ocena: 94%  53
Piszesz o nowej fabryce filtrów firmy Mahle w Krotoszynie? Tak, tak. To jest prawdziwy inwestor. Ale dobrze wiesz, że miasto Krotoszyn w przeciwieństwie do Jarocina ma lepszą lokalizację, ponieważ (teraz uważaj!) leży bliżej Poznania i autostrady A2 :D Podobnie ma Pleszew i Gostyń. :D Szansą rozwoju dla naszego miasta są śmieci, odchody i ubojnia kurczaków. ROZWÓJ!
~ jarocinska.pl
11 miesięcy temu ocena: 17%  52
To news dokładnie z czerwca ubiegłego roku. Od tamtej pory w sprawie tej inwestycji nic się nie zmieniło. Zapraszamy do lektury http://www.krotoszynska.pl/art...
~ A...
11 miesięcy temu ocena: 100%  51
To jest inwestor i tylko 35 km od jarocina http://krotoszyn.naszemiasto.p...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A...
11 miesięcy temu 50
Tam jest maly blad ma byc 33.6h
~ gminnik
11 miesięcy temu ocena: 100%  49
Wyceńmy grunty pod Jarocinem na 100 000 000 za hektar. To sprawi, że miasto zarobi na gruntach więcej niż szejkowie na ropie.
~ G.P.
11 miesięcy temu ocena: 100%  48
Super wiadomość i świadectwo mądrości krotoszyńskich wyborców. Dlaczego tak dużo hektarów ziemi ponad 300ha) pod fabrykę na 3 tysiące osób wyceniono tylko na 4 miliony złotych ?
~ dan
11 miesięcy temu ocena: 83%  47
W Jarocinie same śmierdzące inwestycje: oczyszczalnia ścieków, wysypisko śmieci a teraz kolejna śmierdząca firma. Teraz wszyscy będą omijać Jarocin wielkim łukiem, bo jak ktoś chciałby mieszkać lub inwestować w takim miejscu?. Miał być kiedyś inwestor z branży lotniczej, gdzie on jest? Chyba.... kurczaki właściwie też mają skrzydła i może to o tego cuchnącego inwestora chodziło. Kadziak to idealne miejsce dla takiej śmierdzącej firmy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Naiwny wyborca ZJ
11 miesięcy temu ocena: 100%  46
No wlasnie a Adam mi obiecywal Rozwój, Łącznik no i Inwestora. I co???
~ matrix
11 miesięcy temu ocena: 50%  45
O komentarz z przyszłości - jest dopiero 13.35 a kom z 23.36 na screenie. No no GJ !! Szacun !!
~ Marta
11 miesięcy temu ocena: 60%  44
Śłowackiego to idealne miejsce. Martuzalski nawet koło siebie drogi nie naprawił
~ zaba
11 miesięcy temu ocena: 86%  43
Praca za 1300zl miesiecznie jest u nas w gminie. I to pelno. Nie jest tu potrzebne 300 kolejnych etatow za najnizsza krajowa plus troche premii za nadgodziny. Praca jest potrzebna dla ludzi ze srednim i wyzszym wyksztalceniem. Za 2.5 tysiaca - 3 tysiace wzwyz na reke!!!! I takich inwestycji nam tu trzeba a nie smierdzacej ubojni! Zeby godnie zyc, zeby nie kombinowac jak przezyc za te smieszne grosze ktore placone sa w naszym regionie. Albo zeby nie spedzac polowy zycia w pociagu do i z Poznania.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karol z Goliny
11 miesięcy temu ocena: 29%  42
Tak Marta. Co za hipokryzja, a sama w ubojni u Biernackiego pracowałaś, nie śmierdziało Ci? Pieniążki za to doskonale wiesz jakie się tam zarabia.
~ wpisy
11 miesięcy temu ocena: 21%  41
Adam jest najlepszy. Reszta partyjniaków nic nie robi tylko mu przeszkadza. Patrz wpisy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Naiwny wyborca ZJ
11 miesięcy temu ocena: 67%  40
Adam łącznik obiecales Inwestora i Rozwój a tu tzw. Ciemna du..a. Adam why???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ubojnia Kaźmierczaka
11 miesięcy temu ocena: 73%  39
pojawił się kolejny inwestor: Kaźmierczak Robert, inwestuje w kapelusze Niemena i sprzedaje ciemniakom, to taka Kaźmierczaka ubojnia , ubija interes na głupocie mieszkańców
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ghjj
11 miesięcy temu ocena: 79%  38
Kapelusze prosto z chin
~ Marek
11 miesięcy temu ocena: 48%  37
Burmistrz ma rację.Na SSE się nie zarabia a służą one pozyskaniu inwestorów by mieszkańcy mieli pracę. Były wójt Tarnowa Podgórnego opowiadał jak zlikwidował bezrobocie.Otóż gmina kupowała grunty i oddawała je inwestorom za symboliczną złotówkę pod warunkiem zatrudnienia ustalonej liczby mieszkańców.W ciągu kilku lat znikło bezrobocie.Te naciski, że gmina musi na tym zarobić są przyczyną braku do tej pory inwestora w naszej SSE.Pozwólmy władzom gminy pracować a nie krytykujmy wszystkiego!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Naiwny wyborca ZJ
11 miesięcy temu ocena: 45%  36
Znowu Skazany za.. zrobil mnie w ch..a. Najpierw łącznik ktorego nie ma a teraz Inwestor. Adam why? Wierzylem w ciebie..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Naiwny wyborca ZJ
11 miesięcy temu ocena: 67%  35
Marty nie znam. Dalej pytam Skazanego za.. Dlaczego nie ma Inwestora i łącznika??? Why???
~ do Marty
11 miesięcy temu ocena: 63%  34
why? Dlatego że Twój Tata Marta zablokował wybudowanie tego łącznika, choć powiat wydał już na to dziesątki tysięcy złotych,. Dlatego Twój Tata Stachu powinien siedzieć w więzieniu.
~ Inwestor strategiczny
11 miesięcy temu ocena: 49%  33
Wreszcie jakaś porządna inwestycja w gminie . Z dala od wioski pod lasem . Smród do Goliny nie doleci . Spoko . Będzie praca będą pieniądze .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ktos
11 miesięcy temu ocena: 100%  32
Doleci doleci. Z ubojni bydła też dolatuje,nawet mieszkajac przy drodze na Jarocuny
~ mieszkańiec
11 miesięcy temu ocena: 46%  31
Nie chwal dnia przed zachodem słońca. Pawlicki chwali się inwestorem od trzech lat; i co???
~ mieszkaniec Goliny
11 miesięcy temu ocena: 62%  30
Życie w Golinie to bedzie jakaś tragedia jak powstanie ta ubojnia. NIe dośc , że jest już Biernacki to jeszcze to. Brak słów. Dlaczego nikt nie zapytał o zdanie mieszkańców???? My tej ubojni tu nie chcemy! MOże jest jeszcze szansa żeby ta ubojnia nie powstała , niech ktoś coś wymyśli, ktoś mądry i znający się na rzeczy. może jakiś protest.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ty
11 miesięcy temu ocena: 58%  29
W wagrowcu i w Ostrzeszówie tego inwestora przegonili
~ Paw
11 miesięcy temu ocena: 71%  28
mieszkańcu Goliny .To na chuj czekasz ? Zbierz sąsiadów Starzy kłonice,młodzi ,,bejsbole'' i lać po krzyżach smrodziarzy !
~ Zadymiarze
11 miesięcy temu ocena: 36%  27
Jak ci na wsi życie nie pasuje to sie przeprowadż do miasta . Na wiosce zawsze śmierdzi obornikiem i moczem . Tam gdzie żyją zwierzęta są i muchy i zapaszek .Ale komentarze piszą referendyści oraz podźegacze z odsuniętej od koryta PO ,SLD i PSL
~ ben
11 miesięcy temu ocena: 65%  26
Dookoła jak nie fermy norek, Biernacki, świniarnie , to jeszcze teraz ta ubojnia.... smród nas zabije....nie bedzie czym oddychac niedługo
~ tony
11 miesięcy temu ocena: 73%  25
zamiast ściągnąć inwestora z innej branży niż mięsna , który dałby pracę ludziom wykształconym , to znów powstaje ubojnia. Już widzę pracowników tej firmy - 90 % Ukraińców, bo Polacy w takim syfiarstwie pracować nie bedą chcieli. . Zresztą Ukraińcy też już wolą w Niemczech pracować. O smrodzie na całą okolicę nie wspomnę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ G.P.
11 miesięcy temu ocena: 75%  24
zastanów się... gdyby zainwestowała firma oferująca pracę dla wykształconych, to mógłby się niekorzystnie dla ZJ zmienić elektorat poprzez napływ nowych wyborców :-)
~ alex
11 miesięcy temu ocena: 76%  23
Ubojnia drobiu....najgorszy smród jaki tylko można sobie wyobrazić. Współczuję mieszkańcom - i bliższym i dalszym, bo też to odczują. Żaden inwestor nie był zainteresowany strefą w Golinie i wzięto takiego, którego NIKT nie chciał mieć w sąsiedztwie. Straszne co burmistrz robi tej gminie, człowiek, który powinien chcieć jak najlepiej dla tego regionu, ściąga tu taką tykającą bombę i ekologiczną i zagrażającą zdrowiu mieszkańców. Straszne i smutne. Ubojnia....kto tam niby będzie pracował, jak u Biernackiego już pracuje pełno Ukraińców.... Takie kontrowersyjne inwestycje powinny być bezdyskusyjnie konsultowane z mieszkańcami!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ G.P.
11 miesięcy temu ocena: 33%  22
decyzje to nie sam burmistrz, ale : burmistrz + radni + pracownicy urzędów i spółek podlegających
~ lipiec 2017
11 miesięcy temu ocena: 75%  21
Jak gmina wkładała pieniądze w strefe inwestycyjną , w Warszawie powstała spółka, można powiedzieć '"spółka widmo". Czy to zbieg okoliczności czy dla nas najlepszy inwestor.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DW
11 miesięcy temu ocena: 85%  20
Ile gmina straciła na tej transakcji biorąc pod uwagę to co napisał ABW ? Czy to jest niegospodarność ? Za takie coś włodarze mają wylotkę, jest sezon urlopowy ale jakaś opozycja chyba jest czy tylko na papierze ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DW
11 miesięcy temu ocena: 50%  19
Do 2Jarek, dlatego wspomniałem o opozycji, bo powinni mieć większą ode mnie wiedzę nt transakcji w gminie.
~ 2Jarek
11 miesięcy temu ocena: 71%  18
Z Twojej wypowiedzi wynika, że trzeba to dać komuś do zrobienia. A może tak samemu?
~ ABW
11 miesięcy temu ocena: 70%  17
Jeśli mieszkańcy Goliny chcą protestować to może w końcu warto zaangażować ludzi od referendum i lokalnych działaczy PSL-u? Niech się wykażą i pomogą mieszkańcom. Przecież o nich walczyli! Napiszcie do nich, zadzwońcie albo pójdźcie i pogadajcie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ABW
11 miesięcy temu ocena: 92%  16
Co do wyliczeń związanych ze sprzedażą ziemi w Golinie to: 1. Gmina kupiła te niecałe 8ha za prawie 2 miliony złotych 2. Budowa drogi, i inwestycje związane z uzbrojeniem terenu należy liczyć w kwocie między 5 a 8 milionów (niestety konkretnych kwot nie znamy). 3. Sprzedaje tą "strefę" za jakieś 3 miliony. Rachunek jest prosty - jesteśmy jakieś 4 do 7 milionów w plecy. Dodatkowo gmina komuś za free zwiększyła wartość działek i jestem ciekawy czy była uiszczona opłata adiacencka i w jakiej wysokości? Powiem krótko kolesiostwo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paw
11 miesięcy temu ocena: 92%  15
Tam jest ,,wałek na wałku'' Kto zarobił ?
~ dlaczego Gazeta selekcjonuje komentarze i sprzyja pawlickiemu? pozwala aby nazywać czyrtelników Gazety szczurami? to jest etyczne?
11 miesięcy temu ocena: 83%  14
dlaczego Gazeta postępuje wybiórczo wobec zamieszczanych komentarzy?! Jedne sie usuwa inne pozostawia. zwolennicy burmistrz , a moze sam burmistrz piszą wyśmiewajace i ponizajace ludzi komentarze gdzie nazwywa się ich szczurami i to sie Gazecie podoba i to jest Ok? a komentarze ktore odpowiadaja na te wpisy Gazeta usuwa, czyzby Gazeta też uważała że można ludzi nazywać szczurami kiedy sie jest przy władzy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paw
11 miesięcy temu ocena: 100%  13
Niestety masz 100 % racji . To jest taka ,,jarocinska demokracja '' .
~ ile?
11 miesięcy temu ocena: 72%  12
za ile kupiła gmina ten teren ? ile zainwestuje ? za ile sprzeda ? pytała gazeta o te kwoty ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paw
11 miesięcy temu ocena: 100%  11
Po co pytać ? Kesz juz dawno ,,rozdziałkowany''...
~ uciekający przed listonoszem
11 miesięcy temu ocena: 76%  10
No to mamy kolejną bekę za strefą w Golinie. Można się było tego po opalonym spodziewać :(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dawid
11 miesięcy temu ocena: 66%  9
Ciekawe że w Golinie nie protestują, Pawlicki sam sobie gów..pod chatą wybuduj
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aha
11 miesięcy temu ocena: 52%  8
SKANDAL wladzy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Yolo
11 miesięcy temu ocena: 19%  7
Lepszy ciepły smrodek niż zimny chłodek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kolo
11 miesięcy temu ocena: 77%  6
Należy zacząć działać póki kolejne perfumy nie zaleją Goliny. Biernacki już rozsiew zapachy Jak ta miejscowość opanują kolejne to maski będą obowiązkowe w ożyciu I jeszcze raz proponuje aby ta inwestycja powstała przy miejscu zamieszkania burmistrza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ W...
11 miesięcy temu ocena: 70%  5
musimy się zbuntować i nie pozwolić, żeby ta strefa smrodu i zanieczyszczenia gleby tam powstała. mieszkańcom Wągrowca i Oszczeszowa się udało zapobiec tej tragedii. Trzeba zaprosić telewizję, tvn albo inną stację.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paw
11 miesięcy temu ocena: 100%  4
No,no kilku zaczyna mysleć .
~ Michu
11 miesięcy temu ocena: 65%  3
myślałem że sznupa pod tym kopie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A