ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1

Środa Wielkopolska wróciła do Jarocina [SONDA]

12 dni temu    11.07.2019
Anna Konieczna
komentarzy 27 ocen 4 / 25%
A A A
Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki (z lewej) i burmistrz Środy Wlkp. Piotr Mieloch podpisują porozumienie  Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki (z lewej) i burmistrz Środy Wlkp. Piotr Mieloch podpisują porozumienie  fot. UM Jarocin

Oba miasta długo na to czekały, aż wreszcie podpisany został dokument, na mocy którego Środa Wielkopolska wróciła do Jarocina. Jak do tego doszło i jakie konsekwencje pociąga za sobą porozumienie między dwoma samorządami?

 

 

Historia współpracy Jarocina i Środy Wielkopolskiej notowała wzloty i upadki. W 2008 roku Środa wstąpiła do Porozumienia Międzygminnego i chciała przywozić śmieci na wysypisko w Witaszyczkach (gm. Jarocin).

 

 

[rozpoczynamy segregację odpadów kuchennych - o co najczęściej pytają mieszkańcy i jak odpowiada gmina - czytaj TUTAJ]

 

 

Kiedy jednak okazało się, że - jako udziałowiec - trzeba się dołożyć finansowo do rozbudowy jarocińskiego ZGO, średzki samorząd zrezygnował z członkostwa w porozumieniu. Wszystko się zmieniło po ubiegłorocznych wyborach samorządowych. Władzę w Środzie Wielkopolskiej przejął burmistrz Piotr Mieloch.

 

 

Po ośmiu miesiącach jego rządów Środa wróciła do Porozumienia Międzygminnego i będzie przywoziła śmieci z terenu swojej gminy na wysypisko w Witaszyczkach.

 

 

[znaczna podwyżka opłat za smieci - zobacz, ile teraz zapłacisz - szczegóły TUTAJ]

 

 

Stosowny dokument potwierdzający ten fakt podpisali właśnie burmistrzowie - Jarocina Adam Pawlicki i Środy - Piotr Mieloch.

 

 

 

[kto tak naprawdę płaci za kubły na śmieci dostarczane mieszkańcom - na ten temat czytaj TUTAJ]

 

 

Od tej chwili w ramach porozumienia międzygminnego współpracuje 19 wielkopolskich samorządów: od 2008 roku - Jarocin, Jaraczewo, Kotlin, Nowe Miasto, Żerków, Krzykosy, Czermin, Gizałki, Dobrzyca, Chocz, Borek Wielkopolski, Zaniemyśl, Książ Wielkopolski, Piaski, Dominowo i Kórnik, od 2014 roku - Śrem, od 2018 roku - Pleszew i od 2019 roku - Środa Wielkopolska.

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Porozumienie Międzygminne

Czy Twoim zdaniem to dobrze, że śmieci z sąsiednich gmin sa składowane w jarocińskim ZGO?

ankieta dodana 10.07.2019, ilość wszystkich głosów: 233
Tak
16%
Nie
81%
Nie mam zdania
3%
+ 1 głosów: 4 (25%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (27)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Marko
7 dni temu ocena: 100%  27
Teraz to my będziemy płacili za śmieci z środy. Jarocińscy Przedsiębiorcy 51 zł, dom 39 zł, a środa 22 zł, śmiech na sali
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ miszcze
11 dni temu ocena: 100%  26
Ja pi-er-dziu ale z adama strateg. Jarocin daje Środzie pracowników a środa jarocinowi śmieci :-) info: do środy dojezdzaja jarociniacy do pracy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MASAKRA
7 dni temu ocena: 100%  25
Nie tylko, z Jaraczewa dojeżdża sporo. Zamiast pompować w kulturystykę to niech lepiej się wezmą za budowanie jakiś fabryk lub czegokolwiek, aby ludzie mogli tutaj normalnie zarabiać i nigdzie nie wyjeżdżać.
~ Radoliński
11 dni temu ocena: 92%  24
No i podpisał większy smród na osiedlu 700lecia od ZGO jemu nie śmierdzi bo siedzi u mamy w wilkowyji i gotuje potrawy z jolonków
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 222
11 dni temu ocena: 100%  23
Ma się czym chwalić. Że wszyscy dookoła sprzątają i pozbywają się smrodu A my w smrodach i muchach toniemy. Tez mi zaszczyt. I jeszcze na miejscu wysypisko a za smieci jak za zboze płacimy. Oni sprzedają plastiki i szkło j ba tym zarabiają A ja za nich odpier... robotę i jeszcze mam za to płacić?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Specyficzny ten ROZWÓJ
12 dni temu ocena: 100%  22
Mieszkańcy gminy Jarocin jeżdżą do Środy Wlkp. pracować, a mieszkańcy gminy Środa Wlkp., dostarczają do Jarocina ŚMIECI .... No ewidentny sukces Skazanego za ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
12 dni temu ocena: 88%  21
22 zł. za niesegregowane w Środzie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1546
12 dni temu ocena: 96%  20
Miasto Środa nie wraca, to miasto idzie cały czas do przodu, wywala tylko swoje śmieci od siebie. A Jarocin wszystko przyjmuje i traktuje to jako super mecyje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Józef
12 dni temu ocena: 100%  19
MASZ RACJĘ!!!! I NIE MAJĄ ŻADNEGO FESTIWALU PODOBNIE JAK ŚREM, GOSTYŃ, WRZEŚNIA, KROTOSZYN, I ŻYJĄ I SIĘ ROZWIJAJĄ!!!! , A W JAROCINIE CO? ŁĄCZNIKI MAJĄ LUDZIE JEŚĆ? niech Pawlicki zbuduje mosty to jarociniacy będą mieli gdzie mieszkać
~ Mieszkaniec
12 dni temu ocena: 100%  18
a jaka afera jest w JAFO? jakiś prezes ukradł miliony?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ???
12 dni temu ocena: 100%  17
Gazeta też nic nie napisała o przesłuchaniach w prokuraturze pracowników starostwa toczącym się śledztwie, chyba nawet przed radnymi powiatowymi się to ukrywa, co na to pisowska władza? czyżby to ich ludzi dotyczyło?
~ 1543
12 dni temu ocena: 100%  16
Może tak, nie wiem. Ale gazeta to raczej o tym nie napisze. Może tylko wspomnieć, jak już będzie głośno. Gazeta to tylko opisuje tych co nie należą do Ziemi Jarocińskiej lub nie są jej zwolennikami. Wypowiem się, wracając do sprawy opiekunki. Opiekunka ta postępowała nagannie, jej postawa jest nie do przyjęcia, to fakt. Ale gazeta opisując sprawę, pewnie jeszcze przed zakończeniem śledztwa zrobiła źle i wyrządziła bardzo wielką krzywdę opiekunkom nadal pracującym i zrobiła wielką krzywdę też osobom chorym, które myślały o takiej formie pomocy. Rozmawiałam z osobą chorą, która stwierdziła, że potrzebowała by takiej opieki, ale po takim zajściu się boi, to już woli czekać może ktoś raz na tydzień choć zapuka, bo opiekunka będzie ją maltretować. A jak był wypadek na Glinkach to tylko wspomnienie, że był wypadek.
~ to upokarzajace dla Jarocina
12 dni temu ocena: 95%  15
w Środzie nasrali a burmistrz Pawlicki mówi ze jarociniacy to wezmą. I zczego mamy być dumni? to upakarzające!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :)
12 dni temu ocena: 100%  14
W Jarocinie to głównie unosi się smród po przejeżdżających świniach lub krowach. Faktycznie rozwój. Istnieje wiele wsi, w których nie ma takiego problemu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do ` ~ niestety
12 dni temu ocena: 24%  13
Do ~` niestety. Ale z ciebie francuski piesek. Jak wiozą świnie to śmierdzi, ale habas żresz.
~ niestety
12 dni temu ocena: 100%  12
Popieram Twoj komentarz, tak niestety się porobiło w Jarocinie, to juz inne jakieś zacofane miasto. Komuny nie popieram i źke wspominam ale w tamtych czasach Jarocin miał większy szacunek i renomę niż dzisiaj, pomalowane domy i dzikie łączniki nie wyszły miastu na dobre, dzisiaj zupełnie o coś innego chodzi ale tzw. władza tego nie rozumie. R$aczej sie nie zdarza aby ktoś ze wsi wiedział jak ma wygladać miasto
~ Środa jest tutaj Panem
12 dni temu ocena: 95%  11
tytuł tego artykułu zaskoczył wielu średzian! Środa nie wróciła do Jarocina, nigdy do niego nie należała! Jarocin nie dorasta Środzie do pięt, pod kazdym względem! A to że jarocin chce przyjąć śmieci i kupy ktore wytworzone zostały w Srodzie najlepiej o tym świadczy, to Środa jest tutaj Panem!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ZGO I CO
12 dni temu ocena: 90%  10
Czy ZGO zarabia na tych smieciach? Jak tak to dlaczego mieszkańcy tego nie odczuwają. No może tylko brzydki zapach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Specyficzny ten ROZWÓJ
12 dni temu ocena: 100%  9
Niedługo znajdzie się "Inwestor", zakupi powoli udziały ... i będzie jak z KANBUDEM, no i znowu ROZWÓJ !
~ Gach
12 dni temu ocena: 96%  8
Mamy super tani wywóz śmierci, zwożą je nam niemal z całej okolicy. Kolejny sukces jasnie nam panującego.A i wodę i ścieki też mamy super tanio
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ notak
12 dni temu ocena: 97%  7
Śmieci i ubojnie - oto nasze miasto :/
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ też
12 dni temu ocena: 95%  6
do tego prymitywni i brudni ludzie
~ obserwator
12 dni temu ocena: 92%  5
W Jarocinie czuć smród za jadącymi tirami wypełnionymi śmieciami .Czy to jest to jest to o czym marzyli mieszkańcy. Dziękuję takim włodarzą miasta, którzy smrodzą w naszym mieście. Czas najwyższy na przewietrzenie urzędu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1343
12 dni temu ocena: 60%  4
Do Xx. Jadą, jadą i śmierdzi. Dodatkowo jeszcze śmierdzi Twój komentarz..
~ Xx
12 dni temu ocena: 17%  3
Chyba jak sie zesrasz to czujesz bo przes miasto nie jada
~ 924
12 dni temu ocena: 95%  2
Przewietrzyć trzeba było już dawno. Były takie możliwości.
~ Gcbm
12 dni temu ocena: 89%  1
Nic sie nie zmieni . uslugi komunalne caly czas dostarczaja smieci ze srody do jaro.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A