R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ASMOG_A1
R E K L A M AB1 NEONÓWKA 06.03-13.03

Sprawcy muszą mieć świadomość, że są nagrywani [WIDEO]

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    18.02.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 14 ocen 8 / 75%
A A A
Obraz z kamer monitoringu miejskiego w JarocinieObraz z kamer monitoringu miejskiego w Jarocinie fot. Materiały UM w Jarocinie

Jarocin. Monitoring. Kamery. Kamery w Jarocinie. Kamery monitoringu w Jarocinie.

 

R E K L A M A

W Jarocinie jest już 26 kamer monitorujących. Monitoring miasta od ubiegłego roku realizuje spółka Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych [ZOBACZ TUTAJ]. Władze miasta podkreślają, że to inwestycja przede wszystkim w bezpieczeństwo.

 

W tym czasie miejski Big Brother uwiecznił już sporo zdarzeń, głównie drogowych, w tym wyglądające dramatycznie zderzenie ciężarówki z fiatem seicento, do jakiego doszło w maju 2017 roku [ZOBACZ TUTAJ].

Łatwiej ma policja. Dzięki kamerom w ciągu kilku godzin schwytano złodzieja roweru, który ukradł jednoślad spod marketu w Jarocinie [ZOBACZ TUTAJ].

 

Jak informuje miasto, "obraz z monitoringu jest obserwowany na bieżąco w Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego i na komendzie policji". Niedawne zdarzenie z ul. Wyszyńskiego w Jarocinie pokazało, że funkcjonariusze nie zawsze na bieżąco kontrolują to, co nagrywają kamery.

Kiedy w miejski skwer wjechał kierowca bmw, policja interweniowała dopiero po telefonie wiceburmistrza Roberta Kaźmierczaka [ZOBACZ TUTAJ].

- Ten monitoring ma przede wszystkim pomagać policji w wykryciu, ale również żeby potencjalni sprawcy mieli świadomość tego, że są gdzieś nagrani, że zostali zarejestrowani i łatwiej do nich dotrzeć - mówi Józef Hoffmann z Gminnego Centrum Zarzadzania Kryzysowego, które ma dostęp do miejskich kamer.

Raport na temat miejskiego monitoringu w Jarocinie w najnowszej Gazecie Jarocińskiej.

Czy miejski monitoring daje Ci większe poczucie bezpieczeństwa w Jarocinie?

ankieta dodana 18.02.2018, ilość wszystkich głosów: 206
Tak
58%
Nie
35%
Nie mam zdania
7%
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 6 głosów: 8 (75%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (14)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ lop
ponad rok temu ocena: 33%  14
A może monitoring narusza naszą prywatność .Wydaje się dużo pieniędzy aby zobaczyć kto pije piwo .Czytam że złapano złodzieja rowera Brawo .Wydaje mi się jednak że nic tak nie podnosi bezpieczeństwa szybkiej reakcji organów bezpieczeństwa jak piesze patrole policyjne .Z okien samochodów mało widać i nie wszędzie można dojechać .Pieszy policjant na ulicy to podstawa prewencji .Czy są czy często ich spotykacie odpowiedzcie sobie państwo sami .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 67%  13
Monitoring dobra rzecz. Jarocin stał się bezpieczniejszy zwłaszcza nocą. A kiedy nasi włodarze po przejęciu dróg od Generalnej ograniczą wjazd ciężarówek do miasta. Jest obwodnica to kierować je tam właśnie. Na Św. Ducha całkowity zakaz ciężarówek.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gość
ponad rok temu ocena: 82%  12
Dziś w Gazecie Jar. piszą o monitoringu ,że udało się wyeliminować osoby naruszające zakaz spożywania alkoholu ,ten co pisze to nie widzi tego że osoby odeszły spod kamer w centrum osiedla tam gdzie ich nie ma , tak że nie stoją pod sklepem u Sobczyka na ul. Węglowej tylko pod blokiem 34 koło boiska.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ZNAWCA TEMATU
ponad rok temu ocena: 32%  11
Miasto popełnia przestępstwo! Dlaczego? Jeżeli jest monitoring miejski to czy na wjazdach do takiego miasta nie powinna być umieszczona informacja "MIASTO MONITOROWANE". Ja takiej informacji nie widziałem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ignorantia iuris nocet
ponad rok temu ocena: 93%  10
to wg Ciebie z jakiej Ustawy, i jaki artykuł został naruszony ? (czyn karalny może popełnić tylko osoba), zanim położysz się do snu proszę poczytaj trochę.....
R E K L A M A
~ Wolę pomidorową
ponad rok temu ocena: 64%  9
A któż to sprzedaje miastu i montuje ten "monitoring" miejski? Hahaha. A temat wypłynął teraz, bo co? Jest pilna potrzeba montażu i rozszerzania monitoringu, prawda? Hahaha. Kto na tym zarabia? Ile za to zapłacono i jeszcze zapłacimy? Kto jest właścicielem? Ilu było oferentów? Jaka jest skuteczność (róże Kazimierczaka to jedyny znany przykład)? A nie lepiej było tę kasę przekazać na dodatkowe patrole Policji? Jak monitoring to monitoring - ujawnienie informacji nie powinno być problemem dla gminy i Roberta Kazimierczaka. No chyba, że....#ROZWÓJ hahaha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kott
ponad rok temu ocena: 50%  8
Haha kto zarabia?? Serio nie wiecie czy udajecie?
~ wedrowiec
ponad rok temu ocena: 100%  7
W parku przy Szubiankach mimo ze Sa kamery zostaly zbite dwie lampy nad stawem.Sprawdzic monitoring I zlapac wandali. Kara powinno byc czyszczenie stawu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zły
ponad rok temu ocena: 89%  6
Co chcą widzieć to widzą dwa miesiące temu na parkingu koło Urzędu miasta ktoś skasował mi auto. I policja nic nie widziała na kamerach. Prosiłem o ukazanie mi tego nagrania to mi odmówiono. A kamera od tego zdarzenia była zaledwie 50m. Porażka. Albo wałek
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
ponad rok temu ocena: 67%  5
Ja mieszkam przy Rynku w ubieglym roku wracali z Parku z pozegnania lata wybito mi szybe i nie bylo winnych brak slów jak sie organizuje imprezy to organizator niech ponosi konsekwencje nie ja
~ montowac
ponad rok temu ocena: 76%  4
A może zamontować w gabinecie opalonego ? Wiele ciekawych rzeczy byśmy się pewnie dowiedzieli :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zndnmd
ponad rok temu ocena: 33%  3
chciałbyś go podglądać? o ty pedrylu...
~ igor
ponad rok temu ocena: 74%  2
bartek nawrocki bardzo nie lubi policji i zawsze w swoich wypocinach daje temu znać. Słuszne jest zatem powiedzenie, że na dziesięciu rudych przypada jedenastu fałszywych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WON
ponad rok temu ocena: 18%  1
PARSZYWYM IGOROM MÓWIMY WON!
R E K L A M A
R E K L A M A