ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AA1 Matysiak 11-26.12.19
R E K L A M A

Spotykają się w Ratuszu. W tle duże pieniądze - również dla mieszkańców

› Aktualności 5 miesięcy temu    25.06.2019
Anna Konieczna
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A

Pracują społecznie. Spotykają się co jakiś czas, bo maja ważne sprawy do omówienia. Ich opinia jest ważna dla władz miasta i powinna mieć wpływ na kierunki rozwoju Jarocina. Ale nie tylko. Pośrednio ma również znaczenie w staraniach o niemałe dofinansowania do projektów, które składają mieszkańcy. Kim są ci ludzie?

 

R E K L A M ALombard sródtekstowy 06-14.12.2019

 

Właściciele sklepów, zarządcy kamienic, przedstawiciele stowarzyszeń, instytucji kultury i pomocy społecznej, a także reprezentacji mieszkańców wchodzą w skład Komitet Rewitalizacji Gminy Jarocin [więcej TUTAJ].

 

 

Jego celem jest wspieranie działań na obszarze rewitalizacji i ocena ich efektów. Komitet ma też pełnić funkcję opiniodawczo-doradczą [możesz zgłosić swój projekt do programu rewitalizacji - szczegóły TUTAJ].

 

 

[zwalnia się jedno z ważniejszych stanowisk w powiecie jarocińskim - zobacz, czy możesz starać się o tę posadę - szczegóły TUTAJ]

 

 

Do składu komitetu mógł się zgłosić każdy zainteresowany procesem rewitalizacji. Osoby zamieszkałe na obszarze rewitalizacji poza nim musiały przekazać listę poparcia co najmniej 15 osób. Praca w komitecie jest nieodpłatna.

 

 

Komitet Rewitalizacji Gminy Jarocin pracuje w następującym składzie: przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Jarocinie i jednostek organizacyjnych gminy: Igor Armon (MGOPS), Agnieszka Borkiewicz (Biblioteka Publiczna MiG), Józef Hoffmann (Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego), Sebastian Pluta (Muzeum Regionalne), Sebastian Walczak (dyrektor Wydziału Rozwoju UM).

 

 

Radni wskazani przez Radę Miejską w Jarocinie: Mariusz Kaźmierczak i Przemysław Masłowski. Przedstawiciel starosty jarocińskiego - Anita Łukaszyk. Przedstawiciele podmiotów prowadzących lub zamierzających prowadzić na obszarze gminy działalność społeczną, w tym organizacji pozarządowych: Błażej Ciesielski (Stowarzyszenie Jarocin RoweLove), Damian Dyoniziak (Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Jarocina), Małgorzata Niestrawska-Kaźmierczak (Stowarzyszenie Jarocin XXI).

 

 

[interesuje cię praca w sądzie - zobacz, co trzeba zrobić, żeby ją dostać - więcej czytaj TUTAJ]

 

 

Przedstawiciele podmiotów prowadzących lub zamierzających prowadzić na obszarze gminy działalność gospodarczą: Piotr Dziurzyński (Firma Handlowa "Panda"), Lucjan Paluszkiewicz (sklep "Traper"), Piotr Piotrowicz (Południowa Oficyna Wydawnicza).

 

 

Przedstawiciele właścicieli i podmiotów zarządzających nieruchomościami znajdującymi się na obszarze rewitalizacji: Przemysław Kostuj (PPHU KOS), Paweł Niewiadomski (SML-W), Jerzy Wolski (JTBS).

 

 

Przedstawiciele mieszkańców obszaru rewitalizacji: Karolina Jerszyńska-Filipczak, Anna Kubiak, Krzysztof Łączniak; przedstawiciele mieszkańców spoza obszaru rewitalizacji: Bogumiła Śmiglewska i Łukasz Witczak.

 

 

Kolejne spotkanie tego gremium odbędzie się dzisiaj - 25 czerwca o godzinie 16.00 w Ratuszu. Wstęp wolny.

 

 

[kto odbierze nasze śmieci i skąd gmina weźmie na to pieniądze - więcej czytaj TUTAJ]

 

 

Głównym punktem programu będzie informacja na temat inwestycji realizowanych przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie. Między innymi na osiedlu Kopernika i w śródmieściu.

 

 

Część członków komitetu chciała uzyskać wyjaśniania, dlaczego w związku z prowadzonymi pracami polegającymi na wymianie sieci kanalizacyjnej i wodociągowej dokonano wycięcia wszystkich drzew przyulicznych. Podczas posiedzenia zostanie zaprezentowany program nasadzeń zastępczych.

 

 

[rodzina z ulicy Żerkowskiej w Jarocinie straciła w pożarze dach nad głową - zobacz, jak jej pomóc TUTAJ]

 

 

Na wniosek członków komitetu rewitalizacji ma być także rozpatrzone stanowisko wzywające burmistrza do przedstawienia Radzie Miejskiej projektu uchwały w sprawie rozwoju i standardu budowy lub wydzielania z istniejących ciągów komunikacyjnych ścieżek rowerowych na terenie miasta Jarocin oraz na terenach pozamiejskich w perspektywie krótko- i długoterminowej.

 

 

Członkom komitetu zostaną także zaprezentowane dane z Monitora Rozwoju Lokalnego - systemu danych, pozwalającego porównywać gminy między innymi w takich sferach jak: rynek pracy, potencjał gospodarczy, sytuacja materialna mieszkańców, stan finansów lokalnych, aktywność społeczna, demografia, środowisko przyrodnicze.

 

 

Wnioski z analizy tych danych i ich konsultacji posłużą gminnym urzędnikom do przygotowania zarysu projektu w ramach programu „Rozwój lokalny”. W skali kraju zostanie wybranych 15 miast małych i średnich, które będą mogły otrzymać nawet do 40 mln zł dotacji z tzw. Funduszu Norweskiego na działania mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 929
5 miesięcy temu 7
Grajdoł zawsze będzie grajdołem..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wina Tuska
5 miesięcy temu ocena: 0%  6
Znowu w komentarzach widać "kompleks czy syndrom Martuzalskiego". W Jarocinie to prawie jak w Polsce. W Polsce - wina Tuska, a w Jarocinie - wina Martuzalskiego. Śmieszne to!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Co on bierze? Proszę o info.
5 miesięcy temu ocena: 71%  5
Niech Lidia Czechak zrobi z Martuzalskiego doradcę ds strat w szpitalu. Jego prezio Mazurek wykręcił 8 milionów strat. Super go Martuzalski nadzorował. Powinien że wstydu z chaty nie wychodzić. Ale nie on. To jest figura. Mądruje się na sesjach nadal. Niech ktoś mu powie co zrobił ze szpitalem przez dwa lata z Mazurkiem. Bo chłop chyba w jakimś innym matriksie przebywa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WSTYD
5 miesięcy temu ocena: 67%  4
Martuzalski z PO reprezentantem Lidii Czechak z PIS. Ręce opadają. Pani Lidio warto mieć jakieś zasady. Jakiekolwiek. A nie wystawiać się na pośmiewisko. Co na to Pan Prezes?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Listonosz
5 miesięcy temu ocena: 50%  3
Czy Skazany za .. poinformuje ile było w otwartych kopertach ????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Samuel
5 miesięcy temu ocena: 63%  2
Znowu Martuzalski ! Porażka zaplanowana.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bumerang
5 miesięcy temu ocena: 50%  1
Martuzalski boom, boom, boomerang
R E K L A M A