ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Spłonęła żywcem w salonie masażu. Brutalne zabójstwo mieszkanki powiatu krotoszyńskiego

› U sąsiada› Krotoszyn 11 miesięcy temu    8.05.2017
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. CBŚP

31-letnia mieszkanka jednej z podkrotoszyńskich wsi spłonęła żywcem w salonie masażu w Danii. Jak się okazało, dom, w którym przebywała został podpalony przez gangsterów. Prokuratura okręgowa w Gdańsku, wraz z Centralnym Biurem Śledczym Policji - prowadzą postępowanie w sprawie zabójstwa mieszkanki powiatu krotoszyńskiego. Sprawa jest rozwojowa.

R E K L A M ASRT1 - Majówka - sb-nd
 Do podpalenia i zabójstwa doszło 10 stycznia w duńskim mieście Aalborg. Z ustaleń śledczych wynika, że motywem zbrodni były porachunki gangsterskie.

- Funkcjonariusze ustalili, że w Danii działały dwie konkurencyjne zorganizowane grupy przestępcze, które zaczęły walczyć o wpływy na rynku agencji towarzyskich – wskazuje Rafał Szymański z Centralnego Biura Śledczego Policji.
Gangsterzy mieli wynająć w Gdańsku dwa samochody osobowe i pojechać pod dom, w którym oficjalnie mieścił się salon masażu.

- Zamaskowani sprawcy dostali się do wnętrza wytypowanego domu, rozlali w pomieszczeniach benzynę i podpalili ją – jak ustalono najprawdopodobniej – za pomocą świecy dymnej – obrazuje Tatiana Paszkiewicz, rzecznik prasowy gdańskiej prokuratury okręgowej.

Ogień szybko się rozprzestrzenił. 31-latka z powiatu krotoszyńskiego, która przebywała w budynku zginęła na miejscu. - Kobieta zmarła śmiercią nagłą, w wyniku doznanych obrażeń - w postaci oparzeń i spalenia skóry na całej powierzchni ciała - oraz zatrucia tlenkiem węgla – mówi Tatiana Paszkiewicz.
Pożar, który objął już większość budynku dostrzegli sąsiedzi. Natychmiast wezwali straż. Jeszcze przed przybyciem służb świadkowie zauważyli na podwórku płonącego domu kobietę w piżamie, która wzywała pomocy – jak się później okazało to 22-latka, która zdołała wyskoczyć z płonącego budynku. W okolicy znajdowało się także dwóch mężczyzn, którzy podpalili budynek. Jeden z nich sam stanął w ogniu i doznał ciężkich poparzeń.

Gdy świadkowie pożaru podbiegli, by udzielić pomocy – mężczyźni uciekli do samochodu i oddalili się z miejsca pożaru. Po ugaszeniu ognia przez straż pożarną okazało się, że we wnętrzu budynku znajduje się jeszcze jedno ciało.

- Ujawniono zwłoki mężczyzny, zmarłego na skutek pożaru, którym najprawdopodobniej mógł być jeden ze sprawców. W tym zakresie trwają dalsze ustalenia – podkreśla rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Gdańsku.
Początkowo postępowanie w sprawie podpalenia i zabójstwa prowadziła duńska policja. Po identyfikacji zwłok sprawa została przekazana polskim organom ścigania.

- Po przekazaniu przez stronę duńską informacji o zdarzeniu oraz o tym, że zarówno sprawcy jak i ich ofiara to Polacy, śledztwo wszczęła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wspólnie z funkcjonariuszami gdańskiego CBŚP – mówi Tatiana Paszkiewicz.

Na początku kwietnia dokonano pierwszych aresztowań. - Zatrzymano 5 mężczyzn, w wieku od 28 do 41 lat. Wszyscy to mieszkańcy Trójmiasta – wskazuje rzeczniczka gdańskiej prokuratury. 11 kwietnia policjanci zatrzymali kolejną osobę – 30-latka z Gdańska, który także usłyszał zarzuty. Kolejny mężczyzna podejrzewany o udział w zbrodni został już zidentyfikowany.

- Jak ustalili policjanci kolejny z członków grupy przebywa w Niemczech i został zatrzymany przez policję niemiecką. (…) Będzie ekstradowany do Polski po wystawieniu Europejskiego Nakazu Aresztowania – mówi Rafał Szymański z CBŚP.
Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, usiłowania zabójstwa 22-latki i zabójstwa 31-latki z podkrotoszyńskiej wsi.

Żaden z nich nie przyznał się do winy. Wobec 6 podejrzanych zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Sprawa jest rozwojowa.

- Trwają czynności zmierzające do zatrzymania kolejnych osób. Konieczne jest także m.in. ustalenie motywacji sprawców. Z oficjalnych informacji wynika, że podpalony dom był salonem masażu – mówi Tatiana Paszkiewicz.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ aaa
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
dobrze że chociaż jeden sprawca zdechł
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A