ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AZegarmistrz_a1_podstrona

Spichlerz Polskiego Rocka dla rodzin i niecodzienny apel do twórców [WIDEO]

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    11.02.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Materiały organizatora

W niedzielne popołudnie Spichlerz Polskiego Rocka opanowali najmłodsi miłośnicy niepokornej muzyki i ich rodzice. Spotkania Przebojowych Rodzin, bo tak nazwano to niecodzienne wydarzenie, odbyły się po raz pierwszy, ale jak zapowiadają organizatorzy - na pewno - nie ostatni.

 

 

Przedsięwzięcie Spichlerza Polskiego Rocka to nowa propozycja kulturalno-edukacyjna skierowana do rodzin oraz znakomita okazja do spędzenia niedzielnego popołudnia w wyjątkowy i kreatywny sposób. Wspólne poszukiwanie spichlerzowych ciekawostek, od koloru strun Białego Gibsona z piosenki Kazika poczynając, na rysowaniu punkowych spodni i poznawaniu nazw zespołów z plakatu festiwalowego sprzed 30 lat kończąc. Przejście przez labirynt Spichlerzowego Questingu Edukacyjnego nie było łatwe, ale przez to bardziej interesujące i twórcze. Rodziny oglądały, słuchały, zapisywały, a przede wszystkim dobrze się razem bawiły. Trudy nagrodzone zostały pieczątką, którą można było otrzymać po wykonaniu wszystkich zadań Questingu.

[ZOBACZ TEŻ] Więcej osób się rodzi czy umiera? Jakie imiona są najpopularniejsze?

Aby "Spotkania Przebojowych Rodzin" zaliczyć w całości, trzeba było postarać się o zdobycie jeszcze dwóch pieczątek, tym razem na warsztatach artystycznych. Arcydzieła z rockowym akcentem powstawały w pracowni ceramicznej i podczas zajęć plastycznych. Ich zwieńczeniem było stworzenie wspólnego plakatu. Z licznych, przygotowanych własnoręcznie szablonów powstał ogromny obraz przypominający o korzeniach jarocińskiej muzyki rockowej.

O tym czym jest Karta Dużej Rodziny i kto może z niej korzystać [CZYTAJ TUTAJ]

 

 

Już po spotkaniu Justyna Rajter, która prowadzi pracownię ceramiczną "Cztery Żywioły", napisała na swoim profilu facebookowym:

"Kochani, wczorajsze spotkanie prowadzone przez Grzegorza Snelę w Spichlerzu Polskiego Rocka/Muzeum Regionalne w Jarocinie nasunęło mi pewien pomysł. Potrzebna mi tylko Wasza pomoc w realizacji tego planu. Już tłumaczę. Chcę zorganizować wystawę "Jarocin oczami artystów" czyli chcę zebrać wszystkich artystów z Jarocina i okolic i zrobić prace o tematyce Jarocina widzianą właśnie naszymi oczami z różnych materiałów:glina,gips, drewno,szkło,papier,sznurek itp. Chcę, by ludzie w Jarocinie,całym Powiecie Jarocińskim,a nawet Wielkopolsce,Polsce i Świecie wiedzieli,że istniejemy My i nasze piękne Miasto. A Wy wszyscy kochani mieszkający w Jarocinie byli dumni z tego, że są wśród Was cudowni ludzie,którzy mają pasję,kochają to co robią i robić to z wielkią przyjemnością.Więc jak znacie kogoś z artystyczną duszą to proszę Was o kontakt i udostępnijcie mój post. Robię to nie tylko dla siebie, ale poznałam wczoraj też ludzi, którzy mają pasję, ale nie mają odwagi, by pokazać ją światu i to jest smutne, bo marnują się talenty i to ludzie, których mijacie na ulicy, w sklepie robiąc zakupy."

Osoby, które chciałyby wziąć udział w tym przedsięwzięciu, proszone są o kontakt pod nr. tel. 530-775-003.

 

Film ze "Spotkania Przebojowych Rodzin" [ZOBACZ TUTAJ]

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ festiwalowe tabu
  5 miesięcy temu ocena: 80%  2
  Pewnego razu ukazał się komunikat że za tydzień dowiemy się czegoś o festiwalu, od tego czasu minęły 2 miesiące i dalej wiemy tyle co wcześniej czyli NIC, nikogo to łącznie z GJ nie obchodzi, lepiej pisać o cenie żywca wieprzowego, czyżby redaktorzy bali się zapytać docenta Pawlickiego? wiadomo że to człowiek zapracowany, tu wykłady, tam prelekcje, odczyty ale może chociaż magister Kaźmierczak coś powie ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Król Słupi
  5 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Źródła związane z ratuszem donoszą że Kaźmierczakowi zostało juz tylko liczenie drzew w parku i porządkowanie bibliografii w muzeum....
  R E K L A M A