Sparta rozgromiła beniaminka (ZDJĘCIA)

› Sport i rekreacja 7 miesięcy temu    27.04.2019
Dawid Borucki
komentarzy 2 ocen 7 / 100%

Sparta Jarocin odniosła drugie zwycięstwo w sezonie 2019 I ligi rugby. Podopieczni Bartosza Włodarka pokonali beniaminka – Alfę Bydgoszcz 72:0.

Spotkanie bardzo szybko zaczęło układać się korzystnie dla Sparty. Już w 4. minucie w polu punktowym znalazł się Patryk Popek, który zwieńczył akcję ofensywną po prostej stracie gości na 10. metrze. W pierwszej połowie Jarociniacy jeszcze 4-krotnie zdobywali przyłożenia – wszystkie po akcjach lewą stroną boiska. W 10. minucie zrobił to Krzysztof Ermanowicz, w 22. minucie ponownie Popek, w 32. minucie Jan Krajka, a w 38. minucie po raz trzeci w sobotnim meczu w polu punktowym nalazł się Patryk Popek. Tym samym już do przerwy Sparta prowadziła aż 27:0, ponieważ tylko raz podwyższenie wykorzystał Kacper Włodarek.

W drugiej połowie obraz gry się nieznacznie zmienił i Jarociniacy mieli jeszcze większą przewagę na boisku. W 46. minucie kolejną kosztowną stratę zaliczyli goście. Z piłką w strefie końcowej zameldował się Kacper Włodarek i chwilę później celnie kopnął na słupy z podwyższenia. W drugiej części meczu Sparta upodobała sobie akcje prawą flanką. Swoje przyłożenia zdobyli Daniel Jaworski, Jacek Idzikowski, po raz drugi Krzysztof Ermanowicz, Aleksander Przybylski (akcja środkiem boiska), Bartosz Tondaś, a także po raz czwarty Patryk Popek, który dla odmiany minął rywali na lewej stronie. Ostatecznie wynik meczu na 72:0 celnym kopnięciem z podwyższenia ustalił Kacper Włodarek, który w całym spotkaniu zaliczył sześć celnych podwyższeń na dwanaście prób.

W kolejnym meczu Sparta Jarocin podejmie Watahę Zielona Góra. Spotkanie odbędzie się 11 maja. Początek o 15.00.

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -