Sparta Jarocin wysoko pokonuje KS Rugby Ruda Śląska (ZDJĘCIA)

Sparta Jarocin wysoko pokonuje KS Rugby Ruda Śląska (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

W drugim meczu sezonu 2018 w I lidze rugby drugie zwycięstwo odniosła Sparta Jarocin. Zawodnicy Bartosza Włodarka pokonali 50:15 KS Rugby Ruda Śląska.

Przed tygodniem Sparta udanie zainaugurowała rozgrywki, pokonując AZS AWF Warszawa na ich terenie.

Mecz z zespołem z Rudy Śląskiej rozpoczął się od błędów po obu stronach oraz częstych gwizdów sędziego. Szybciej w tej rzeczywistości odnaleźli się rugbiści Sparty. Pierwsze punkty po płynnej akcji ofensywnej zdobył Sebastian Jakubiak, a podwyższył Kacper Włodarek. Po pierwszym przyłożeniu w meczu, gra znów przeniosła się do środka pola.

W końcówce pierwszej połowy mieliśmy więcej akcji ofensywnych z obu stron. Przyłożenie zdobył Bartosz Tondaś, ale rywale odpowiedzieli celnym kopem po rzucie karnym. W końcówce tej odsłony ponownie punkty dla Sparty zdobył Tondaś, a chwilę później Sebastian Graczyk. W międzyczasie goście odpowiedzieli akcją za 5 punktów.

W 50. minucie meczu kolejne przyłożenie zanotowali gospodarze, ale na odpowiedź gości ze Śląska nie trzeba było długo czekać. W końcówce spotkania Sparta zdominowała rywali i zdobywała kolejne przyłożenia za sprawą Błażeja Kalinowskiego i Jacka Idzikowskiego. Ostatecznie Jarociniacy zwyciężyli 50:15.

Kolejne spotkanie Sparta rozegra w Zielonej Górze z Watahą. Mecz odbędzie się w sobotę, 28 kwietnia o godzinie 16.00.

Sparta Jarocin: Mateusz Goćkiewicz, Błażej Kalinowski, Sebastian Jakubiak, Kamil Nowak, Daniel Jaworski, Krzysztof Ermanowicz, Oskar Gibki, Tobiasz Nowak, Szymon Krzyżaniak, Kacper Włodarek, Michał Soliński, Bartosz Tondaś, Piotr Matuszak, Jan Krajka, Jacek Idzikowski, Sebastian Graczyk, Michał Miłek, Mateusz Fiszbach, Aleksander Kozłowski

Punkty dla Sparty: Bartosz Tondaś 15 (3 razy przyłożenie), Kacper Włodarek 10 (5 razy podwyższenie), Błażej Kalinowski 10 (2 razy przyłożenie), Sebastian Jakubiak 5, Sebastian Graczyk 5, Jacek Idzikowski 5 (cała trójka przyłożenie)

Więcej o spotkaniu w najbliższym numerze „Gazety”