Sparta Jarocin przegrała sparing z Arką Gdynia (ZDJĘCIA)

Sparta Jarocin przegrała sparing z Arką Gdynia (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Sparta Jarocin, która przygotowuje się do swojego trzeciego sezonu w I lidze rugby, przegrała w swoim pierwszym meczu sparingowym z Arką Gdynia 14:45. Spotkanie rozgrywane było w czasie 4x20 minut.

Pierwszą kwartę lepiej rozpoczęli goście z Gdyni, którzy częściej przebywali na połowie Sparty i mieli piłkę w posiadaniu. Jednak pierwsze punkty w meczu po kwadransie gry zdobyła Sparta. Kacper Włodarek wykorzystał chwilę nieuwagi Arki w defensywie i zameldował się w polu punktowym, a chwilę później celnie kopnął podwyższenie. Jarociniacy nie cieszyli się długo z prowadzenia. Już w 17. minucie goście wyrównali po indywidualnej akcji i skutecznym podwyższeniu. Druga kwarta to dominacja zespołu z Ekstraligi, który wywalczył trzy przyłożenia, a po dwóch z nich także podwyższył. Sparty nie stać było w tej części meczu na żadną punktową odpowiedź.

Trzecia część meczu bardzo przypominała pierwszą. Ponownie przewagę mieli goście, ale nie potrafili zdobyć punktów w przeciwieństwie do Sparty. Gospodarze znów potrzebowali na to 15 minut i ponownie przyłożenie zaliczył Kacper Włodarek, a następie podwyższył. Tuż przed zakończeniem tej kwarty swoje przyłożenie zdobyli także Arkowcy, tym razem jednak bez podwyższenia. Po godzinie gry było 31:14, a w ostatnich 20 minutach ten wynik jeszcze bardziej poprawił się na korzyść drużyny z Trójmiasta. W czwartej kwarcie Arka dołożyła kolejne dwa przyłożenia z podwyższeniami, wygrywając ostatecznie 45:14.

Sparta Jarocin sezon 2019/2020 w I lidze rozpocznie w weekend 7-8 września meczem w Jarocinie z Miedziowymi Lubin. Ponadto w lidze zagrają AZS AWF Warszawa, Legia Warszawa, Wataha Zielona Góra i Rugby Białystok. Z rozgrywek wycofała się Arka Rumia, która w dwóch ostatnich latach jako jedyna zdołała znaleźć sposób na Spartę.