ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AGoogle Projekt A1

„Solidarność” dołączyła do ZNP. Czy staną szkoły? Jutro pierwsze referenda strajkowe

› Aktualności› Samorząd 6 miesięcy temu    13.03.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 63 ocen 21 / 76%
A A A
 fot. znp.edu.pl

Związkowcy z „Solidarności” połączyli siły z Związkiem Nauczycielstwa Polskiego.

 

- Do dyrektorów szkół wysłaliśmy informację, że wspólnie będziemy reprezentowali interesy pracowników, które są przedmiotem sporu zbiorowego - mówi Marek Blaszka, szef jaraczewskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

 

 

W gminach Jaraczewo i Kotlin wszystkie szkoły weszły w spór zbiorowy z dyrektorami. Podobna sytuacja jest w placówkach oświatowych gminy Jarocin [ZOBACZ TUTAJ].Przypomnijmy związkowcy domaga się 1.000 zł podwyżki dla nauczycieli i pracowników oświaty ze spłatą od stycznia tego roku. Placówki mają stanąć w poniedziałek - 8 kwietnia.

 

Nauczyciele wstrzymają się od pracy do odwołania. Akcja zacznie się tuż przed egzaminem gimnazjalnym, który rozpocznie się 10 kwietnia. Teraz w szkołach muszą się odbyć referenda strajkowe. 

 

 W szkołach gminy Jaraczewo rozpoczną się jutro.

 

- W pierwszej kolejności będzie przeprowadzone w Jaraczewie, potem w Wojciechowie i Rusku. W piątek chcielibyśmy, aby zagłosowali nauczyciele, pracownicy obsługi oraz administacji z Noskowa i Góry - mówi  Marek Blaszka.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Powiązane

+ 16 głosów: 21 (76%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (63)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ PO
6 miesięcy temu ocena: 11%  63
kieruje tym
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yyyyy szkoda słów
6 miesięcy temu ocena: 29%  62
jak im nie odpowiada zawód nauczyciela 4 godziny dziennie to niech się zwolnią i idą do innej roboty. w szkołach nic nie uczą, dziciak musi po lekcjach kuć. doszło nawet do takiego absurdu, że kartkówki robią z techniki z informatyki z w-fu. niech się wezmą za robotę a nie że dziciaki uczą się po lekcjach, wymagania ogromne. po lekcjach dziecko nie ma nawet czasu żeby iść do kina, bo musi ryć zadania domowe a później na kartkówkę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkankka2
6 miesięcy temu 61
A jak Ty chodziłeś/aś do szkoły, to nie było zadań domowych? Zawsze nauczyciele zadawali pracę domową i nikt wtedy jakoś nie narzekał. Najlepiej siedzieć z gadżetami elektronicznymi; no to wtedy nie ma czasu na odrabianie zdań domowych.
~ lol
6 miesięcy temu ocena: 67%  60
serio myslisz ze to nauczyciele decyduja czego ucza i z czego sprawdzaja wiedze? żal gdzie ty sie uczyles ze podstaw nie wiesz
~ Taka prawda
6 miesięcy temu ocena: 70%  59
Pretensje do ministry i jej poronionej reformy. To nie nauczyciele za to odpowiadają!!!
~ Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie
6 miesięcy temu ocena: 97%  58
„Szkoła to nie jest problem nauczycieli - to problem nas wszystkich, to jest problem istnienia kraju. Mamy XXI wiek, za kilkanaście lat jedynym bogactwem naturalnym, jakie państwo będzie miało, to jest to, co ludzie mają w głowach. Wszystkie ekipy rządowe z jakiegoś powodu uważają, że nauczyciele są niepotrzebni. Powoli staje się to prawdą, bo mamy coraz bardziej niedouczoną ekipę zajmującą się kierowaniem naszymi losami. I ona jest niedouczona ... ale również jest źle wychowana. Mamy dramatyczną sytuację, kiedy nauczycieli się poniża. I znowu to nie jest problem tylko nauczycieli, to przede wszystkim problem społeczeństwa, ponieważ poniżanie nauczycieli, źli nauczyciele, to są źle wychowane dzieci, to jest przyszłe pokolenie.”
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lolo
6 miesięcy temu ocena: 77%  57
Zalewskiej się grunt pod nogami wali. Nauczyciele obalą dyktaturę Kaczaffiego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marek
6 miesięcy temu ocena: 38%  56
rodzice... spokojnie... w szkołach egzaminy zostaną przeprowadzone
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jjgiuh
6 miesięcy temu ocena: 88%  55
Też mi się tak wydaje. MEN będzie pod ścianą i nauczyciele dostaną podwyżkę przed egzaminami.
~ mieszkaniec
6 miesięcy temu ocena: 33%  54
Pani Minister edukacji powiedziała, że egzaminy gimnazjalne się odbędą bo to są egzaminy zewnętrzne. No dobra tylko kto tego będzie pilnował, jak zapłacą chętnie się zgłoszę do komisji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ taka prawda
6 miesięcy temu ocena: 0%  53
Jak nauczycielom się nie będzie chciało przyjść, to kto w czynie społecznym pójdzie, niech płacą. Czytając komentarze rozumiem, że nauczyciele są przy egzaminach za darmo? To by nie przeszło może nie dodatkowo, ale normalnie mają płacone, więc jeśli ktoś z zewnątrz miałby przyjść rozdać kartki, popilnować to dlaczego miałby to robić za darmo, żadnych szkoleń do tego akurat nie potrzeba? Nie wszyscy nauczyciele są przeszkoleni pod katem samego oceniania egzaminów, tamci co jeżdżą sprawdzać oczywiście mają za to płacone.
~ dan
6 miesięcy temu ocena: 40%  52
do oko. Tak jestem przeszkolony i jestem egzaminatorem. Pozdrawiam :)
~ dan
6 miesięcy temu ocena: 75%  51
Nauczycielom dodatkowo nie płacą za prace w komisji to dlaczego Tobie mają zapłacić. Żeby pracować podczas egzaminów to trzeba być przeszkolonym. Nie myśl,że każdy siłą oderwany od pługa może pracować przy egzaminach, a dodatkowo jeszcze należy sprawdzić te prace.A to może tylko egzaminator po przeszkoleniu. A więc wracaj do pługa!!!!!!!!!!!!
~ Oko
6 miesięcy temu ocena: 57%  50
1. Przeszkolony/a jesteś? 2. Nawet jeśli jesteś przeszkolony/a to kto Ci zapłaci?
~ Belfer z gminy
6 miesięcy temu ocena: 86%  49
To nie jest strajk polityczny ani strajk o pieniądze. To strajk o odzyskanie szacunku i godności dla tego pięknego zawodu. Drodzy rodzice, nie słuchajcie kłamstw Zalewskiej i rządowej propagandy. Chcą nas ze sobą skłócić. Szkodliwą reformę edukacji przeprowadzono kosztem waszych dzieci. Podstawa programowa jest przeładowana, dzieci są zmęczone. Widzę to codziennie. Uwielbiam pracować w szkole choć nie jest to praca tak łatwa jak się wielu z was wydaje. Szanujmy się wzajemnie, mamy jeden cel - chcemy dobra dzieci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nauczycialka
6 miesięcy temu ocena: 85%  48
Z ust mi to pan wyjął. Merytorycznie i mądrze napisane.
~ Marek
6 miesięcy temu ocena: 31%  47
Egzaminy się odbędą bo już MEN opublikował spec rozporządzenie na tę okoliczność. I podejrzewam że strajk się nie uda, bo za czas strajku nikt nie otrzyma wynagrodzenia. Zamiast lepiej, będzie gorzej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ vc c
6 miesięcy temu ocena: 75%  46
Nie ma prawa zmuszającego nauczyciela do przeprowadzania egzaminu na terenie innej placówki.
~ sza
6 miesięcy temu ocena: 71%  45
Nauczyciele są przygotowani na fakt,że mnie otrzymają pieniędzy za strajk.To jest oczywiste,ale to walka o wszystko.Co do komisji,też nie jestem przekonana,że uda im się sklecić,nawet szkoły,które nie strajkują nie muszą wysłać swoich pracowników do szkół strajkujących,nikt nie zamierza być łamistrajkiem i mieszać się w sprawy strajkujących kolegów,podobnie z emerytami!
~ Do wiadomości 2
6 miesięcy temu ocena: 81%  44
Do e-dziennika tam nie dadzą rady wpisać ocen, bo zazwyczaj nie mają tylu komputerów, a w salach informatycznych odbywają się zajęcia, podobnie w bibliotekach. Nie ma również odpowiedniego zaplecza technicznego do tego, żeby wszyscy mogli wydrukować/kopiować potrzebne materiały. Pozostaje pytanie co z wycieczkami, gdzie nauczyciel pracuje 24/24? Co z festynami szkolnymi w weekendy, za które nauczyciel niezgodnie z prawem nie dostaje nadgodzin, chociażby w formie dnia wolnego? Tych spraw jak się człowiek zacznie zagłębiać jest o wiele więcej. Uważam, że najpierw powinniśmy przygotować szkoły do zmiany sposobu pracy nauczycieli, a potem stopniowo te zmiany wdrażać. Tylko kto to zrobi? Jak ktoś ma inne pomysły na zmianę edukacji (tylko proszę cię Robert nie pisz o szkołach niepublicznych, bo ten model nie jest wcale lepszy) to niech go zaprezentuje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rodzic
6 miesięcy temu ocena: 86%  43
czy w szkołacz niepublicznych też będą referenda tajne czy wogóle?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hh
6 miesięcy temu ocena: 29%  42
Nie
~ porażka
6 miesięcy temu ocena: 52%  41
W Poznaniu jest taka szkoła , w której kandydat na nauczyciela musi napisać test z zakresu przedmiotu,którego ma uczyć ......później weryfikacja z umiejętności nauczania .Tak powinno być w każdej szkole i wtedy niech płace rosną ! Bo z jakiej paki podwyżka dla nauczyciela ,który nie potrafi przekazać wiedzy i 80% klasy śmiga na korki .... A już żartem jest sytuacja kiedy nauczyciel staje przed rodzicami z pretensjami,że dzieci słabo piszą testy ! A ja się pytam :a kto ich uczy? No właśnie podwyżka jak już to dla tych ,którzy UCZĄ !!!!!! a nie tylko wymagają .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ po kiepskiej szkole
6 miesięcy temu ocena: 57%  40
Najlepsi uczyciele są po jarocińskich, średzkich, wrzesińskich i krotoszyńskich szkołach.
~ iuhi
6 miesięcy temu ocena: 88%  39
Wiedza to jedno, umiejętność jej przekazywania to drugie.
~ po dobrej szkole
6 miesięcy temu ocena: 63%  38
a wystarczy żeby przyjmowali do pracy tylko po UAM, testy niepotrzebne
~ Do wiadomości 1
6 miesięcy temu ocena: 67%  37
Do wszystkich, którzy myślą, że nauczyciel pracuje tylko 18 godzin w tygodniu poddaję pod rozwagę następującą rzecz. Nauczyciel zostaje w szkole 8 godzin. Przy tablicy spędza 4-5 godzin, d tego ma kilka dyżurów na przerwach. Potem musi poprawić sprawdziany, kartkówki i zeszyty, wpisać oceny do e-dziennika, przygotować się na następne lekcje, przeprowadzić zajęcia wyrównawcze i dla tych zdolniejszych uczniów. W tych 8 godzinach musi się zmieścić w ciągu miesiąca rada pedagogiczna, szkoleniowa, spotkania konsultacyjne z rodzicami, wywiadówki i inne zadania realizowane dzisiaj po godzinach spędzonych w szkole (przygotowania do uroczystości szkolnych, przygotowania do zawodów i konkursów, przygotowanie materiałów do awansu zawodowego, szkolenia dla nauczycieli w innych instytucjach, itp.) Tak teoretycznie powinno to wyglądać. Teraz idźcie do swojej szkoły i zobaczcie jaki duży jest pokój nauczycielski i wyobraźcie sobie, że nauczyciele mają tam poprawiać sprawdziany.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do wiadomości
6 miesięcy temu ocena: 34%  36
Zawsze można zmienić pracę szczególnie jak się jest niezadowolonym z obecnej.
~ sza
6 miesięcy temu ocena: 67%  35
tak łatwo udzielacie rad,żeby nauczyciele poszukali lepszej pracy...pytam zatem,kto wtedy będzie uczył nasze dzieci?Na miłośc boską ludzie,opamiętajcie się i bądzcie obiektywni.Samym nam czasem trudno z dzieckiem własnym wytrzymać,a oni mają całą klasę i muszą ich jeszcze nauczyć.Ja bardzo chcę ,żeby pani mojego dziecka ,po kilku kierunkach,dobrze zarabiała i była uśmiechnięta.To będzie tylko z korzyścią dla dzieci.Piszecie,że 2500 na rękę to dużo?Dla belfra z 20 letnim stażem?Trzeba było kończyc studia w tym kierunku,a nie tylko wiecznie krytykować.Zadajcie sobie pytanie,ile godzin spędzam z własnym dzieckiem?czy spędzam go produktywnie,czy jestem cały szczęśliwy jak siądzie przed kompem i gra w gry,bo wtedy jest spokój w domu?Kto z was przez bite 5,6 godzin..jak nauczyciel wczesnoszkolny uczy się,śpiewa,cvzyta,bawi z dzieckiem?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jjj
6 miesięcy temu ocena: 50%  34
Nie twierdzę, że nauczyciele jak i również wszyscy inni pracujący w Polsce dostają godziwą pensję. Nauczyciele realizują program a nie uczą. Dlaczego nie walczycie żeby znowu zacząć uczyć dla dobra dzieci tylko dla ich dobra chcecie podwyżkę o aż 1000. Chyba ,że to jest stawka wyjściowa "do negocjacji". Realnie rynkowo absurdalna podwyżka i to razi.
~ lol
6 miesięcy temu ocena: 100%  33
do jjj: zycze ci zeby tacy nauczyciele uczyli twoje dzieci: tacy, ktorzy pracuja tylko 18h tyg, nie jezdza na wycieczki, nie robia zebran, testow, nie przygotowuja materialow na zajecia, nie odbieraja twoich telefonow po wyjsciu z pracy a twoje dziecko traktuja jak klienta. moze cos zrozumiesz
~ jjj
6 miesięcy temu ocena: 40%  32
@nick Przejrzałem te ogłoszenia. Powiem Ci, że chyba nie wiesz ile ofert pracy istnieje na rynku, że dla Ciebie te na stronach kuratorium to jakiś ogrom. Może obywatele Ukrainy przyjdą na wakaty nauczycieli za Waszą obecną pensję, wtedy zobaczycie jak wygląda prawdziwy rynek pracy.
~ nick
6 miesięcy temu ocena: 90%  31
do szanownego pana/pani ~jjj "Nie widziałem jeszcze nigdy ogłoszenie "Przyjmę nauczyciela do pracy" a wiecie dlaczego? Bo nikt się nie zwalnia!"- proponuję zajrzeć na strony Kuratorium Oświaty- tam aż roi się od ogłoszeń- przyjmę nauczyciela do pracy- trzeba tylko trochę poszukać a nie udawać mędrca, który wszystko wie.
~ jjj
6 miesięcy temu ocena: 25%  30
Nie mamy możliwości żeby 6 godzin dziennie spędzać z dzieckiem na czytaniu, śpiewaniu itp. Chodzimy do pracy przynajmniej na 8h - 10h i nikomu nie próbujemy udowadniać, że w pracy pracujemy. Tak robią nauczyciele. Cuda, wianki, kartkówek poprawianie, wycieczki, wyliczanki wszystkiego byle tylko zapełnić innym w świadomości, że pracujecie po 8h. Nie widziałem jeszcze nigdy ogłoszenie "Przyjmę nauczyciela do pracy" a wiecie dlaczego? Bo nikt się nie zwalnia! Od studiów do emerytury w jednej pracy. Nie narzekajcie. Jak chcecie więcej to róbcie coś więcej. Nadgodziny u prywaciarza może?
~ Dziadzia
6 miesięcy temu ocena: 100%  29
Czy głosowanie w małej szkole np. w Noskowie będzie tajne czy wpisujemy na listę?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sza
6 miesięcy temu ocena: 89%  28
referendum jest tajne...
~ mama
6 miesięcy temu ocena: 60%  27
Ja bardzo chciałabym wiedzieć co się stanie z gimnazjalistami i ósmoklasistami jeśli nie napiszą egzaminów? Jestem rodzicem, więc mam sporo obaw, a zdaje się, że w tym całym zamieszaniu o uczniach jak zwykle zapomniano
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ania
6 miesięcy temu ocena: 0%  26
Nic się nie stanie.Uczeń ma obowiązek szkolny. Więc będzie przyjęty do szkoły średniej.
~ nick
6 miesięcy temu ocena: 67%  25
Nic się nie stanie. Nawet jeśli egzamin sie nie odbędzie. Będzie to z winy MEN a to wystarczy aby jednym przepisem przyjąć dzieci do szkół ponadpodstawowych. Pamiętacie Giertycha jak zrobił abolicję maturalną. Nie oceniam pomysłu- chcę pokazać,że minister wszystko może. Więc jak rodzice będą nalegać, to Zalewska też tak zrobi.Rodziców sie przestraszy:)))
~ Do wiadomości
6 miesięcy temu ocena: 80%  24
No właśnie o uczniach nie zapomniano. To uczniowie w systemie edukacji są najważniejsi i wszystkim powinno zależeć aby uczyły ich osoby najlepsze. Niestety przy obecnych realiach w szkole chcą pracować osoby, które ten zawód kochają (a jest ich coraz mniej) albo osoby mierne i nie potrafiące sobie poradzić na rynku pracy. To powoduje, że zawód nauczyciela się stacza i my jako społeczeństwo dokładamy do tego cegiełkę. Jeśli chcemy coś od kogoś wymagać to musimy mu za to odpowiednio zapłacić, a pisanie o zmianie miejsca pracy, albo myślenie, że na miejsce nauczyciela jest 10 chętnych należy wyrzucić do kosza. Szkoda tylko, że związki nauczycielskie oprócz podwyżek nie proponują w zamian zmian systemowych i modernizacji archaicznej karty nauczyciela.
~ Ggg
6 miesięcy temu ocena: 89%  23
To problem ministerstwa edukacji
~ Szmatławiec lokalny
6 miesięcy temu ocena: 83%  22
Trzeci raz ten sam temat w ciągu 2 tygodni. Dobrze wiedzą, że temat kontrowersyjny i za chwilę buractwo bez szkół i zaślepieni fani kaczora zaczną krytykować nauczycieli. Nabijanie wyświetleń kosztem nauczycieli, podjudzanie i szczucie ludzi na pedagogów. Nigdy więcej nie kupię waszej gazety, chyba, że mi się papier toaletowy skończy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lokalny
6 miesięcy temu ocena: 80%  21
Stwierdzenie, że nie znam roli mediów to również "wysnucie pochopnych wniosków".
~ Do wiadomości
6 miesięcy temu ocena: 100%  20
Panie Bartku! Szkoda, że tzw. obiektywizm zachowujecie tylko w wybranych przez siebie tematach. Niestety kiedy pewna grupa osób chciała przekazać wiele dokumentów i informacji dotyczących nieprawidłowości w przetargach i postępowaniach prowadzonych przez gminę i jej spółki to gazeta milczała. Obiektywizm należy zachować, ale nie należy się bać pewnych rzeczy. Po panu spodziewałem się wreszcie ruszenia trudnych tematów i się niestety zwiodłem.
~ Bartosz Nawrocki
6 miesięcy temu ocena: 22%  19
Szanowny panie/pani Czytając ten komentarz odnoszę wrażenie, że nie rozumie pani roli mediów. Podajemy obiektywne informacje dotyczące sytuacji w szkołach i pytamy o możliwe następstwa związane z zapowiadaną akcją strajkową. Dodatkowo w papierowym wydaniu pytamy szefów największych szkół na naszym terenie o zdanie na temat akcji strajkowej, postulatów związkowców i ewentualnych rozwiązań awaryjnych, gdyby doszło do eskalacji protestu w czasie planowanych egzaminów. Taka informacja należy się nie tylko dzieciom, ale również rodzicom i szeroko pojętej opinii społecznej. Może pan/pani nie sięgać po nasz tytuł (mamy wolny kraj), ale wysnuwanie pochopnych wniosków, nie popartych żadnymi argumentami, jest nieuprawnione.
~ ME
6 miesięcy temu ocena: 50%  18
Rozumiem że mandaty dla strajkujacych będą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NIE
6 miesięcy temu ocena: 20%  17
Przedszkolanka dyplomowana, przedszkole publiczne 2500 netto, dopiszę że to na rękę. To mało?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do-inaczej
6 miesięcy temu ocena: 71%  16
to czeba było sie Óczyć a nie kamieniami w szkołe żucać ;p
~ Do Inaczej
6 miesięcy temu ocena: 70%  15
Wszystko przed Tobą. Zrób studia i podyplomówki, przecież nikt ci nie broni. Popracujesz trochę w szkole to się dowiesz ile tak naprawdę pracuje nauczyciel. Wtedy się wypowiadaj, a jak się nie chciało uczyć to radź sobie jak umiesz.
~ inaczej
6 miesięcy temu ocena: 29%  14
gdybym tyle zarabiała na rękę za pracę w "ciepełku" 18 godzin tygodniowo i miała tyle wolnego i wakacji to inaczej całkiem bym sobie ułożyła życie. Tyle to z nadgodzinami+soboty = 6 dni w tygodniu po 12 godzin czasem dociągam
~ Do lov
6 miesięcy temu ocena: 38%  13
Ja pracuje i nie becze. A każdy może sie przebranżowić w każdej chwili.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lov
6 miesięcy temu ocena: 40%  12
Pracować na zmiany to już jest zboczenie
~ &&
6 miesięcy temu ocena: 55%  11
Do lov,jak byś nie wiedział,to inni pracują na zmiany,nic dziwnego,że ktoś piszę o tej godzinie.
~ lov
6 miesięcy temu ocena: 71%  10
Widzę jak pracujesz ,że o tej godzinie komentarze piszesz.Jaka praca taka płaca.Pisz dalej.
~ Do lov
6 miesięcy temu ocena: 10%  9
Ale żal Ci dupe ściska bo nie masz 500+ ? Ja nie mam ale jak najbardziej jestem za. Cały zachód płaci na dzieci bo to przyszłośc. A Tu jesteś tak rezolutny że tak prostej rzeczy nie czaisz trudno...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lov
6 miesięcy temu ocena: 61%  8
Ja akurat jestem w takiej sytuacji że nie potrzebuję 500+ ani pracy w amazonie jak chcesz to najwyżej mogę cię zatrudnic jak sobie nie radzisz.A komentarze wstawiasz z wrodzonej nienawiści do nauczycieli i nauki .To nie ich wina że ci kiepsko szło.Zanim coś napiszesz to pomyśl .Cały zachód płaci to co tu jeszcze robisz.Amazon to też zachód.
~ Prawda:)
6 miesięcy temu ocena: 42%  7
Jesteście gównem a nieobiektywną gazetą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawda:)
6 miesięcy temu ocena: 38%  6
Dlaczego nie dodajecie komentarzy wulgarne nie są a mam prawo do swojej opinii
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawda:)
6 miesięcy temu ocena: 20%  5
Lub druga propozycja płacić Wam dobrze ale na godzine!!!! A w wakacje na niemcy truskawki zbierać!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawda:)
6 miesięcy temu ocena: 17%  4
No jasne najlepiej to po 5000 tys. Przypominam że ludzie w tym kraju pracując za najniższą mają 1640 zl wypłaty do ręki!!!! Wiem że 1000 zl to kwota brutto ale to jest skandal!!! Zmienić branże i jazda nygusu do hm czy amazonu tam napewno będziecie mieć lepiej!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lov
6 miesięcy temu ocena: 94%  3
A niektórzy ludzie w tym kraju nic nie robią i dostają po 500 na każde dziecko, a jak już pracują to za 49 000. A do amazonu to sobie sama idz tam potrzebują takich rezzzzolutnych.
~ Dyt
6 miesięcy temu ocena: 78%  2
Debilne komentarze start ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michu
6 miesięcy temu ocena: 67%  1
Róbcie screena solidarność zaraz wypnie się na dno bo przecież solidarność to ulubieńcy pisk to jest tylko dla picu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A