ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AA1 fundacja w dobrą stronę

Smród nie daje żyć mieszkańcom. Burmistrz chce go... wyłapać [SONDA]

2 miesiące temu    6.09.2019
Anna Konieczna
komentarzy 61 ocen 0 / 0%
A A A

Od jakiegoś czasu mieszkańcy Jarocina alarmują, że w mieście nie da się żyć z powodu nieznośnego smrodu. Źródło tych nieprzyjemnych zapachów okazało się trudne do zidentyfikowania, tym bardziej, że problem dotyczy różnych miejsc i osiedli.

 

 

Sprawa jest na tyle poważna, że w poszukiwania włączył się także burmistrz Adam Pawlicki i razem z prezesem Zakładu Gospodarki Odpadami wymyślił rozwiązanie.

 Mieszkańcy różnych części Jarocina co rusz zgłaszają nam problem smrodu, który przy wysokich temperaturach, które panowały u nas do niedawna, wręcz nie dawał im żyć.
 

 

 

„Wszedłem właśnie na moje osiedle Konstytucji 3 Maja, okolice Bema, godzina prawie 23.00. Niby „nowe centrum Jarocina”, niby mamy pełno lokali, apteki, przychodnie, stacje, markety, weterynarza, fryzjerów, kurierów, a jednak wchodzę i czuję się jak na wsi. Smród nieziemski. Czy jesteście w stanie ustalić skąd ten odór? A może opisać to. Nie wiem, czy to wysypisko śmierdzi? Jak z pola. Jest fatalnie, okna w mieszkaniu trzeba zamykać. Dawno tak źle nie było.”
 

 

 

[mieszkańcy pamietają o tych, kt orzy oddali życie za ich wolność - zobacz, jak uczcili ich poświęcenie TUTAJ]

 

 

Podejrzenia natychmiast padły na Zakład Gospodarki Odpadami. Prezes spółki zapytany, czy jest firma ma coś wspólnego z tym smrodem, ani nie zaprzeczył ani nie przyznał, że tak. Wskazał raczej na rolników, którzy wywożą na okoliczne pola fekalia i obornik.

 

 

Tym bardziej, że nie są to już te gospodarstwa, które były kiedyś. Dzisaj są to przedsiębiorstwa, które używają do produkcji zupełnie innych środków i w związku z tym to, co później wywożą na pola ma całkowicie innych skład i zapach niż kiedyś - stwierdził Witosław Gibasiewicz.

 

 

 

[szpital się przeprowadza, zobacz, kto pakuje się jako pierwszy TUTAJ]

 

 

Doniesienia o smrodzie nie przestawały jednak napływać, a apele o pomoc w zlokalizowaniu źródła stawały się coraz bardziej desperackie.

 

 

- Pomóżcie, bo żyć się nie da. Ani okna otworzyć, ani na spacer wyjść. Nie mówiąc już o tym, że rzeczy suszone na zewnątrz, nadają się wyłącznie do ponownego prania.”
 

 

 

Podobne apele były prawdopodobnie kierowane do jarocińskiego magistratu, bo burmistrz Jarocina na swoim profilu w mediach społecznościowych, umieścił następujący wpis:
 

 

 

[Jarocin Sport sie rozbudowuje, co z basem odkrytym - czytaj TUTAJ]


 

 

„Wsłuchując się w głosy mieszkańców o niemiłych zapach Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie testuje urządzenie do ich neutralizacji. Jeśli urządzenie spełni wszystkie wymogi, a jego działanie będzie skuteczne, to nie jest wykluczone, że maszyna Odor Control zostanie zakupiona, po to aby polepszyć jakość życia mieszkańców.”
 

 

Co ciekawe - kiedy niemal równo trzy lata temu, po sygnałach od mieszkańcow - pisaliśmy o problemie po raz pierwszy - wówczas szefostwo ZGO wykluczało możliwość, że odory pochodzą z instalacji.  To jest praktycznie niemożliwe i wynika z konstrukcji samej instalacji. Powietrze jest wyciągane z urządzeń przetwarzających odpady i przechodzi przez specjalne filtry. To może być czuć w środku hali, ale na zewnątrz, nie widzę takiej możliwości - mówił wówczas Michał Manowski, członek zarządu Zakładu Gospodarki Odpadami. - Nie powinniśmy produkować jakiegokolwiek smrodu i myślę, że nie produkujemy [ZOBACZ TUTAJ]  

 

Czy urządzenie zostanie zakupione, czy okaże się skuteczne i wystarczy, żeby „wyłapać” smród z całego Jarocina? Czas pokaże.

 

Urządzenie do wyłapywania brzydkich zapachów, które testuje Zakład Gospodarki Odpadami

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Nieprzyjemne zapachy w Jarocinie

Skąd Twoim zdaniem pochodzi smród, na który skarżą się mieszkańcy Jarocina?

ankieta dodana 06.09.2019, ilość wszystkich głosów: 905
Z Zakładu Gospodarki Odpadami
83%
Z pól na które trafia m.in. obornik
9%
Z okolicznych zakładów
1%
Trudno powiedzieć
2%
Nie czuję smrodu
5%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (61)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ naiwniok
2 miesiące temu ocena: 100%  61
Jom to myslolym że jak wszystkie śmieci zwioza do jarocka to tu bydzie pachnieć. Czy jom jestym gupi?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ !!!
2 miesiące temu ocena: 100%  60
PRZYPOMNĘ - JAROCINEM OD LAT RZĄDZI - ZJ . NIE obrażajcie się na to. :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 5 rano
2 miesiące temu ocena: 90%  59
Wczoraj smierdzialo na maratonskiej i zerkowskiej smieciorami z zgo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dziś śmieci, jutro azbest
2 miesiące temu ocena: 100%  58
Masłowskiemu pewnie śmierdziało fijołkami, a Dębskiej lawendą.
~ Stachu
2 miesiące temu ocena: 71%  57
Ida wybory wiec smierdzi a GJ sensacje robi bo brubowiec nie ma o czym pisac!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ smród
2 miesiące temu ocena: 100%  56
Wiecie jak to jest, gdy ludzie ze wsi zajmą się miastem, a dotychczasowi miastowi wyjadą do innego lepszego miasta? Haha no pomyślcie :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dziadzia
2 miesiące temu ocena: 100%  55
Dotychczasowi wyjechali do lepszego np. Warszawy i teraz leją po 3 tys. litrów szamba do Wisły na sekundę.Pomyślałem i tak mi wychodzi.
~ jacekpl
2 miesiące temu ocena: 75%  54
Z zielonej wyspy staliśmy się Krajem śmieciowym i smrodem płynący
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nie ucikajmy od sedna jarocinskiego problemu
2 miesiące temu ocena: 92%  53
Nie krajem ale miastem. Przecież inne miejscowości przywoza śmieci do Jarocina. U nich pachnie. U nas nie. Dlaczego? Bo oni mają lepszych radnych, burmistrza i urzędników? Proste. Acha, i co by nie mówić, mieszkańców też :-)
~ Mieszkaniec PJA
2 miesiące temu ocena: 86%  52
Codziennie jadę droga poznańska w kierunku cielczy i smrud nie samowity zaczyna się na wysokości auto portu a kończy w cielczy a to raczej nie zgo więc z dwuch stron Jarocina jest źródło smrodu a naj gorsze że nic z tym nie robią pomimo wielu sygnałów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ????
2 miesiące temu ocena: 100%  51
Popraw te byki bo wstyd
~ Ja
2 miesiące temu ocena: 40%  50
Jestes debilem za 5zl!!!
~ myślenie nie boli
2 miesiące temu ocena: 85%  49
Śmierdzi wam - to dobrze!!! Macie co chcieliście. Wasi radni ZJ , wasz burmistrz z ZJ. Od razu się zastanówcie jak to wpływa na zdrowie, a zatem co dokładnie śmierdzi. Może lepiej się teraz się dowiedzieć (zbadać czy sami powiedzą ?) niż potem w szpitalach ? Jak ... myślicie ? Oj przepraszam, zadałem niestosowne w jarocinie pytanie, bo użyłem w nim słowa "myślicie". Nie powinienem , zapominam że dawniej to miasto było normalne, dawno dawno temu przed ZJ, gdy były prawdziwe festiwale....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodowity Jarociniak
2 miesiące temu ocena: 75%  48
Typie, jeżeli nie umiesz czytać artykułów do końca i nie umiesz stosować normalnych wypowiedzi, a tylko obrażać to lepiej daj sobie spokój, bo to daje do zrozumienia jacy są wyborcy z danego ugrupowania/partii. Wstyd mi za takich Jarociniaków, którzy nie umieją normalnie prowadzić dialogu, a obrażają za to, że ktoś dał swoje zdanie. PS. Obrażasz przy każdych komentarzach jeśli dot. to wiadomo kogo.
~ Ja
2 miesiące temu ocena: 60%  47
Debilu zaglosowac na Pis!!!
~ Marcin
2 miesiące temu ocena: 95%  46
Gibasiewicz do odwołania, nie panuje nad smrodem. To urządzenie, przypominające maszynkę do kręcenia waty (lodów?), nie pomoże. Niebywałe, jak można wciskać ludziom, że ta maszynka zniweluje smród roznoszący się z ZGO na Jarocin i pobliskie miejscowości.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Leszcz
2 miesiące temu ocena: 95%  45
Przyjedź burmistrz na Leszczyce.Śmierdzi z ZGO.Odróżnisz smród gnoju od fetoru śmieci i odpadów?Nikt od tygodnia gnoju na Leszczycach nie rozwozi.Przestancie gnębić rolników i szukać na siłę winnych Zawinili włodarze to niech się przyznają.A ciekawe jakie filtry mają w ZGO?Jak pompują kanalizę?Jeden rolnik nie zasmrodzi całego miasta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
2 miesiące temu ocena: 25%  44
Sam jestes leszczem za 5zl
~ To ja
2 miesiące temu ocena: 94%  43
Dzisiaj śmierdzi z wysypiska.Smród odpadów bio ze śmieciami A poza tym kanaliza podłączona ciśnieniowo z ZGO.Pompują tą kanalizę i śmierdzi .Wtedy na Leszczycach przy studzienkach kanalizacyjnych słychać jak mocno pompuje i płyną nieczystości .Głupich udawają .Nie wie, jak śmiedzi gówno,a jak śmieci,a jak zgniłe bio?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rozwój odstający od cywilizowanych uprzemysłowionych miast mądrze zarządanych
2 miesiące temu ocena: 75%  42
To śmierdzi rozwój wg ZJ i Adama P. , tak to odczuwam, właściwie dokładniej pisząc do śmierdzą efekty tego "rozwoju". A dalej ciągnąc myśl, to śmierdzą konsekwencje wrzucenia nieprzemyślanych głosów do urny wyborczej mieszkańców gminy jarocin, lub olania głosowania w stylu niech inni wybiorą za mnie. Wybrali... i śmierdzi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ (*)
2 miesiące temu ocena: 80%  41
Świetnie to ująłeś. Nic dodać, nic ująć. Zgadzam się z Tobą w stu procentach..
~ sowa
2 miesiące temu ocena: 95%  40
Bo pękne ze śmiechu. To urządzenie ma wyłapać smród w ZGO? Kto naiwny to kupił? No......qwa technologia godna 21 wieku, hahahahaha.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prima
2 miesiące temu ocena: 83%  39
Od spodu jest etykieta, że działa tylko>>>>>>> 1 kwietnia>>>>>
~ Prrrrryyyyyt
2 miesiące temu ocena: 93%  38
Bąka maksymalnie wyłapie. Chyba ma wyglądać, że coś będzie robiło.
~ rop
2 miesiące temu ocena: 88%  37
Smierdzi i będzie śmierdzieć dopóki robi się w tym mieście śmierdzące interesy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aleksander61
2 miesiące temu ocena: 92%  36
Na ulicy Kościuszki ostatnio też śmierdziało. Brzydki zapach pojawił się nagle. Tak jakby ktoś w jednej chwili wypuścił smród z "balona".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jw1749
2 miesiące temu ocena: 38%  35
psy smierdzą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ smród
2 miesiące temu ocena: 75%  34
a ja uważam, że ty śmierdzisz
~ sołtys
2 miesiące temu ocena: 89%  33
Tydzień temu byłem na Glinkach, pogodny wieczór około 23.00. Piękne nowe domy tylko ten smród nie do wytrzymania. im bliżej centrum smród mniejszy. Wniosek jest taki , że ten fetor pochodzi niestety z ZGO
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xx
2 miesiące temu ocena: 14%  32
Akurat tydzien temu obok zgo od strony glinek byl rozwieziony obornik na polu i nam w zgo tez smierdzial
~ :-)
2 miesiące temu ocena: 86%  31
Od czasu ponownego wyboru Skazanego za ... smród jest głównym tematem mediów i rozmów mieszkańców. Ten to potrafi się Rozwijać, że aż śmierdzi....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jak żyć
2 miesiące temu ocena: 88%  30
Burmistrz chyba lubi smród,w Golinie śmierdzi, w Cielczy to samo w Jarocinie też, nic tylko śmieci, azbest i inne smrody są w głowie Adama
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
2 miesiące temu ocena: 0%  29
Referendysci w dupe j...
~ Ja
2 miesiące temu ocena: 75%  28
Ciekawe czy on śmierdzi?
~ ojojoj
2 miesiące temu ocena: 85%  27
Będą zganiać na wszystko, tylko nie ZGO.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaro
2 miesiące temu ocena: 95%  26
To pojemniki bio tak śmierdzą zdrowe powietrze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pachnidlo
2 miesiące temu ocena: 94%  25
Z oczyszczalni wywożą, jak przejedzie takie niewcholand z wanną to można paść ze smrodu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ smrodek
2 miesiące temu ocena: 82%  24
Ale się obudziliście w Jarocinie wali gównem od 3 lat i dopiero teraz sobie zdali z tego sprawę. Brawo burmistrz! Brawo Jarocińska!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Iga
2 miesiące temu ocena: 18%  23
Mieszkam w Jarocinie na Kasztnowej i nie czuje żadnego smrodu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ smrodek
2 miesiące temu ocena: 91%  22
to ty kobieto na dwór nie wychodzisz chyba xD
~ Zaskoczenie
2 miesiące temu ocena: 73%  21
Smród zaskoczył znowu o tej samej porze, jak w zeszłym roku... Zima też w tym roku pewnie zaskoczy wszystkich kierowców. Wpiszcie sobie w kalendarz te dwa wydarzenia to już nie będziecie co roku zaskakiwani tym samym. Myślenie czasami boli... na to niestety na to nie ma lekarstwa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alex
2 miesiące temu ocena: 95%  20
A na wlocie od strony Cielczy śmierdzi non stop, i to na pewno nie jest ZGO ani żadna gnojowica. Zaczęło śmierdzieć po remoncie wodociągów. W ogóle w Jarocinie śmierdzi. Neutralizatory należałoby na przykład postawić w parku na Szubiankach, gdzie żule oddają mocz litrami i śmierdzi tam tak okropnie, że nie idzie oddychać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bugi
2 miesiące temu ocena: 88%  19
Na ługach to śmierdzi z Pola z Roszkowa. Rolnik we wtorek i w środę rozlewał na polu gnojowice i niestety jeszcze tego nie zaorał. Mam nawet filnik jak ładnie mu szło wylewanie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pepla
2 miesiące temu ocena: 48%  18
powinni tym rolnikom mandaty za ten gnój dawać
~ wtf
2 miesiące temu ocena: 83%  17
Co roku tam wylewają, co roku śmierdzi i co roku jest zdziwienie.
~ Tryty tyty
2 miesiące temu ocena: 65%  16
No śmierdzi co roku o tej samej porze gnojowica na polach. Chcecie mieć dorodne plony i co jeść to przestańcie narzekać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ skasować rolników
2 miesiące temu ocena: 20%  15
to przestańcie rolnicy ten gnój śmierdzący wyrzucać
~ Janusz
2 miesiące temu ocena: 71%  14
Achhhhh jak pięknie pachnie ta gnojowica z pól, w przyszłym roku będą dorodne buraki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sąsiad
2 miesiące temu ocena: 60%  13
Dziwne, że ja mieszkam w pobliżu i jakoś nie śmierdzi, za to gnojowice z pól czuje co drugi dzień. Ewidentnie widać ze redakcja robi nagonke, na kogoś kto ich brudy sprząta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czyteln.
2 miesiące temu ocena: 89%  12
Na Ługach też co chwilę śmierdzi zakład drobiarski z Goliny ,studzienki aż unoszą się od smrodu a jeszcze będziecie mieli skład azbestu kochani !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stop hejtowi
2 miesiące temu ocena: 60%  11
ZGO działa cały rok, a gazeta robi aferę o smród w okresach wywożenia gnojowicy na pola i sugeruje, że to smród z ZGO.... Więc się pytam gdzie obiektywizm dziennikarski? Polecam pojechać na wieś o wziąć głęboki oddech, tak pachnie wieś i to nie od dziś tylko zarania dziejów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nowy porządek
2 miesiące temu ocena: 67%  10
ludzie od dawna na facebooku piszą że jest smród, że gazeta wspomniała to jzj sprawa, dzisiaj gazeta to nie jedyne media
~ Śmierdzi mocno
2 miesiące temu ocena: 60%  9
Hejt i tendencyjność artykułów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xx
2 miesiące temu ocena: 62%  8
Wszystko przez rolników. Najlepiej zamknąć wszystkie zamknąć i nie mieć co jeść ludzie jesteście dziwni
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rozwój
2 miesiące temu ocena: 70%  7
To jest rozwój w rozumieniu Adama Pawlickiego i jego radnych ze stowarzyszenia Ziemia Jarocińska.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tymbardziej :-D
2 miesiące temu ocena: 100%  6
Może i stwierdził "Tymbardziej", jednak należałoby to napisać "Tym bardziej" Oj, GJ, GJ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
2 miesiące temu ocena: 85%  5
przyjedzcie w okolice Nosków , ruska to tak śmiedzi że wymotywać się chce jak przyjeżdżają beczkami i zaczynają wylewać to tak śmierdzi ze okna się nie da się otworzyć okna a co dopiero wychodzić.niech ktoś weźmie się za to bo to że ma kasy jak lodu to nieznaczny aby ludziom uprzykrzać życie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gmmg
2 miesiące temu ocena: 96%  4
Jarocin nie ma pojęcia co to jest smród zapraszamy do Goliny na Ul.Wolności i ul. Dworcową
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jak se pościelesz tak się wyśpisz
2 miesiące temu ocena: 100%  3
jak głosowała Golina, na ile głosów na którego kandydata na burmistrza i na którego radnego ?
~ ss
2 miesiące temu ocena: 67%  2
Bartek coś wymyśli, on ma łeb jak sklep
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ haha
2 miesiące temu ocena: 100%  1
tylko puste półki
R E K L A M A