R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Jacek Kmieć
R E K L A M AB1 - Kandydaci - Szymkowiak
R E K L A M A

Śmierdziało w Jarocinie. Sprawa trafi do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    18.10.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 33 ocen 3 / 67%
A A A
Pole w okolicach Roszkowa. To było prawdopodobne źródło przykrego zapachu Pole w okolicach Roszkowa. To było prawdopodobne źródło przykrego zapachu  fot. Bartek Nawrocki

Wczoraj po licznych sygnałach od mieszkańców pisaliśmy o problemie odoru, który od kilku dni czuć było na terenie całego Jarocina i okolic [ZOBACZ TUTAJ].

R E K L A M A

 

To nie pierwszy taki przypadek. O smrodzie pisaliśmy również przed rokiem [ZOBACZ TUTAJ]. Przykre zapachy od czasu do czasu wracają do miasta i nawet specjalistom trudno wskazać ich źródło.

 

Podejrzenia mieszkańców padały między innymi na sieć kanalizacyjną i instalację przetwarzania odpadów. Po naszej rozmowie z Referatem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Jarocinie urzędnicy zwrócili się do miejskich spółek w sprawie odoru. Oto co odpowiedziały oba podmioty.

 

1. Stanowisko ZGO sp. z o.o. w Jarocinie : W związku z zapytaniem o uciążliwe zapachy informujemy, że nie wydobywają się one z naszego zakładu. Z naszego rozpoznania wynika, że są to odory pochodzące z nawożenia okolicznych pól uprawnych lub sieci kanalizacyjnej. Z naszej strony zapewniamy, że wszystkie elementy naszej instalacji są sprawne, a my nie jesteśmy emiterem w/w odorów. Z poważaniem Bartosz Sip.

 

2. Stanowisko PWiK sp. z o.o. w Jarocinie : W odpowiedzi na Państwa mail informuję, że - niezwłocznie po zgłoszeniach od mieszkańców - zleciliśmy firmie obsługującej sieć kanalizacyjną na terenie gminy Jarocin sprawdzenie zaistniałego stanu rzeczy. W efekcie poczynionych ustaleń stwierdzono, że powodem uciążliwości zapachowej nie są urządzenia kanalizacyjne, których działanie jest poprawne. Tomasz Olszak.

 

Sporo naszych internautów sugerowało w komentarzach, że zapachy mogą pochodzić z okolicznych pól. Szybko okazało się, że to może być właściwy trop. Na ogromnym polu między Siedleminem, a częścią Roszkowa (tzw. Zielony Zakątek) od kilku dni prowadzono rozwożenie wcześniej składowanego tam obornika. Nasz dziennikarz odwiedził to miejsce [ZOBACZ TUTAJ].

 

Prezes firmy Przemysław Majchrzak prosił mieszkańców o wyrozumiałość. - W tej chwili rozwozimy obornik na 50 ha i to potrwa do końca tygodnia, ale dobra informacja jest taka, że przez kolejne cztery lata te pola nie będą nawożone. Oczywiście postaramy się to jak najszybciej zaorać - zapewniał Majchrzak.

 

Tymczasem burmistrz Jarocina uruchomił Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego, które wykluczyło, że źródłem zapachu mogą być miejskie spółki.

 

W wyniku działań podjętych przez Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie i redakcję portalu jarocińska.pl ustalono, że zapach wydziela się z pola należącego do prywatnego przedsiębiorcy, w okolicy Roszkowa. Na powierzchni 50 ha rozwożony jest obornik, który prawdopodobnie jest powodem uciążliwości zapachowych – napisał po południu burmistrz Adam Pawlicki na swoim fanpage. „Zgodnie z procedurą ze wskazanego miejsca zostały pobrane próbki, które przekazane zostaną do kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska”.

R E K L A M AAR1 - Bartosz Walczak_ZJ
R E K L A M A
+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (37)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
~ Xxxx
12 miesięcy temu 37
Cały czas macie jakieś problemy do gr rusko a oni to robią dla nas ludzi ponieważ z tych plonów co będą na tych nawozonych polach będzie ziarno a z tego ziarna będzie chleb który może wyląduje na waszym stole
~ Hihi
ponad rok temu ocena: 100%  36
Ale zapachy będą miękki mieszkańcy mieszkań 500+na Leszczycach
~ Ja
ponad rok temu ocena: 100%  35
Od kiedy do kanalizy na Leszczycach podłączyli ZGO śmierdzi nawet w domach.Coś zrypali .Albo podłączenie na lewo,bez odbioru
~ pszczółka maja
ponad rok temu ocena: 83%  34
Może to teodor toczy śmierdzacą kule ?
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 88%  33
w Golinie śmierdzi Biernackim a niedługo nową ubojnią będzie śmierdzieć i nikt próbek nie pobiera, pytam się, gdzie jest sołtys żyto i nasi radni z PSL, którzy próbują nam wcisnąć nową ubojnię.
R E K L A M A
~ gfd
ponad rok temu ocena: 100%  32
beczkowóz wywozi syf 24 godziny na dobe na okoliczne pola i też nikt tam nieprawidłowości nie widzi
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 50%  31
Burmistrz został demokratycznie wybrany przez większośc jarociniaków już w pierwszej turze . A więc śmierdzielu nie obraźaj ludzi którzy na niego głosowali . Jestem pewien że przed nim następne kadencje bo dużo jest jeszcze w Jarocinie do zrobienia a poza ściemniaczami co twierdzili że coś zrobią nikt lepszy sie dotąd nie objawił .
~ (nie) Skazany za ...
ponad rok temu ocena: 64%  30
Jaki burmistrz i jego wyborcy, taki zapach :-)))).Pozdrawiam naiwnych jarociniaków
~ Smród
ponad rok temu ocena: 86%  29
W Cielczy zawsze śmierdziało a najbardziej jak palono czarownice na rozstaju dróg . Ale to już dawno było .
~ czrownica
ponad rok temu ocena: 100%  28
ha-ha
~ Misiaczek
ponad rok temu ocena: 75%  27
No to zapraszam do Cielczy bo podobno nie ma żadnej awarii a u nas tak śmierdzi że masakra
~ Ziomal
ponad rok temu ocena: 42%  26
Lekko miastuchom zajebało gnojem i już w dupie źle
~ ...
ponad rok temu ocena: 42%  25
Lokator widać ze jesteś jednym z normalnych ludzi ktorzy twierdza tak samo jak Ty, reszta mieszczuchów tego nie rozumie... niech jada na oczyszczalnie powachać swoich smrodów
~ ORMO
ponad rok temu ocena: 59%  24
Zakaz wjazdu do miasta buraku
~ Bolek
ponad rok temu ocena: 73%  23
A co na to pracownik który był wysłany wczoraj i durny komentarz o wrażliwości pana Emila z wczorajszej wypowiedzi ? "- Przyznam szczerze, ze ja w tej chwili nie czuję. Mieliśmy sygnał o przykrym zapachu w rejonie Roszkowa/Siedlemina, nasz pracownik tam był, ale nie potwierdził. To pewnie kwestia wrażliwości - tłumaczy Emil Magnowski z UM w Jarocinie. "
~ ORMO
ponad rok temu ocena: 75%  22
Zdrowy rozsądek nakazywalby pracodawcy skierować obydwóch pracowników na dodatkowe badania lekarskie.
~ lokator
ponad rok temu ocena: 79%  21
Dobra dobra smród z Roszkowa doleciał na Konstytucji, Bema i inne części miasta śmiech na sali. Przecież nawet nie ma od paru dni specjalnie wiatru. Przedwczoraj wieczorem, wczoraj koło południa obłęd w środku miasta jak w chlewie.
~ ^^^
ponad rok temu ocena: 76%  20
Jest 13 wiatr ani dmuchnie, a odor taki ze nie można wytrzymać. Mieszkam na św.Ducha. Możliwe że trzeba zawiadomić telewizję. Niech przyjadą. Może oni coś zdzialaja jeżeli władze Jarocina nie potrafią.
~ Polsat,TVN,TVP
ponad rok temu ocena: 73%  19
Pomysl dobry niech przyjadą rozstawią barierki zaproszą władzę i Majchrzaków to będzie promocja na całą Polskę. JAROCIN FESTIWAL SMRODU . WSTYD,WSTYD,WSTYD !
~ rozwój
ponad rok temu ocena: 86%  18
Czy ktoś wreszcie zrobi porządek na ulicy Węglowej? Od dwóch tygodni leżą na ulicy porozbijane butelki i śmieci, po drugiej stronie krzew na pół ulicy.
~ Jjk
ponad rok temu ocena: 69%  17
Jak to z ZGO nie smierdzi?! Co wieczór cuchnie jak cholera na os. 700 lecia. Rybchand lepiej pachnie
~ KaBe
ponad rok temu ocena: 82%  16
W całym Jarocinie dalej śmierdzi. ,, ...nie było wiatru i nie spodziewał się takiej sytuacji”. Przepraszam wszystkich za uciążliwości i tak powiedziałem, za chwilę będzie tam ciągnik i wszystko zostanie zaorane,, I co ? Takie ładne dni, ale mowy nie ma o otwarciu okna.
~ bamber
ponad rok temu ocena: 94%  15
osiedle zielony zakątek,marzenia do spełnienia ;-)))))))))))
~ Jola
ponad rok temu ocena: 93%  14
Pewnie "pachnie" wywożony obornik, co jest zupełnie normalne. Ale może niepokoić jakieś potężne dzikie czynne wysypisko w lesie na wprost Walcerka. Kto tam wywozi różne odpady?
~ zapach
ponad rok temu ocena: 77%  13
dziś znowu czuć....
~ Pyteks
ponad rok temu ocena: 67%  12
Ktoś może wie jak brzmi pełna nazwa firmy tego geniusza Majchrzaka i skąd on jest???
~ Sąsiad
ponad rok temu ocena: 80%  11
Majchrzak to wszędzie czuje się prezesem ... Znaku ograniczenia prędkości też nie uznaje . Trochę pokory Przemek
~ EMIL
ponad rok temu ocena: 89%  10
Jaki smród ??? Ja w urzędzie nic nie czułem !!!
~ Ko
ponad rok temu ocena: 75%  9
Śmiech na sali....
~ Michu
ponad rok temu ocena: 67%  8
A Teodór nadal ręką na pulsie
~ To z powiatu capi
12 miesięcy temu 7
W spodniach i fetorateodora
~ Mhd
ponad rok temu ocena: 79%  6
Cholera jak śmierdzi w całej Golinie od Biernackiego, że okna nie idzie otworzyć ani wyjść na dwór to już takiego problemu nie ma i władze miasta tego też nie widzą aby coś z tym zrobić.. nikt próbek nie pobiera do badań, może w koncu ktoś się Tym smrodem też zajmie? Ile można... Zimna jeszcze idzie wytrzymać ale latem przy upałach to jest nie wykonalne.
~ Mhd
ponad rok temu ocena: 67%  5
No może przesadziłam mówiąc w całej, ale w większej części blisko zmb nie pachnie zbyt fiołkami szczególnie latem
~ l
ponad rok temu ocena: 25%  4
Ciekawe w której Golinie mieszkasz chyba koło Konina..............
~ Przesada
ponad rok temu ocena: 40%  3
W calej Golinie mowisz?Dziwne ze ja jestem mieszkancem tej miejscowosci i jakos nie odczuwam.Jest pazdziernik,niedlugo zima wiec da sie wytrzymac.To sie nazywa nienawisc.kto niby te probki ma zrobic?
~ Mieszkanka
ponad rok temu ocena: 68%  2
Jak zwykle sprawa zamiatanie pod dywan. To oczywiste że "smrod" wydobywa się z wysypiska śmieci. Mieszkam niedaleko. Śmierdzi cały czas. Zwłaszcza nocami. Nie jest to trudne do stwierdzenia, wystarczy przejechać się w okolice wysypiska. Śmierdzi bardziej intensywnie. Przed otwarciem ZGO nie było problemu.
~ Punkt widzenia
ponad rok temu ocena: 43%  1
Bo ty referendystka jesteś to ci będzie śmierdziało . Jakbyście sie dorwali do koryta to by ci przeszło momentalnie .
R E K L A M A
R E K L A M A