R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - BS Jarocin
R E K L A M A

Śmierdzi!!! W całym Jarocinie. Pytanie tylko co?

› Daj znać ponad rok temu    17.10.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 148 ocen 0 / 0%
A A A

Też to czujecie w Jarocinie? Od kilku dni znów dostajemy sygnały od mieszkańców różnych części miasta o przykrym zapachu. Teraz to prawdziwa fala sygnałów. Piszecie do nas na Fanpage i na DAJ ZNAĆ.  

R E K L A M A

 

Wczoraj wieczorem z osiedla Konstytucji 3-go Maja. Wcześniej między innymi Ługów i 700-lecia. - Dzisiaj na 700-lecia śmierdzi jeszcze bardziej. Nie wiem, czy to z wysypiska, czy z pól - zastanawia się jedna z mieszkanek, którą rano spotkaliśmy na osiedlu 1000-lecia, gdzie również czuć przykry zapach.

 

Po uruchomieniu tematu na naszym fanpage, co chwila ktoś dopisuje informacje o smrodzie. Mieszkańcy też dzwonią do naszej redakcji.

- Mieszkam na ulicy Zwirki i Wigury i jestem przekonany, że ten zapach pochodzi w wysypiska. Nasila się wieczorami. Czuję, bo chodzę w te okolice na spacer z psami – informuje czytelnik.

Urzędnicy Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Jarocinie, też otrzymują podobne sygnały od mieszkańców.

 

 

- Przyznam szczerze, ze ja w tej chwili nie czuję. Mieliśmy sygnał o przykrym zapachu w rejonie Roszkowa/Siedlemina, nasz pracownik tam był, ale nie potwierdził. To pewnie kwestia wrażliwości - tłumaczy Emil Magnowski z UM w Jarocinie.

 

Urzędnicy mieli podejrzenia, że zapachy mogą pochodzić z pól należących do dużego przedsiębiorcy. Sprawa została zgłoszona do Starostwa Powiatowego w Jarocinie, która ma nadzór nad takimi podmiotami. Problem w tym, że podobne zapachy sa i po drugiej stronie miasta.

 

Czy zapach może pochodzić z instalacji przetwarzania odpadów Zakładu Gospodarki odpadami? - Nie mam takich informacji, ale oczywiście to sprawdzimy, czy nie mają jakiejś awarii - zapewniają urzędnicy.

 

O sprawie pisaliśmy niemal rowno rok temu [ZOBACZ TUTAJ]. Wtedy przedstawiciel ZGO zapewniał, że nie jest możliwe, by przykry zapach pochodził z nowoczesnej instalacji.

[AKTUALIZACJA 14:50]  

Do popołudnia odebraliśmy jeszcze kilkanaście telefonów dotyczących smrodu. Zadzwonił do nasz też mieszkaniec tzw. Zielonego Zakątka (część Roszkowa).

To po jego telefonie pojechaliśmy na drogę z Jarocina do Roszkowa. Tuż za lasem jest olbrzymie pole, a na nim - jak twierdzą mieszkańcy składowana od lata – olbrzymia pryzma obornika.

- Oni to rozwożą od wczoraj po okolicznych polach. Z tego, co mi wiadomo, mają określony czas, żeby zaorać ten nawóz. Jest ciepło i dlatego to tak śmierdzi, a wiatr sprzyja i stąd czuć aż w Jarocinie - twierdzi nasz rozmówca.

Rzeczywiście na polu cały czas działa ładowarka i dwa ogromne rozrzutniki [ZOBACZ WIDEO].

Skontaktowaliśmy się z właścicielem nieruchomości. - Potwierdzam, to jest nasze pole, za 30-40 minut pojawi się tam ciągnik z pługami - tłumaczy Wojciech Wójcik, który przebywa poza naszym terenem i nie zna sytuacji. - Pytałem prezesa dlaczego wczoraj nie wysłano na pole ciągnika, bo normalnie praktykujemy, że jeśli rano wywożą, to po południu jest to przykrywane. Tłumaczył mi, że „nie było wiatru i nie spodziewał się takiej sytuacji”. Przepraszam wszystkich za uciążliwości i tak powiedziałem, za chwilę będzie tam ciągnik i wszystko zostanie zaorane.

 

Na pola wywożony jest obornik bydlęcy pochodzący z dwóch hodowli na naszym terenie. Prezes firmy Przemysław Majchrzak prosi mieszkańców o wyrozumiałość. - W tej chwili rozwozimy obornik na 50 ha i to potrwa do końca tygodnia, ale dobra informacja jest taka, że przez kolejne cztery lata te pola nie będą nawożone. Oczywiście postaramy się to jak najszybciej zaorać - zapewnia Majchrzak.

[18:54]

Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina, napisał na swoim profilu społecznościowym o działaniach podjętych przez Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie.

W związku z przykrym zapachem, który odczuwają dziś mieszkańcy Jarocina i okolicy informuję, że uciążliwości te nie są w żaden sposób związane z działalnością oczyszczalni ścieków w Cielczy ani wysypiska śmieci w Witaszyczkach. Stosowne wyjaśnienia w tej kwestii przekazało zarówno Przedsiębiorstwo Wodociągów I Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie, jak i Zakład Gospodarki Odpadami sp. z o.o. w Jarocinie.


W wyniku działań podjętych przez Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie i redakcję portalu jarocińska.pl ustalono, że zapach wydziela się z pola należącego do prywatnego przedsiębiorcy, w okolicy Roszkowa. Na powierzchni 50 ha rozwożony jest obornik, który prawdopodobnie jest powodem uciążliwości zapachowych. Zgodnie z procedurą ze wskazanego miejsca zostały pobrane próbki, które przekazane zostaną do kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

 

Czujecie brzydki zapach w Jarocinie?

ankieta dodana 17.10.2017, ilość wszystkich głosów: 489
Tak
92%
Nie
7%
Nie bywam tutaj
1%
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (148)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
~ joas
4 miesiące temu 148
co to jest https://vita24.life/calivita-p...
~ tomek
8 miesięcy temu 147
byłem przejazdem. No nie pachnie kwiatami. :D https://inventfarm.pl/... może środki stosowane przez okolicznych rolników ?
~ progettofit
12 miesięcy temu 146
zgadzam się... smród nie z tej ziemi.... http://childfree.pl/...
~ Olalala
ponad rok temu ocena: 100%  145
Panie Nawrocki - say no to vertical videos... https://www.youtube.com/watch?...
~ Bartek Nawrocki
ponad rok temu ocena: 100%  144
Dzięki. Będę o tym pamiętał. Chociaż użytkownicy wersji mobilnej preferują wideo w pionie :)
R E K L A M A
~ Izi
ponad rok temu ocena: 80%  143
W Golinie też śmierdzi niesamowicie i jakoś nikt o tym nie pisze !!!! Z każdej strony smród ,dzień czy w nocy na okrągło... zapraszam na grila I pyszna kiełbaske , wtedy przekonacie się co to znaczy smród!!!
~ ORMO
ponad rok temu ocena: 80%  142
Skoro zapraszasz to podaj adres i przyjedziemy.
~ Rolnik
ponad rok temu ocena: 50%  141
Do 15 listopada można rozwozić nawozy naturalne trzeba je zaorać do 24 godzin. Do tego czasu będą takie sytuacje jak internet pokazuje nie wyrozumiałych jest więcej. Zawsze w Polsce jest ktoś z czegoś niezadowolony.
~ ORMO
ponad rok temu ocena: 83%  140
Dziwne że jeszcze powiedzmy 5 lat temu takie sytuacje nie miały miejsca a obornik zdaje się już był stosowany ty chłopku roztropku z Babolewa.
~ xft
ponad rok temu ocena: 73%  139
zrobilo Sie cieplo, moznaby wywiesic pranie, posciel wywietrzyc, wyjsc z dziecmi na spacer ale nie bo smierdzi... na 1000lecia bardzo, 700lecia tez... i co tak do konca tygodnia? bo ktos nazwozil obornika i nie zdszyl od razu zaorac? kpiny jakies... jakas kara powinna byc...
~ LEŚNYM DZIADKĄ
ponad rok temu ocena: 82%  138
Zmieniają pieluchy i gacie oraz podmycie i tak capi
~ Smrodek z powiatu
12 miesięcy temu 137
W powiecie ,,dobrej zmiany'' srają już w gacie od strachu......
~ samuel
ponad rok temu ocena: 79%  136
Tak cuchnie rozkład powiatowej koalicji !
~ zgo
ponad rok temu ocena: 40%  135
smierdzi z wysypiska chemie leja wsmieci
~ rolnik
ponad rok temu ocena: 100%  134
To nie chemia to obornik, widać, że panocek nie bywał na wsi i nie wie jaki zapach ma nawóz łod krów ;P
~ Seba
ponad rok temu ocena: 83%  133
Śmierdzi z Roszkowa
~ Wiesmac
ponad rok temu ocena: 30%  132
Wachac ten smród...szczury jarocinskie. Wasz Burmistrz :-)
~ do Wiesmsc
ponad rok temu ocena: 64%  131
a co ma burmistrz do smrodu na Roszkowskich polach jarociński szczurze ?
~ Ola
ponad rok temu ocena: 91%  130
Jak wiadomo kto odpowiada za ten smród to czy nie powinien zostać ukarany i to srogo? Nie ma odpowiednich procedur w takim wypadku? Przecież to nie była normalna sytuacja.
~ Pawlicki do ukarania i to natychmiast! Jest winien!
ponad rok temu ocena: 54%  129
no to trzeba ukarać burmistrza pawlickiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ GP
ponad rok temu ocena: 100%  128
Czyli brak wiedzy,profesjonalizmu i oleju w głowie jakiegoś Majchrzaka jest winny temu że tysiące ludzi nie mogło w Jarocinie otworzyć okna. Kara jakaś powinna być dla partacza
~ GP
ponad rok temu ocena: 100%  127
-Do swojski klimat. Ja to powiedziałem i napisałem amatorze smrodu.
~ swojski klimat
ponad rok temu ocena: 25%  126
Kto powiedział, że nie mogli otworzyć okna, zacięło się czy co? Kto chciał to otworzył kto nie ten nie, już nie bądźcie tacy wrażliwi, przecież to zapach obornika xP Widać, że na wsi co niektórzy nie byli nigdy. W sumie z drugiej strony patrząc jego pole jego sprawa, chemii czy nielegalnych substancji nie składuje, także pośmierdzi pośmierdzi i przestanie :D Ci co wołają dla niego kary sami powinni płacić karę jak bąka w miejscu publicznym puszczą albo w toalecie publicznej/domowej/firmowej taką np. kac kupę walną, że przez 3 dni odpadają kafelki ze ścian xD :D :) hehehe
~ Jarociniak
ponad rok temu ocena: 100%  125
Majchrzak powinien mieszkańcom w jakis sposób zadośćuczynić że musieli wachać jsmród z jego pól !
~ Wojcik
ponad rok temu ocena: 94%  124
To sa odpady i gowna od norek jak ktos ma do czynienia z nimi to wie jak to wali
~ to winne norki
12 miesięcy temu ocena: 100%  123
Prawda to nie obornik od bydła tylko od norek z Łobza K . Jaraczewa- to dopiero preludium - poczekajcie trochę to dopiero poczujecie- tak śmierdzi układ w Jaraczewie.......
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 91%  122
Śmierdzi i to strasznie od Siedlemina aż do centrum.ulica sadowa najbardziej.nikt z urzędu nie zajmie się tym do czasu wyborów. Pamietajmy o tym.!
~ Ja.
ponad rok temu ocena: 32%  121
Zawsze mnie zadziwia to jak ludzie lubią interesować się gównem, i tym razem to dosłownie xD Wielki problem dla jarociniaków bo śmierdzi xD Ludzie jesteście zabawni xD (za tydzień i tak o tym zapomnicie, nikomu nie stanie się krzywda i nikt nie ucierpi z powodu zapachów naturalnych).
~ obiektywny
ponad rok temu ocena: 33%  120
Otóż to, a potem z tych nawiezionych gnojem pól jak właściciel coś wyhoduje i sprzeda to będą kupować i wpierdzielać, aż będą im się uszy trzęsły i jakie to dobre, bo naturalnie i na naszych ziemiach wyhodowane, a że im śmierdziało to nie będą już pamiętali... ;P :D
~ My
ponad rok temu ocena: 67%  119
Ciekawe czy jakbyś ten smród nawet przy zamkniętych oknach czuł/czuła to też byś tak pisał/pisała
~ abc
ponad rok temu ocena: 100%  118
Wyjątkowo debilny wpis od ~Ja. Coś mi tu pachnie "Marianem" K.
~ GP
ponad rok temu ocena: 100%  117
A co Twój tata to wylał???
~ anna
ponad rok temu ocena: 100%  116
Prosze napisac gdzie takie przypadki nalezy zglaszac .w zeszlym roku na dąbrowie rolnik wywozil przez tydzien odpady zwierzece i o dziwo nikt nie reagowac
~ adres
ponad rok temu ocena: 100%  115
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarocinie lub Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarocinie albo do ich szefa http://www.powiat-jarocinski.p...
~ Rm
ponad rok temu ocena: 54%  114
Co sie denerwujecie to smierdza wasze go.. a ktore plyna do Cielczy
~ Nie ważne kto
ponad rok temu ocena: 75%  113
Ale to jest niemożliwe że obornik z pola... Jak czuć w samym Jarocinie i miejscowosci obok. Między Roszkowem a Wilkowyją trochę jest, a też czuć masakrycznie.
~ Nie ważne kto
ponad rok temu ocena: 100%  112
No faktycznie przecież w tym jednym dniu każdy rolnik obornik rozrzuca... Pomysl trochę ;)
~ gnojownik rozwoziciel
ponad rok temu ocena: 50%  111
o bo to jeden tylko wywozi obornik na pole, pewnie sąsiad Twój też nawozi może i nawet Twoje pole przez to też u Was capi
~ yyyt
ponad rok temu ocena: 100%  110
http://zapisz.net/images/857_o...
~ yyyt
ponad rok temu ocena: 100%  109
do tego kierunek wiatru dziś http://zapisz.net/images/715_w... i teraz http://www.skyradar.pl/2017/09... i temperatura.
~ GłosPodtrutych
ponad rok temu ocena: 62%  108
Jak już się wyda (A wyda się na pewno) powinno podać się do publicznej wiadomości nazwisko i adres tego buraka który zatruł nasze miejskie powietrze a dom jego oznaczyć czerwona farbą. No i zakaz wjazdu do miasta dla calej rodziny. A urzedasa Emila przechrzcic na FETORA!!! I też czerwoną farbą:-)
~ GP
ponad rok temu ocena: 50%  107
A ty wcześniej podpisywales się "jestem że wsi i jedzie mi z papy"
~ GP
ponad rok temu ocena: 50%  106
A ty wcześniej podpisywales się "jestem że wsi i jedzie mi z papy"
~ głosie AA wróć
ponad rok temu ocena: 0%  105
nie pij już więcej pisząc te komentarz, wcześniej zawsze podpisywałeś się głos AA
~ ORMO
ponad rok temu ocena: 88%  104
Zgadzam się z tym powinniśmy wiedzieć komu zawdzięczamy ten smród w tę piękne ciepłe dni i oczywiście należałoby społecznie NAZNACZYC winnych. O Emilu to nawet nie chce się już pisać po porostu wstyd ,wstyd,wstyd do trzeciego pokolenia się ciągnący.
~ ddd
ponad rok temu ocena: 67%  103
Od strony os. Konstytucji śmierdzi, bo dwa dni temu nawozili pole przy osiedlu bajkowym
~ Zielony zakątek smrodu i ohydy
ponad rok temu ocena: 73%  102
Jaki zapach Nawrocki - to SMRÓD . Wyrażaj sie chłopie precyzyjnie ! Nie bój sie prezesów od smrodu .
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 54%  101
Po południu smród w jarocińskim parku. Tu prawdopodobnie dała o sobie jarocińska oczyszczalnia. Może to czuje Pan Magnowski
~ Qwertyuiop
ponad rok temu ocena: 60%  100
Będzie jeszcze lepiej. Smierdzacy ten Rozwój zafundowany nam przez Skazanego za... Ale to był wasz wybór więc wąchać a nie narzekać!
~ Qwertyuiop
ponad rok temu ocena: 67%  99
Z urzędu? Do referendysty :-)))
~ Referendysto
ponad rok temu ocena: 50%  98
Czytaj ośle artykuł. Obornik rozworza na pola
~ Xxl
ponad rok temu ocena: 77%  97
Magnoskiemu ktos. By nasral. Na biurko tez by nie czyl taki typ urzednika
~ rozwój tak śmierdzi że hej
ponad rok temu ocena: 50%  96
Albo PWIK albo ZGO...albo opalony w końcu g.... ciągnie do g.....
~ fe
ponad rok temu ocena: 71%  95
Ja natomiast widziałam rolnikow na trasie miedzy Annapolem a Jarociniem jak stali przy przy kukurydzy i tez cos tam wyrzucali!
~ komunikat
ponad rok temu ocena: 0%  94
http://jarocin.pl/pl/news/Uwag...
~ Polak cebulak z jarocina
ponad rok temu ocena: 30%  93
Co wam śmierdzi to pachnie
~ ZNAWCA TEMATU
ponad rok temu ocena: 60%  92
Do "ROLNIKA". Walnij się w ten pusty łeb, gdyby nie mieszczuchy to komu sprzedał byś swoje płody. Sam byś je żarł! Kułaku pier.....y.
~ ..
ponad rok temu ocena: 71%  91
Znawca tematu a żeby nie rolnik to byś cegle wpier... smierdziel....
~ Andrzej
ponad rok temu ocena: 100%  90
To raczej nie jest zapach obornika, a padliny. Z jednego z wcześniejszych wpisów wynika, że bardziej śmierdzi w Noskowie, czyli można przypuszczać, że główne źródło jest dalej na południowy zachód od Jarocina niż Roszków. Może nawet za Noskowem. Dziś ze względu na kierunek wiatru wysypisko odpadów napewno nie wpływa na smród w Jarocine, ale jest także jego źródłem. Miałem okazję w lecie kilkakrotnie przejeżdżać wzdłuż wysypiska i smród był tam obrzydliwy. Na nasze szczęście wschodnie wiatry nie są zbyt częste. Wzorem poprzedników zachęcam wszystkich do zgłaszania o nieprawidłowościach. Szczególnie o wywozie kości, krwi i temu podobnych odpadach organicznych niezwykle niebezpiecznych. Najlepiej do mediów, bo jak widać są najskuteczniejsze.
~ Teraz takie będą inwestycje Pawlickiego w Jarocinie!!!!Ten człowiek zrobił z naszego miassta kubeł na śmieci!!! Ludzie obudźcie się , trzeba Pawlickiego wywalić bo zniszczy całe miasto, do domu Pawlicki!, do domu!!dosyć już napsułeś Jarocin!
ponad rok temu ocena: 63%  89
Przestańcie oszukiwać ludzi jakimś gnojownikiem!! macie ludzi za durniów, maskujecie niecne i haniebne inwestycje Pawlickiego!!!!!!!!!!! Czas powiedzieć temu panu: spadaj z urzędu bo na niego nie zasługujesz!!
~ Sam jesteś smrodem
ponad rok temu ocena: 28%  88
Spadaj referendysto i nie załatwiaj przy pomocy smrodu swoich niecnych interesów !
~ Teraz takie będą inwestycje Pawlickiego w Jarocinie!!!!Ten człowiek zrobił z naszego miassta kubeł na śmieci!!! Ludzie obudźcie się , trzeba Pawlickiego wywalić bo zniszczy całe miasto, do domu Pawlicki!, do domu!!dosyć już napsułeś Jarocin!
ponad rok temu ocena: 69%  87
Magnowski weź człowieku się nie ośmieszaj, co burmistrzunio kazał trzymać gęby na kłódkę??!
~ Rolnik
ponad rok temu ocena: 30%  86
Właśnie wjechał pług na pole więc idiotyczne komentarze są bez sensu... przedsiembiorstwo nie ma jednego pola więc trochę wyrozumiałości.... żeby nie rolnicy to zdechli byście z glodu mieszczuchy
~ Lugi
ponad rok temu ocena: 75%  85
Tylko to wali nie od dzis tylko kilka dni rolniku zajeb
~ mieszczuch
ponad rok temu ocena: 75%  84
Koleś, najpierw, to paskudztwo zwoziliście, śmierdziało niesamowicie. Potem były podpalenia, nie wiem ile ok 8 razy. Teraz od kilku dni rozwozicie to po okolicy, a najlepsze, że zostało jeszcze drugie tyle. Jakby nie jarocińska, to pewnie z 2 tygodnie by śmierdziało. I dla jasności to nie jest zwykły obornik, tylko syf od norek. Kto się z tym spotkał to wie jak fetor z tego.
~ Aaa
ponad rok temu ocena: 80%  83
Rolniku nie cwaniakuj bo zlamales prawo mam nato dowody . Czas skladowania pryzmy obornika na gruncie jest dopuszczalny ale tylko 12tygodni!!! A ile to czasu to skladowales? Moze masz troche za wiele doplaty do h ? Zawsze mozna ja zmniejszc!
~ Aaa
ponad rok temu ocena: 67%  82
Rolniku nie cwaniakuj bo zlamales prawo mam nato dowody . Czas skladowania pryzmy obornika na gruncie jest dopuszczalny ale tylko 12tygodni!!! A ile to czasu to skladowales? Moze masz troche za wiele doplaty do h ? Zawsze mozna ja zmniejszc!
~ jk79
ponad rok temu ocena: 82%  81
Dziękujemy bardzo - proszę pamiętać że WY macie swoje prawa, przepisy i zasady i MY mieszczuchy swoje. Obraźliwymi komentarzami proszę się nie przejmować bo to jest inny PODGATUNEK.
~ jk79
ponad rok temu ocena: 100%  80
Czy dziennikarze mogą dowiedzieć się jak wysoki mandat otrzymają właściciele/użytkownicy tych pól. Czekam w napięciu. Pytanie również do "niewrażliwych" urzędników, czy poniższe przepisy obowiązują jeszcze http://www.doradcasamorzadu.pl...
~ jarociniak
ponad rok temu ocena: 89%  79
Widzę, że jeszcze żyjesz w innym świecie. Prędzej dostaniesz nobla, niż kogoś ukarzą. Przecież Pan Emil powiedział, że nic nie śmierdzi i to kwestia wrażliwości i tak ma być, a nam się wydaje.
~ jk79
ponad rok temu ocena: 100%  78
dodam, że mieszkam w Jarocinie od ponad 20 lat i nie przypominam sobie aby tak śmierdziało kilkanaście, kilka lat temu. Zapach ten jest od jakiś 2 lat i wówczas również z tego co pamiętam, urzędnicy nic nie stwierdzili. Jeśli ktoś źle składuje, wywozi ale nie przerzuci ziemią na czas, to musi ponieść konsekwencje, ja nie życzę sobie tak intensywnego zapachu i wdychania takiej ilości szkodliwych gazów. Kiedy temperatura wzrasta to zawsze bakterie i gaz na takim podłożu się będą ulatniać, a pogoda była do przewidzenia (wiatr też bo rok temu było tak samo).
~ qaz
ponad rok temu ocena: 100%  77
Na wsi nie musi śmierdzieć. Jeśli śmierdzi to jest to wina rolników. Pryzma obornika 20 metrów od budynków mieszkalnych, wywożona raz na 4 lata. Wokół pryzmy bajoro z gnojowicą. W lecie muchy są nie do opanowania, okien nie da się otworzyć, bo wszystko w mieszkaniu przechodzi smrodem. ARiMR powinna sprawdzać czy takie pryzmy obornika są składowane zgodnie z przepisami.
~ Tvn
ponad rok temu ocena: 93%  76
Dajcie namiary gdzie to wylewaja chetnie sie tym zajmiemy.
~ TVN-Meteo
ponad rok temu ocena: 67%  75
Już redaguję tekst. Dziś w Jarocinie będzie śmierdziało z zachodu na wschód, w porywach możliwe większe dawki smrodu. Opady gnojówki nie są wykluczone.
~ jarociniak
ponad rok temu ocena: 91%  74
NO i co Panie Magnowski pracownika trzeba wyslac do naprawy odnosnie zapachow
~ perfumik
ponad rok temu ocena: 83%  73
jedzie jak z murzynskiej chaty ... jadac z roboty myslalam ze sie schaftuje
~ smród
ponad rok temu ocena: 80%  72
Jeśli ktoś jest w temacie i wie o co chodzi z tym rozrzucaniem padliny po okolicznych polach, niech zgłosi to do ochrony środowiska w Kaliszu, jarocin zamiecie wszystko pod dywan, wiec nie ma sensu.
~ xxx
ponad rok temu ocena: 100%  71
tu i Kalisz nic nie pomoże. Już 2 razy sprawę zgłaszałem do inspektoratu ochrony środowiska. podawałem konkretne fakty, przykłądy, dowody. Oczywiście odpisali , ze wszystko jest w porzadku i nie ma najmniejszych nieprawidłowości.
~ Z OSTATNIEJ CHWILI
ponad rok temu ocena: 43%  70
Nastąpiła cofka z oczyszczalni
~ roda
ponad rok temu ocena: 100%  69
i co nie mówiłem rok w rok koło września i pażdziernika będzie to samo ale jazda całe miasto zasyfione a tym co kupili działki w zielonym zakątku to współczucia ale mają zakątek
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 100%  68
Śmierdzi na Kilińskiego
~ obs
ponad rok temu 67
To Kubiak znów pali plastyki
~ mieszkanka
ponad rok temu ocena: 100%  66
Osiedle Konstytucji 3 Maja - masakra
~ zoban
ponad rok temu ocena: 100%  65
a teraz uwaga za tydzień przestanie ale w marcu znowu przygotujcie się jak będzie można po zimie wylewać na pola odpady po ubojowe! i tak 2 -3 razy w roku nieżle
~ werty
ponad rok temu 64
mimo, że w zimie nie wolno wywozić odpadów na pola to tak wywoża i bedą wywozić. wiem co mówię.
~ wsi
ponad rok temu ocena: 68%  63
TO ŚMIERDZI Z RATUSZ A!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ do wsi
ponad rok temu ocena: 30%  62
Z dupy ci śmierdzi
~ KaBe
ponad rok temu ocena: 85%  61
TEŻ.... Niedawno Golina się broniła przed jeszcze gorszym smrodem, wtedy co niektórzy z Jarocina twierdzili że wymyślają. Małe utrudnienia ale będą mieć pracę...a tam pracę mają Ukraińcy, tylko smród zostanie w Golinie.
~ Ola
ponad rok temu ocena: 92%  60
Takie rzeczy to tylko w telewizji można było zobaczyć a tu proszę mamy to u siebie. ....wielki smród! !!!!
~ roda
ponad rok temu ocena: 73%  59
Drodzy państwo to nie zgo proszę wsiąść w auto i udać sie w stronę Noskowa szok juz w dąbrowie a póżniej to kosmos ! to taki sam zapach jak w Jarocinie na bank z pól na których wylano baaardzo duzo , a wiatr robi swoje , nawet nikt nie wie jak może zapach przenieść , a pól dookoła Jarocina jest wiele , nie ktoś z Noskowa sie odezwie , to samo zobaczycie
~ Mieszkaniec Jarocina
ponad rok temu ocena: 100%  58
Osiedle bajkowe, również strach otworzyć okno ...
~ uyu
ponad rok temu ocena: 93%  57
Roszkow-Siedlemin-Ługi, SMRÓD jak nie wiem. Przecież to jest skandal, odpady z ubojni od piątku rozrzucają po polach. Wystarczy przyjechać na tzw. zielony zakątek. Ptaki i psy to roznoszą, niedawno w tv. był podobny temat, potem były jakieś przypadki zachorowań. Oczywiście służby nic nie zrobią... Norki rządzą, liczy się kolesiostwo i układy.
~ Abc
ponad rok temu ocena: 100%  56
Wiosna to nawet kukurydze podlewali tym syfem z ubojni a z tego co wiem to przepisy unijne tego zabraniaja ale co tam panu W to wolno .Piekny ten "zielony zakatek"
~ 3r4
ponad rok temu ocena: 100%  55
EMILU SKORO TO KWESTUA WRAŻLIWOSCI, TO WYCHODZI, ze urzednicy sa "niewrażliwi"??
~ Emil nie czuje bo jak poczuje to go wyleją
ponad rok temu ocena: 100%  54
Emilowi do enerytury już dużo nie brakuje . Daj człowiekowi w spokoju dotrwać .
~ Elii
ponad rok temu ocena: 100%  53
Jest piekna pogoda ,człowiek by chciał okno otworzyć,wyjść z dziećmi na spacer ale się nie da !!!!
~ Anonim
ponad rok temu ocena: 100%  52
Wroclawska to samo.. wytrzymac nie idzie
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 100%  51
W lasku na szubiankach śmierdzi juz od wczpraj że wytrzymać nie idzie
~ Elii
ponad rok temu ocena: 100%  50
Jest nie do wytrzymania !Na Lugach masakra !Zróbcie coś z tym !:(
~ obserwator
ponad rok temu ocena: 67%  49
Ja wiem co tak śmierdzi to ,,ROZWÓJ I REWITALIZACJA.''
~ Gowno
ponad rok temu ocena: 100%  48
Śmierdzi strasznie na hakera, Bolesława Chrobrego, wrocławskiej....
~ Tumidaj
ponad rok temu ocena: 100%  47
Na Tumidaju też od wczoraj strasznie czuć ten smród :-( jak tu przebywać na dworze z dziećmi???
~ JAROCINIANKA
ponad rok temu ocena: 100%  46
Jak można nie czuć takiego smrodu.Na ul.Moniuszki śmierdzi od samego rana .
~ Jaronka
ponad rok temu ocena: 95%  45
Jak zwykle urzędnicy mają inną wrażliwość (skoro jak twierdzą to jest kwestia wrażliwości).Oby mieszkańcy wykazali się "wrażliwością " odwzajemnioną w najbliższych wyborach.
~ Tlenu!!!
ponad rok temu ocena: 90%  44
Śmierdzi w całym mieście.Na końcu Kościuszki jeden obornik a nie śmieci...nie do zniesienia.. powoli to sie robi uciązliwe.Tylko czy to możliwe żeby z pól aż tak sie niosło..chyba ktoś powinien sie tym zainteresować bardziej
~ nn
ponad rok temu ocena: 79%  43
To zapach po kupionej nagrodzie za niedo(rozwój) :)
~ nn
ponad rok temu ocena: 89%  42
No i tyle pozostało po mopsikowych sołectwach w Jarocinie. ;)
~ nic nie smierdzi, wydaje nam się
ponad rok temu ocena: 94%  41
Rozwalają po polach od kilku dni odpady po norkach w Roszkowie. MASAKRA. Ale urzędnik nie widzi problemu. Najlepiej dawać mandaty za prędkość. Ale będą wybory, będą obietnice, znowu będziemy "ważni", a teraz możemy się w du** pocałować.
~ pegaz
ponad rok temu ocena: 100%  40
Odpady po norkach są mieszane z obornikiem od bydła , i potem dopiero wywożone , dlatego taki smród.
~ czarne jest białe i basta
ponad rok temu ocena: 92%  39
Do Jarocina nie ma sensu nic zgłaszać. Lepiej do ochrony środowiska w Kaliszu lub Poznaniu. Jarocin nic nie zrobi, przecież nie zaszkodzą sobie na wzajem. To miasto jest przeżarte układami. Już napisali, że urzędnik nic nie czuje. Pół miasta czuje, dużo zgłoszeń ale ten jedyny urzędnik nie, wiec nie ma problemu. Gratulujemy hipokryzji.
~ M.
ponad rok temu 38
Było napisane wyżej, że było zgłaszane 2 razy do Kalisza z konkretnymi dowodami, faktami i też nie zauważyli nieprawidłowości! Jarocin to jeden wielki syf. Przekonuje się o tym od kilku lat. Biernacki robi co chce, jeszcze teraz ta nowa ubojnia. Dziwie się, że ludzie się na to wszystko godzą. Przecież nie tylko Golina dostaje "po tyłku" ale i wioska obok-Potarzyca. Ruch niemiłosierny, beczki, tiry z bykami 24/h. Kiedyś w lesie wylał się jakiś syf poubojowy, tłuszcz-śmierdziało tragicznie, ale nikomu to nie przeszkadza prócz mnie...
~ Jarociniak
ponad rok temu ocena: 100%  37
No niestety ale śmierdzi w każdym miejscu w Jarocinie . Smród jest tak obrzydliwy jakby ktoś gnojowicą zlał ulice .
~ szok
ponad rok temu ocena: 94%  36
Szczyt bezkarności i chamstwa. Urzędnik był ale nie potwierdził. Jak trzyma głęboko palec w du*** pie też nie czuje.
~ październik 2017
ponad rok temu ocena: 100%  35
Nie, bo zanurzył się już prawie cały.
~ Kejt
ponad rok temu ocena: 100%  34
Od Kościuszki tak śmierdzi że okna muszą być zamknięte. Byłam na spacerze to na Wrocławskiej też czuć. Okolice rynku mniej ale św Ducha już tak
~ ORMO
ponad rok temu ocena: 69%  33
Panie Pawlicki wielkim Pana fanem to ja nie jestem ale wydaje mi się że ten smród nie pochodzi jednak z pańskiego( ze tak powiem )wysypiska tylko ktoś gdzieś wylewa na okoliczne pola co w dobie zakazu palenia ognisk i innych przepisów unijnych zakrawa na skandal i wielka aferę. Cześć osób jednak kieruje oskarżenia i pretensje pod adresem ZGO ktore jest uznawane za pańskie dziecko. Tak więc wydaje mi się że głównie w Pana interesie jest znaleźć i ukarać winowajce a tym samym wtrącić oręż przeciwnikom atakujący ZGO . Wypowiedzi niektórych urzędników też nie przyspieszają Panu popularności.
~ Jaaa
ponad rok temu ocena: 95%  32
Szubianki, Batorego, Śródmiejska, Wrocławska- wszędzie smród!!! I to nie jest kwestia wrażliwości panie urzędniku!
~ na kredyt
ponad rok temu ocena: 78%  31
Ubojnia kurczaków (wkrótce), największy śmietnik w Wielkopolsce, ścieki z okolicznych gmin... To śmierdzi wam ROZWÓJ!
~ październik 2017
ponad rok temu ocena: 89%  30
Jarocin i gmina się rozwija w SMRÓD, BRÓD I UBÓSTWO.
~ ale capi
ponad rok temu ocena: 92%  29
miasto 30tysiecy a wali jak na wsi gdzie mieszka 200 osób
~ asia15
ponad rok temu ocena: 89%  28
nawet na wsi tak nie śmierdzi
~ wiocha Jarocin
ponad rok temu ocena: 92%  27
Na Os. Rzeczypospolitej także od kilku tygodniu niesamowity smród:( mamy wysypisko, którym tak chwali się Pawlicki. Inne miasta i gminy maja porządek, a my zwozimy od nich wszystkich śmierdzące odpady. Niezła polityka...
~ jk79
ponad rok temu ocena: 0%  26
o co chodzi - ZGO jest w gminie Jarocin, więc podatek dochodowy spółki zostaje w gminie - TO NIE ZŁA POLITYKA tylko biznes
~ fetor
ponad rok temu ocena: 100%  25
Na kosciuszki to mało powiedziane ze smierdzi to jebie albo zgo albo biernacki albo norki albo jakis bamber wywala cos gdzies nielegalnie
~ Piękne zapachy
ponad rok temu ocena: 82%  24
Dziękujemy za norki Panie Strugała i Panie Pawlicki, aż chce się oddychać pełną piersią w ten piękny dzień. P.S. Po ile maski w Brico ? Niech tylko przyjdą wybory.
~ Pegaz
ponad rok temu ocena: 100%  23
Zgadza się, to są odpady po norkach, i gnój i resztki .Zwykły obornik ma inny zapach = smród.
~ Xxx
ponad rok temu ocena: 90%  22
To raczej nie śmieci tak śmierdzą. Wydaje mi się że to kurzy nawóz wyworzony na pola tak czuć. Jest to strasznie męczący odor. Okien nie można otworzyć
~ jarocin
ponad rok temu ocena: 92%  21
Roszkow-Siedlemin-Ługi, SMRÓD jak nie wiem. Przecież to jest skandal, odpady z ubojni od piątku rozrzucają po polach. Wystarczy przyjechać na tzw. zielony zakątek. Ptaki i psy to roznoszą, niedawno w tv. był podobny temat, potem były jakieś przypadki zachorowań. Oczywiście służby nic nie zrobią... Norki rządzą, liczy się kolesiostwo i układy.
~ ORMO
ponad rok temu ocena: 88%  20
,,Przyznam szczerze, ze ja w tej chwili nie czuję. To pewnie kwestia wrażliwości ." Nie no nie wierzę wczoraj od samego rana smród w Jarocinie ze okna otworzyć nie mozna a Pan Emil nie dość że ma kłopoty laryngologiczne bo nic nie czuje to jeszcze jest bezczelny i ubliza mieszkańcom sugerujac ze sa zbyt wrazliwi. Nie znam gościa ale uwazam ze taki ignorant urzędnikiem dłużej być nie powinien a przełożeni powinni wyciągnąć jakieś konsekwencje za taką oficjalną wypowiedź.
~ Kwestia wrazliwosci
ponad rok temu ocena: 94%  19
Co za głupia wypowiedź na Ługach okien nie da się otworzyć... Na Tumidaju to samo pewnie wiedzą co to i na kogo polu wysłane ale kolesiostwo góra.....
~ koko
ponad rok temu ocena: 92%  18
Jak Magnowski nie wyczuwał smrodu ,jak na ul . Kościuszki przy Urzędzie można się było udusić .
~ taka prawda
ponad rok temu ocena: 90%  17
Swój wśród swoich czuje się zawsze komfortowo ;)
~ Adam 12
ponad rok temu ocena: 78%  16
Dzisiaj smierdzi na Zacisznej w Jarocinie więc to chyba z pól z okolicy Roszkowa
~ asia15
ponad rok temu ocena: 80%  15
pranie mi prześmiergło
~ pieszy
ponad rok temu ocena: 83%  14
przejdz sie wroclawska, wg mnie to smrod tego z czego jest szynka itd rozne miesa -swinki tak smierdza ubojnia, no chyba ze i tez dodatkiem smieci
~ aga412
ponad rok temu ocena: 90%  13
ciekawe, że rok temu też śmierdziało - przypadek?
~ ciekawe
ponad rok temu ocena: 74%  12
Po jednym dniu fetoru w Jarocinie już artykuł. Szkoda że w Golinie śmierdzi dzień w dzień, bo albo ubojnia wywozi krew (już nie powiem głośno gdzie) albo pali skóry albo jeszcze inne dziadostwa wyczynia i jakoś nikt o tym nie mówi, nie pisze, nic z tym nie robi, bo przecież to normalne, skoro tam firma taka.... Szkoda, że okna nawet w nocy nie otworzysz w domu bo cuchnie!! Za to kolejnych smrodziarzy chcą nam otworzyć.
~ werty
ponad rok temu 11
w pełni się zgadzam z ta wypowiedzią.
~ ciekawe
ponad rok temu ocena: 82%  10
Ormo - ale nie mówię o wiejskich zapachach, to jest zrozumiałe. Mówię o smrodzie po zabitych zwierzętach, palonych skórach itd itd
~ ORMO
ponad rok temu ocena: 92%  9
To raczej nie jest normalne że w mieście czuć wieś natomiast na wsi pewne zapachy są dopuszczalne ze zrozumiałych względów.
~ Zagatka rozwionzana
ponad rok temu ocena: 46%  8
NJUENS WROCIL I WSZYSTKO NA TEMAT
~ Dc
ponad rok temu ocena: 33%  7
A co to znaczy "pierw"? Naucz się ortografii oraz kultury chacie, a później pouczaj innych.
~ 007
ponad rok temu ocena: 50%  6
Pierw naucz się ortografi a od NIUANSA się odp****ol
~ Dc
ponad rok temu ocena: 30%  5
Klej to, to nie jest.
~ mieszkan
ponad rok temu ocena: 94%  4
od kilku dni odór niczym ze świniarni, okna nie otworzysz bo zapach wchodzi do pomieszczenia. To nie śmieci to chlewnia.
~ Wszędzie_swinie
ponad rok temu ocena: 91%  3
Miasto rozwoju śmierdzi świniami.... K A T A S T R O F A...
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 93%  2
Smród jest w całym Jarocinie. Z każdej strony miasta a już teraz "wsi" wali gnojem. I tak od kilku dni. Gdzie my mieszkamy i dlaczego nikt z tym nic nie robi? Okien nawet nie można uchylić a co dopiero wyjść z domu!
~ Mała
ponad rok temu ocena: 93%  1
Ulica Kościuszki śmierdzi tak strasznie że okien nie można otworzyć
R E K L A M A
R E K L A M A