ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M A

Składowisko odpadów niebezpiecznych pod Jarocinem. Debata w JOK-u

› Aktualności› Samorząd 4 miesiące temu    12.08.2019
Anna Kopras Fijolek
komentarzy 38 ocen 6 / 17%
A A A
Podczas debaty JFD na temat sytuacji jarocińskiego szpitala Podczas debaty JFD na temat sytuacji jarocińskiego szpitala  fot. Anna Kopras-Fijołek

Jarocińskie Forum Dyskusyjne zaprasza na kolejne, otwarte dla wszystkich zainteresowanych, spotkanie - tym razem poświęcone będzie składowisku odpadów azbestowych, które ma powstać w gminie Jarocin.

 

- Robimy małe odstępstwo od naszych założeń programowych, które od początku raczej nie przewidywały „rozgryzania” spraw lokalnych - przyznaje Anna Link-Oleksy, inicjatorka powstania Jarocińskiego Forum Dyskusyjnego. Podkreśla, że głównym celem forum jest szeroko pojęta edukacja społeczno-obywatelska i sprawy globalne.

R E K L A M ALombard sródtekstowy 06-14.12.2019

 

 

[o zamiarze budowy składowiska odpadów azbestowych w Jarocinie i poważnych kontrowersjach, które ta sprawa wywołała wśród mieszkańców - czytaj więcej TUTAJ]

 

 

 

- Z ostatnich komentarzy, które pojawiły się po akcji wysyłania maili do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, wynika jednak, że istnieje konieczność przedyskutowania także tematów lokalnych, tym bardziej że spotkania JFD wydają się być jedyną platformą umożliwiającą wyrażenie swojego zdania na różne tematy. Dlatego też postanowiliśmy reagować w tzw. trybie doraźnym na zapotrzebowanie i omawiać ważne problemy lokalne - tłumaczy Anna Link-Oleksy.

 

Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 18:00 (sala nr 6) w JOK-u.

ZOBACZ JAK PRZEBIEGAŁA DEBATA - KLIKNIJ TU  [VIDEO]

 

ZOBACZ TEŻ - STRACILI WSZYSTKO W POŻARZE DOMU. JAK MOŻNA IM POMÓC?

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 1 głosów: 6 (17%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (37)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ja
3 miesiące temu ocena: 100%  37
czy burmistrz stara się o miejsce na listach jednej z partii z koalicji PIS? Ponoć za to musi czymś się zasłużyć. Zawsze robi co chce, nigdy żadne protesty nie miały dla niego znaczenia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zibu
3 miesiące temu ocena: 100%  36
Ja jestem ciekaw reakcji radnych bo jak narazie 90% z nich zapadła w sen zimowy z którego - z przerwami na podnoszenie rąk wg instrukcji - obudzą się przed kolejnymi wyborami....szanowni radni możecie teraz pokazać wyborca że nie jesteście tylko słupami i marionetkami...czas działać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ciekawy
4 miesiące temu ocena: 86%  35
Budowa składowiska azbestu wpłynie na: a) wzrost wartości nieruchomości w Jarocinie, b) spadek wartości nieruchości w Jarocinie, c) nie wpłynie na wartość nieruchomości. Zaznacz Twoją prognozę rozwoju rynku nieruchomości.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pro-eko
4 miesiące temu ocena: 83%  34
Z pewnością spadnie...
~ Pro-eko
4 miesiące temu ocena: 88%  33
Świetnie debaty w czasie wakacji, terminy składania skarg, wniosków zażaleń w czasie wakacji... Wszystko cicho-sza pod stołem... Szanowny burmistrz niech na swoich hektarach zrobi składowisko... Jak się na niego patrzy to tylko ma złotówki w oczach... Liczy się kasa... nawet o własnych dzieciach nie myśli, że pod nosem robi katastrofę ekologiczną... Dziwię się tylko, że Prezes z Wawy się godzi toż lokale Mieszkanie Plus w pobliżu tegoż składowiska są... Hmm... a może to taki bonus w postaci cichej eutanazji obywateli... Technologicznie możliwe są inne rozwiązania, lepsze, tańsze i bio czy też proekologiczne... Niech w to inwestuje... Nie można składować AZBESTU na tak niewielkiej powierzchni, a przy tym tak blisko siedzib ludzkich, to przeczy jakimkolwiek założeniem proekologicznym... Każą nam segregować odpady biodegradowalne robimy to bo nasza świadomość i troska o nas samych o środowisko dla potomnych wzrasta..., a burmistrz serwuje nam takiego Klopsa w zakresie zdrowia, ekologii... To nie może się wydarzyć trzeba jakiś protest pod ZGO zorganizować i do TV
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PA$JA BURMISTRZA
4 miesiące temu ocena: 91%  32
Taaaaa................burmistrz robi wszystko z PA$JĄ. :)
~ MM
4 miesiące temu ocena: 92%  31
Czas odwołać pawlickiego!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ widzący więcej
4 miesiące temu ocena: 100%  30
Panowie sa specjalnie uczeni jak wam mydlić oczy, retoryka burmistrza swiadczy o szkoleniach w tym kierunku takich jak przy sprzedazy bezpośredniej współczuje tym co dają sie nabrać !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1540
4 miesiące temu ocena: 100%  29
Wiesz współczuć trzeba przede wszystkim tym, co się nie nabierają ale nieustannie wierzą i są wpatrzeni w swojego Pana..
~ władza tylko władza i kasa a ludzie to dodatek
4 miesiące temu ocena: 88%  28
kiedyś Jarocin był fajny i sympatycznie sięmieszkało, nasze miasto zniszczyli źli ludzi, którzy byli i sa pazerni na pieniadze i na władze,po trupach do celu, to dotyczy miasta, gminy i powiatu i tych którzy przez te lata rzadzili i niestety nadal rzadzą, mieszkańcy są dla nich jak chłopy pańszczyźniane, liczy się "pan", chocby tępy , usmarkany i nie potrafiący sie wygęgać ale "pan" bo mu lud pozwolł. A PIS udaje że robi coś dla ludzi a tak naprawde myśli tylko aby ciagle mieć władzę, jest arogancki, butny co widać też w naszym mieście, typowe zachowanie pisowców ostatnio Mirosława D. byłego wicestarosty i obecnego radnego oskarzonego w sprawach służbowych o oszustwo i jego podwładni, nie tylko tam na górze, a pani starościna Czechak zachowuje jakby się nic nie stało , to ma być sprawiedliwość i przyzwoite uczciwe rządy, tak jak z Kuchcińskim, który kłamał, mataczył i robił z ludzi głupich, taką mamy teraz władzę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kaśka
3 miesiące temu ocena: 100%  27
szczerze, to mam Was gdzieś Jarociniacy. Jak Pawlicki i Kazimierczak rozwalali wiejskie szkoły mieliście to gdzieś. Teraz inni maja Was gdzieś. Będziecie sobie wdychać drobinki azbestu i opary niebezpiecznych substancji.
~ Twój panie kelnerek hejterek
4 miesiące temu ocena: 100%  26
Na naszym terenie mamy ugrupowanie ZJ, I tak jak napisałeś "sa pazerni na pieniadze i na władze,po trupach do celu, to dotyczy miasta, gminy i powiatu i tych którzy przez te lata rzadzili i niestety nadal rzadzą, mieszkańcy są dla nich jak chłopy pańszczyźniane, liczy się "pan", chocby tępy , usmarkany i nie potrafiący sie wygęgać ale "pan" bo mu lud pozwolł."
~ aeiouy
4 miesiące temu ocena: 95%  25
Popłyniesz na tym składowisku pawlicki. Ludziom się oczy otwierają co wybrali.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 2Jarek
4 miesiące temu ocena: 100%  24
Żadnego składowiska- warto przeczytać choćby pkt.2 : http://www.eko-proj-edu.pl/pli...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ byłam na spotkaniu
4 miesiące temu ocena: 100%  23
Azbest na dachu nie jest bezpieczny. Jednak można go wywozić do Konina, gdzie do tej pory był wywożony. Tam już jest takie składowisko azbestu, z dala od miasta. Jeżeli jednak mamy to mieć w Jarocinie to niech składują tylko azbest z naszej gminy czy powiatu, albo z gmin będących udziałowcami ZGO. Na spotkaniu prezes ZGO Gibasiewicz wił się jak piskorz, by nie odpowiedzieć wprost na pytanie, z jakiego terenu azbest będzie przywożony. Powiedział, że z gmin udziałowców spółki ZGO. Dopiero przyciśnięty do muru wyznał, że po upływie 5 lat nie będzie ograniczenia terenu, skąd może być azbest przywożony do Jarocina. Na marginesie trzeba dodać, że arogancja tego pana przekracza granice przyzwoitości i szacunku dla mieszkańców Jarocina.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ głos rozsądku
4 miesiące temu ocena: 16%  22
Lepiej jest kiedy azbest jest na dachu, czy zakopany pod ziemią. Dobrze że chcą się tego pozbyć z dachów i zakopać. Reszta głosów to tani populizm i pieniactwo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ww
4 miesiące temu ocena: 63%  21
Azbest powinien trafić pod ziemię, tam skąd pochodzi.
~ Gość
4 miesiące temu ocena: 93%  20
Zabije nas smog i jeszcze azbest !!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Danek
4 miesiące temu ocena: 36%  19
Azbest wyjdzie z pod ziemi na Witaszyczkach i nas zabije :-) Stachu co ty bierzesz ?
~ 2Jarek
4 miesiące temu ocena: 94%  18
Tytuł artykułu powinien brzmieć: " O czterech takich niemieszkających w Jarocinie przekonujących mieszkańców do budowy składowiska azbestu" - to kpina i jednocześnie pokazanie mieszkańcom, co Pawlicki i jego ekipa myślą o nas.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Banaszyński, gdzie zrzucić azbest? U ciebie czy Zegarka?
4 miesiące temu ocena: 92%  17
Bardzo dobry tytuł. A może azbest zawieźć Banaszyńskienu na podwórze? Sąsiedzi w Cielczy się ucieszą?
~ Mieszkaniec
4 miesiące temu ocena: 88%  16
Robią z ludzi glupkow. Myślą, że mają jeszcze coś do powiedzenia a tak naprawdę większość już wie, że decyzja już dawno została podjęta. Nie liczą się głosy a pieniądze. Nie tak powinno być. A, że takich ludzi sami wybraliscie to teraz będzie. Jarocin kupa rond i jeszcze składowisko azbestu. Smieszne. Słowo sprzeciwu zostało mailowo wysłane do poznania to nawet nie raczyli odpisac. Pewnie nawet nie trudzili się czytać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paw
4 miesiące temu ocena: 80%  15
Jestem na tak skazany
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
4 miesiące temu ocena: 96%  14
w Jarocinie zadna inicjatywa oddolna czyli z inicjatywy mieszkańców nie ma szans, tak jest też w tym przypadku, brawo dla tych którzy myśleli, ze powstałe Forum Dyskusyjne moze coś w tym mieście zmienić, ale to czystej wody utopia!!!! ludziska owszem przyjdą powiedza co im na watrobie leży, czasem nawet i o ważnych sprawach, ale potem nastepuje druga odsłona, czyli przychodzi władza czy to powiatowa czy gminna i jest juz po dyskusji, bo władza ma zawsze w tym miescie racje! nawet jak bełkocze brednie iopowiada bzdury majac ludzi za idiotów po to aby obronić jakieś swoje wizje czy może dziwne interesy o których zwykły naiwny mieszkaniec nie wie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 946
4 miesiące temu ocena: 90%  13
A Ci co mają inne zdanie niż nasi włodarze i ich zagorzali zwolennicy od razu są zarejestrowani. Wiem co piszę..
~ Frrrrr
4 miesiące temu ocena: 94%  12
Niestety masz rację. Żadne sprzeciwy i debaty nie mają w Jarocinie sensu. Tu są rządy absolutne a głos ludu to jak wiaterek w upalny dzień - wieje ale zbyt słabo by był efekt chłodu.
~ ???
4 miesiące temu ocena: 80%  11
czy Forum podejmie tez dyskusję na temat przyzwoitości, przestepczości i uczciwości urzędników? Z pewnoscią dużo by powiedział na ten temat p. Mirosław D. oskarzony były wicestarosta i jego podwaładni, a obecna na spotkaniu pani starościna L. Czechak mogłaby uchylić rabka tajemnicy w tej sprawie, a pan Krawiec pewnie by pomógł o rzeczniku starostwa to nie wspomnę. Czyżby PIS się wstydził tego tematu i tych ludzi?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Himek
4 miesiące temu ocena: 88%  10
A Ziemia Jarocińska krystaliczne czysta?
~ 1538
4 miesiące temu ocena: 93%  9
Traktując równo urzędników, to pewnie nie, bo by musieli też ten temat podjąć na szczeblu gminy , nie tylko powiatu. A to już za wiele by trzeba uchylić rąbka tajemnicy..
~ XD
4 miesiące temu ocena: 100%  8
Na siłę będą nas przekonywać jakie to ważne i bezpieczne dla nas. A decyzja została i tak podjęta. Ja się na to nie zgadzam!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sancho Pansa
4 miesiące temu ocena: 85%  7
A już wiadomo gdzie i kiedy? Czy to już w 100 % pewne!Dopiero co zainwestowałem w wymarzoną od lat działkę na obrzeżach miasta, aby postawić mały domek na prerii, z dala od hałasu, tłumu, i smrodu spalin !!! A tu taki "bonus" zamiast pięknych widoków, ciszy i spokoju oraz świeżego powietrza, złoże odpadów radioaktywnych!!! Jednym słowem wy....... stąd!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jurij z Bazin
4 miesiące temu ocena: 18%  6
Radioaktywny? Jakiś uraz głowy w dzieciństwie?
~ Pigwa
4 miesiące temu ocena: 95%  5
Proponuje składowisko w tarcach lub na hektarach pawlickiego niech sobie zarządza złotym interesem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ?
4 miesiące temu ocena: 97%  4
kiedy dyskusja o historycznej już prywatyzacji Kanbud ? :-) i o wszystkich osobach zaangażowanych ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ RozwójNaKredyt
4 miesiące temu ocena: 97%  3
Czyli azbest mamy pewny, a będziemy dyskutować czy składować odpady radioaktywne?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A