Siatkarz Jarocin przegrał z SPS Volley Piła (ZDJĘCIA)

Siatkarz Jarocin przegrał z SPS Volley Piła (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne

Zawodniczki Siatkarza Jarocin przegrały w pierwszym meczu półfinałowym fazy play-off III ligi siatkówki kobiet z SPS Volley Piła 0:3 (20, 7, 20).

Siatkarz Jarocin zajął 2. miejsce w grupie II fazy zasadniczej rozgrywek III ligi. Podopieczne Michała Sorka na tym etapie znalazły się za Baryczą Janków Przygodzki. W półfinale fazy play-off Jarocinianki trafiły na SPS Volley Piła. W niedzielę, 17 lutego w Jarocinie odbył się pierwszy mecz.

W pierwszej partii tylko kilka początkowych akcji utrzymywało obie drużyny na zbliżonym wyniku. Szybko jednak Pilanki odskoczyły nawet na 9-punktową różnicę. Przy stanie 4:13 trener Siatkarza, Michał Sorek poprosił o drugą przerwę. Po niej Jarocinianki zaczęły odrabiać straty. Ostatecznie udało się zmniejszyć przewagę SPS Volley, ale Siatkarz nie odwrócił losów seta. Wygrała ekipa z Piły 25:20.

O drugim secie Siatkarz chciałby z pewnością jak najszybciej zapomnieć. Tym razem gospodynie nie zdołały nawiązać walki z rywalkami i przegrały 7:25. W drugiej połowie partii zagrały zawodniczki rezerwowe. Podstawowe wróciły na boisko w trzecim secie. Mimo początkowych problemów, Siatkarz do połowy partii utrzymywał kontakt punktowy z rywalkami. Jednak od staniu 12:13 dla SPS-u, zdecydowanie lepiej grały Pilanki. W końcówce z dobrej strony pokazały się zawodniczki Siatkarza, które obroniły kilka piłek meczowych, ale ostatecznie to SPS wygrał seta 25:20 i cały mecz 3:0.

Rewanż rozegrany zostanie 2 marca w Pile.

Siatkarz Jarocin: Anna Bednarek (kapitan), Aneta Bartkowiak, Zuzanna Tyl, Martyna Kujawa, Julia Kita, Julia Misiak, Agnieszka Becela (libero) oraz Julia Marciniak, Zuzanna Kalinowska, Zuzanna Malinowska, Eliza Bakalarczyk, Wiktoria Antczak (libero)