Siatkarz Jarocin najlepszy w Wielkopolsce! Siatkarki wywalczyły złote medale

Siatkarz Jarocin najlepszy w Wielkopolsce! Siatkarki wywalczyły złote medale  - Zdjęcie główne

Zawodniczki Siatkarza Jarocin wywalczyły złote medale w rywalizacji trójek podczas finału wojewódzkiego minisiatkówki, który odbył się w Rokietnicy.

Zespół Siatkarza w składzie Maria Cuprych, Zuzanna Kujawa, Joanna Piotrowicz i Tatiana Olszewska w niedzielę, 2 czerwca wygrał turniej finałowy na szczeblu wojewódzkim w kategorii trójek i wywalczył awans do finału ogólnopolskiego Kinder+Sport 2019, który ponownie rozegrany zostanie w Zabrzu.

Dla zawodniczek prowadzonych przez Adama Sobczaka oraz klubu to ogromny sukces. ­– Wykorzystaliśmy swoją szansę. Awans do turnieju ogólnopolskiego to nobilitacja dla dziewczyn – mówi trener Siatkarza. Zawodniczce z Jarocina przypadła również nagroda indywidualna. MVP turnieju w Rokietnicy została Joanna Piotrowicz.

Oprócz zespołu trójek w Rokietnicy wystąpiły cztery inne drużyny z Jarocina. Siatkarz w kategorii dwójek wywalczył 5. miejsce, a w czwórkach – 4. pozycję. Siatkarz drugi rok z rzędu w finale wojewódzkim jako jedyny wielkopolski klub miał zespoły w każdej kategorii wiekowej. Natomiast siatkarki MKS-u Nasz Jarocin w dwójkach zajęły 12. lokatę, a w trójkach 7. miejsce. Dzień wcześniej w Lesznie odbył się turniej chłopców. MKS Jarocin w rywalizacji czwórek wywalczył 5. pozycję.

Siatkarz Jarocin na finał ogólnopolski Kinder+Sport wraca po czterech latach przerwy. Będzie to piąta edycja turnieju z udziałem zespołu Siatkarza. Po raz pierwszy miało to miejsce w 2012 roku, gdy wywalczyli 10. miejsce w kategorii dwójek. Rok później 13. pozycję zajęły trójki. W dwóch kolejnych edycjach w turnieju ogólnopolskim wystąpiły po dwa zespoły Siatkarza. W 2014 roku 10. miejsce zajęły dwójki, a 14. lokatę czwórki. Natomiast rok później na 9. pozycji uplasowały się trójki, a ponownie 14. miejsce zajęły czwórki.

Turniej ogólnopolski Kinder+Sport 2019 w Zabrzu rozegrany zostanie w dniach 24-26 czerwca.