R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1b - VitaMed
R E K L A M A

Sesja dwóch uchwał [INFORMACJA AKTUALIZOWANA]

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    27.09.2012
bnawrocki
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Trwa sesja Rady Miejskiej w Jarocinie. Burmistrz: Gminy nie stać na samodzielną organizację festiwalu. 

W planie są tylko 2 uchwały - dotycząca zmian w budżecie i odrzucenia skargi. 

Skarbnik przedstawi informację o wykonaniu budżetu za pierwsze półrocze 2012 roku.

Radni zapoznają się też ze sprawozdaniem z tegorocznego Jarocin Festiwal.

[AKTUALIZACJA]

Trwa sesja. W posiedzeniu uczestniczy burmistrz Stanisław Martuzalski. Radni odczytują interpelacje. 


AKTUALIZACJA 09.27

Burmistrz składa sprawozdanie z działalności między sesjami. 

AKTUALIZACJA 09:59

Przewodniczący rady pyta o rolę gminy Jarocin w tzw. Porozumieniu Śmieciowym.

- Czy gmina Jarocin przestaje być liderem Porozumienia 17 gmin - pyta burmistrza przewodniczący Robert Kaźmierczak. 

- Kiedy wszystko w porozumieniu będzie dopracowane dowiecie się państwo pierwsi - deklaruje burmistrz. 

- Czy to oznacza, że po stronie dochodowej nie bedą wpływały opłaty? Były założenia 20 mln zł - dopytuje Kaźmierczak.

- Nasz budżet zwiększy się tylko o to, co uzyskamy od mieszkańców gminy Jarocin - mówi Martuzalski.

Zdaniem wiceburmistrza Mikołaja Kostki, przewodniczący wprowadza w tym temacie dezinformację. 
- Porozumienie z 2008 roku zapewnia tylko jeden cel - stworzenie regionalnego zakładu gospodarki odpadami - mówi Kostka. - W tym zadaniu, mówiąc kolokwialnie Jarocin jest liderem. Natomiast nie ma możliwości, żeby gmina Jarocin przejęła zobowiązania innych gmin w poborze i egzekucji podatku śmieciowego. Burmistrz Jarocina nie może być organem podatkowym dla innych gmin. 

Niewykluczone, że dobrym rozwiązaniem byłby w tym zakresie związek międzygminny. 

- Prawdą jest, że większość gmin chciałaby się pozbyć tego bagażu, ale nie ma takiej prawnej możliwości - mówi burmistrz Martuzalski. 

Radny Marcin Półrolniczak prosi o przerwanie dyskusji nad sprawozdaniem burmistrza i przeniesienie jej w punkt wolne głosy i wnioski. - Proszę panować nad tym, co się tutaj dzieje - apeluje do przewodniczącego. 

AKTUALIZACJA 10.14
 
Sekretarz gminy przedstawia informację na temat przetargów. 

AKTUALIZACJA 10.20

Sprawozdanie z tegorocznego Jarocin Festiwal. - Tegoroczny festiwal był świetnie zorganizowany - mówi burmistrz Martuzalski. - To nie był ostatni festiwal, bo takie opinie słyszałem. Ludzie, którzy takie opinie przekazywali, szkodzą gminie. To jest łajdactwo. 

Dziękuje wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy. - Musimy zapomnieć o historycznych festiwalach, bo "to sę nie vrati". Dzisiaj nie wiadomo, kto zorganizuje kolejny Jarocin. - Musimy się zastanowić czy i gdzie zlokalizować nowe miejsce dla festiwalu. 

Martuzalski chwali dyrektora JOK-u Annę Staśkiewicz, która jak mówi była "twardym negocjatorem" dla organizatora tegorocznego Jarocina. 

AKTUALIZACJA 10.30

Anna Staśkiewicz przedstawia prezentację na temat festiwalu. - Pieniądze były w grudniu, więc mieliśmy tylko jednego partnera do negocjacji. Firmę Go Ahead. JOK miał tylko 340 tys., a budżet wynosił 1.1 mln zł. To uniemożliwiało zrobienie tej imprezy samodzielnie. 

JOK nie mógł podpisać umowy na podział zysków i strat. - Gdybym taką umowę podpisała zlamałabym ustawę o finansach publicznych - mówi Staśkiewicz. 

Dyrektor opowiada o negocjacjach z firmą Go Ahead. Po raz pierwszy organizator udostępnił gminie informacje na temat finansowańia imprezy. 

10.49

40 proc. tegorocznych festiwalowiczów było z Wielkopolski - wynika z badania przeprowadzonego prze JOK w trakcie imprezy. Większość badanych deklarowała, że przyjechała dla polskich wykonawców. 

11.00

Wynagrodzenie artystów kosztowało ponad 740 tys. zł. Jarocin zarobił na festiwalu około 290 tys. zł. - Gdyby każdy uczestnik festiwalu zostawił w Jarocinie tylko 100 zł przedsiębiorcy mogliby zarobić nawet milion zł - ocenia Staśkiewicz. 

11.10

Radni zadają pytania. - Byłam lekko zdziwiona pani prezentacją w zakresie promocji, bo na kilka dni przed festiwalem miałam wrażenie, że tej imprezy nie ma - mówi radna Lidia Czechak. 

- Nie jesteśmy w stanie obslużyć większej publiczności w Jarocinie - mówi burmistrz Martuzalski. 

11.13
Radni pytają jakie przychody miały miejskie spółki z festiwalu. - Spółka Jarocin Sport na pewno zarobiła - deklaruje prezes Leszek Mazurek. 

11.18

Przewodniczący Robert Kaźmierczak prostuje: Radni od kilku lat otrzymują sprawozdania z festiwali. Są one dostępne. Mowi o problemie frekwencyjnym na Rytmach Młodych. 

- Żałuję, że tak dużo ludzi przyjechało dla Kultu, bo co będzie jak Kazik, Nosowska i Grabaż pójdą na emeryturę. Namawiam burmistrza, żeby nawet kosztem frekwencji wykreować ten festiwal jako imprezę, która będzie dawała nowe gwiazdy - mowi przewodniczący. - Zanim się rozpędzimy i przeniesiemy imprezę w inne miejsce musimy się zastanowić czym ma być ten festiwal. Juwenaliami w lipcu czy imprezą kreujacą nowe gwiazdy. Musimy w najbliższym czasie się nad tym zastanowić. 

- Nigdy Jarocin nie kreował nowych gwiazd. One dostawały tutaj szansę. Festiwal ma być tylko pomocną dłonią. Przykładem może być zespół Dżem, który nigdy Jarocina nie wygrał, a dzisiaj jest gwiazdą - mówi burmistrz Martuzalski. 

11.30

Gminy Jarocin nie stać dzisiaj na samodzielną organizację festiwalu - wyrokuje burmistrz. - Chyba, że chcemy, żeby to był festiwalek. 

12:00
Przerwa w sesji. Trwa posiedzenie komisji budżetu i finansów. 

12.54

Komisja od blisko pół godziny nie może zaopiniować uchwały o ujednoliceniu statusu jarocinskiego rynku. Teraz w części jest on placem, a w części drogą.

13.17
- Próbujecie to zablokować proceduralne - zarzucił burmistrzowi i urzędnikom przewodniczący Robert Kaźmierczak. Burmistrz jest przeciwny wprowadzeniu uchwały. Jego zdaniem to nie przyczyni się do rozwoju centrum. - W najbliższych latach do tego spacerniaka trzeba będzie dokładać z kasy publicznej. Ja się pod tym nie podpiszę. 

- Jeśli mówimy o zaniedbaniach, braku pomysłu, to uderzmy się wspolnie w pierś. Nie mówię tego w kategorii wyrzutu - apeluje do burmistrza przewodniczący Kaźmierczak. - Ta uchwała nie blokuje rynku. Nie będzie można tylko jeździć tutaj samochodami. 

13.33

Dyskusja  trwa. 

- Czy ma pan koncepcję otwarcia ruchu na rynku w 2013 roku? - pyta burmistrza radny Jerzy Walczak. 
- Jedna z koncepcji jest taka - odpowiada Martuzalski. - Wprowadzenie dzisiaj tej uchwały nie rozwiązuje naszych   problemów. 

13.42

Komisja zaopiniowała projekt pozytywnie. 

13.43

Rada Miejska wznawia obrady. Radni słuchają informacji na temat wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2012 roku. - Proszę o skupienie, bo zaraz dowiecie się państwo w jakim stanie finansowym jest gmina Jarocin - prosi burmistrz Martuzalski. 

14.04
Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie zaopiniowała wykonanie budżetu miasta za 1 pórocze. 
            (nba)  

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A