ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AAkademia Krasnali
R E K L A M AStimi Stihl B1 01_2020
R E K L A M A

Sanepid: Bakterie coli w połowie gminy

› Aktualności› Na sygnale 5 miesięcy temu    6.09.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 27 ocen 4 / 100%
A A A

Ważny komunikat wydał dzisiaj Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Jarocinie.

 

 

Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Jarocinie na podstawie przeprowadzonych badań kontrolnych informuje, że jakość wody z wodociągu w Jaraczewie odbiega od wymagań obowiązującego rozporządzenia ministra zdrowia z uwagi na obecność bakterii coli.

 

Z wodociągu w Jaraczewie zaopatrywani w wodę są mieszkańcy; Jaraczewa, Goli, Łobza, Łobzowca, Łukaszewa, Wojciechowa i Niedźwiad.

 

 

Woda nadaje się do spożycia tylko po przegotowaniu. Zaleca się, aby niemowlęta i dzieci do 3. roku życia spożywały wodę butelkową. Z uwagi na prowadzoną dezynfekcję może nastąpić pogorszenie smaku i zapachu ze względu na zwiększoną zawartość chloru w wodzie - czytamy w komunikacje jarocińskiego sanepidu.

 Dyrektor Komunalnego Zakładu Budżetowego w Jaraczewie zapewnia, że aktualnie trwają działania mające na celu wyjaśnienie przyczyn pogorszenia jakości wody. Jednocześnie uspakaja.

 

- Bakterie coli wykryto tylko w dwóch punktach Goli i Niedźwiadach a komunikat sanepidu obejmuje całą sieć. Chlorujemy intensywnie sieć. Ponowna kontrola będzie przeprowadzona w poniedziałek – wyjaśnia Zenon Marciniak, dyrektor Komunalnego Zakładu Budżetowego w Jaraczewie.

 

Będziemy sprawdzać wszystkie gospodarstwa domowe na odcinku Gola- Niedźwiady - dodaje szef KZB.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

 

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (27)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ignac
5 miesięcy temu 27
Byly pgr w jaraczewie tam prosze szukając przyczyny pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Burmistrz
5 miesięcy temu ocena: 100%  26
A dlaczego likwidujecie komentarze o tym że ujęcie w jaraczewie jest obok gospodarstwaWójcika smród brak zbiornika na gnojowice mieszanie odpadów z ubojni tym się zająć a nie wyjazdy na delegację które oprócz alkoholu nic więcej nie wnoszą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pegaz
5 miesięcy temu ocena: 100%  25
Jak się ma tyle funkcji i w tylu organizacjach czy w innych zrzeszeniach , to trzeba tam być, a w ilu jest ''''nasz"////????? Pan Burmistrz to pisała już kilka razy GJ. PS. tyle znajomości a OBWODNICY NIE MA.
~ Wc piker
5 miesięcy temu ocena: 100%  24
Przy okazji sprawdzania jakosci wody niech sprawdza tez nielegalne przylacza podpiete bezposrednio pod deszczowke,zas dziwia sie ze do wod gruntowych przenikaja fekalia I nieczystosci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xyxbis1
5 miesięcy temu ocena: 100%  23
a w Jaraczewie czy ktoś kiedykolwiek coś takiego jak kurendę widział/? stary ale sprawdzony sposób przekazywania informacji,może niemodny ale skuteczny tylko trzeba omieć pisać...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ixi
5 miesięcy temu ocena: 100%  22
U nas jest taka jedna ma przezwisko kurenda ;)))))))))))
~ Mieszkaniec
5 miesięcy temu ocena: 93%  21
Władze Jaraczewa od lat mają gdzieś mieszkańców -woda leci z reguły brązowa, zanieczyszczenie powietrza ogromne,śmieci obok dróg, na polach,w lasach,"park" tylko z nazwy. A tu tylko inwestycje w oświatę i organizowanie halasliwych "wydarzeń kulturalnych ". My chcemy spokoju,bezpieczeństwa,czystej wody i środowiska. A po co to targowisko?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pegaz
5 miesięcy temu ocena: 100%  20
Targowisko .?????po to, żeby było, bo tak, musi być. A, powinno być otwarte chociaż w dni i godziny jak są mecze piłkarskie, albo treningi. Pilnował by, główny fotograf z GOK.- ten z Z. PS. a złomowisko przy cmentarzu od strony boiska dalej straszy.
~ pegaz
5 miesięcy temu ocena: 90%  19
Masz rację, w parku z dziećmi z rowerkiem czy wózkiem nie przejedziesz,( ciekawe co zrobili z pozyskanym drewnem, ) to samo OBWODNICA , miała być po EURO 2012. Liczą się układy i kolesiostwo.
~ Dziadzia
5 miesięcy temu ocena: 43%  18
Biorę wodę tylko z wodociągu.Połowa miejscowości nadal ma studnie i hydrofory pompują wodę i podobno przy pomocy jakiś zaworów odcinają się niby od wody z wodociągu.Pytam się kto to kontroluje,że można się tak podłączyć?Moja żona mówi mi ,że jestem niezaradny,nie umiem oszczędzać,nie wiem jak się połączyć ze studnią.Jeszcze kilku takich magików to nie tylko cola popłynie z kranów a coca cola.Pozdrowienia od Trzaskowskiego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ixi
5 miesięcy temu ocena: 100%  17
Macie oczyszczalnie ścieków w Jaraczewie i okolicy? tak? to sprawdźcie gdzie lądują osady z oczyszczalni ścieków.. Na polach pod warzywka i zboża ...( smacznego!)a studnie gminne gdzie macie ? Koło tych pól? Przypadek studni w Tursku- Pleszew zatruta studnia bakteriami Coli rok 2006. Oficjalnie zatruta wywarami z gorzelni, tylko skąd E.coli w wywarze. A na prawdę były to osady z oczyszczalni wyrzucone obok studnii. Studnia została wykupiona przez własciciela pola. Sprawa zamieciona pod dywan a on dalej wywozi osady na pola a plonami z tych pół karmi bydło i robi wódkę . Wiem ,że tak było naprawdę bo widzę co wozi na pola i gdzie . Cały Pleszew się posrał!!!
~ Mieszkaniec
5 miesięcy temu ocena: 100%  16
Woda zalega w przyłączu i kwitnie. Albo wodociąg albo studnia
~ ...
5 miesięcy temu ocena: 60%  15
Polecam wodę źródlana z Jarocina...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ As
5 miesięcy temu ocena: 83%  14
Nie wiem ludzie czy wiecie ale wodociągi zostały sprzedane przez PiS żydostwu. Tak zresztą jak i wy zostaliście kupieni za 500 plus. Obyście nie obudzili się z ręką w nocniku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pegaz
5 miesięcy temu ocena: 100%  13
Plac przed Pałacem Kultury w Warszawie, za 10 lat będzie też ich. Tak powiedział przewodnik do młodzieży z Izraela.
~ Nic takiego.
5 miesięcy temu ocena: 11%  12
Ujęcie wody jest w jaraczewie więc co ma wspólnego gnojowica w goli i niedźwiadach Zastanówcie się dokładnie i Przeczytajcie zanim coś napiszecie Ja też mam studnie i wszystko jest okej matka natura sobie jakoś poradzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ixi
5 miesięcy temu ocena: 100%  11
Ecoli jest z gówna, Ecoliw studni jest z gówna a nie z tego że jest nie używany zardzewiały zawór.
~ pegaz
5 miesięcy temu ocena: 92%  10
Chodzi o studnie z hydroforem, i połączeniu jednej sieci tą z hydroforu z siecią wodociągową, są zawory , i są zamykane w czasie poboru wody ze studni czy z wodociągu. Ale, może się zdarzyć sytuacje,że biorąc wodę ze studni zapomina się zamknąć zawór na sieć wodociągową , wtedy zatrucie jest tego odcinka wodociągu pewne, . Tak się dzieje gdy , ktoś oszczędza na kosztach wody, lub przy awarii i braku wody w wodociągu. Chyba parę dni temu taka awaria wystąpiła. Panie Dyrektorze , nie od Goli a od Jaraczewa zacząć kontrolę. PS. dlaczego te połączenia jeszcze istnieją. ??????PS. Nic takiego, do szkoły wróć, . ???????
~ Ja
5 miesięcy temu ocena: 90%  9
A woda do Goli z jakiego ujęcia płynie?
~ xyz bis
5 miesięcy temu ocena: 100%  8
A czy sołtysi z Goli i Niedźwiad powiadomili mieszkańców???????????wypadałoby....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaraczewiok
5 miesięcy temu ocena: 17%  7
Gola powiadomiona w mgnieniu oka
~ Miezzkaniec
5 miesięcy temu ocena: 36%  6
Sołtys Goli puścił kurende która błyskawicznie docierała do mieszkańców i zamieścił również informacje na stronie internetowej. Po to mamy tel żeby przekazywac sobie również tak ważną informacje.
~ monia
5 miesięcy temu ocena: 86%  5
Sołtys Goli kąpie się w tureckich basenach i w nosie ma mieszkańców i wodę!!!!!!!!!
~ xyz
5 miesięcy temu ocena: 100%  4
No wreszcie ktoś się zainteresował kolorem i jakością wody na naszym terenie!!!!!!!!!!!!!!!! A skąd mają wiedzieć ci ,którzy nie czytają info w gazecie lub necie, że taki stan wody jest ...na zgłoszenia ZKB nie reaguje...ciekawe czy sami ją piją....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wicek
5 miesięcy temu ocena: 91%  3
Sprawa prosta przydomowe studnie koło gnojownika sa polaczona z siecią wodociagową.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A