ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fundacja_procent
R E K L A M A

S11 z Poznania do Jarocina. Minister: Będzie niezadowolenie

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    2.12.2016
Bartek Nawrocki
komentarzy 26 ocen 4 / 25%
A A A
S11 na odcinku do z Poznania do Kórnika S11 na odcinku do z Poznania do Kórnika  fot. Bartek Nawrocki

Kiedy ruszy tak oczekiwana realizacja budowy drogi S11 na odcinku z Kórnika do Jarocina? O tym, że arteria jest potrzebna nie trzeba nikogo przekonywać - ani samorządowców - twierdzą, że brak drogi blokuje rozwój centralnej Wielkopolski (vide lokowanie inwestycji), ani mieszkańców, zwłaszcza tych, którzy codziennie dojeżdżają do pracy do Poznania (zatłoczona i niebezpieczna DK 11/15).  

R E K L A M ASRT1 - Majówka - pn-wt

Wczoraj odbyło się pierwsze robocze spotkanie Zespołu Parlamentarnego ds. Budowy Dróg Krajowych S6 i S11. W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele rządu - Minister Jerzy Szmit, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa  i Jarosław Baszkiewicz, dyrektor departamentu dróg publicznych w MIiB. Było to pierwsze robocze posiedzenie. Co przedstawiciel ministerstwa mówi o S11?  

- To jest arteria, która łączy Śląsk ze środkowym wybrzeżem, przez Wielkopolskę, podzielona jest na szereg bardzo różnych odcinków, znaczna część jest realizowana, jest realizowanych kilka obwodnic, natomiast to wszystko, co możemy dzisiaj podejmować, to niestety wynika też z możliwości jakie są w zakresie Krajowego Funduszu Drogowego - mówił minister Szmid.  - Wielokrotnie to powtarzam, kiedy mówimy o tych wielkich inwestycjach drogowych, że rzeczywistość jest obiektywna, niezależna od nas. To jest Program Budowy Dróg na blisko 200 mld zł i 107 mld jako limit finansowy. Musimy dzisiaj różne decyzje podejmować, trudne decyzje, cześć z tych decyzji, które polegały na uruchomieniu drugich etapów przetargów, czy uruchomieniu nowych inwestycji zostały podjęte [ZOBACZ TUTAJ], natomiast pozostałe pieniądze, które mamy do wykorzystania jeszcze pracujemy nad tym i chcemy, żeby te pieniądze które będziemy wydawali, kierowali do realizacji były maksymalnie racjonalnie i dobrze wykorzystane.

Minister przyznał, że „potrzeb drogowych w Polsce jest kilkakrotnie więcej niż możliwości”. Przedstawiciel rządu informował, że trwają próby racjonalizacji kosztów, min. budowy poszczególnych etapów S11.  

-  Natomiast chciałbym podkreślić, że to nie jest tak, że my skreślamy, czy chcemy skreślić jakąkolwiek inwestycję z planu. Natomiast musimy go urealnić w sensie terminu realizacji – powiedział Szmit. - Jeszcze raz podkreślam – nie skreślamy żadnej inwestycji drogowej z planu. Musimy jedynie wskazać terminy. (…) Pokażemy to do końca roku. Na pewno część społeczeństwa, część regionów, część miast będzie niezadowolona, bo to zawsze, kiedy mówimy o jakiś terminach, ktoś mówi, dlaczego w tym roku, a nie dwa lata wcześniej.

Dyrektor Jarosław Baszkiewicz był bardziej konkretny. Padły nawet daty. - Na większości odcinków, które państwa interesują w Wielkopolsce, realizacje mogą się rozpocząć po 2021 roku - powiedział.

Pytanie - czy dokończenie S11 spowoduje rozwój gospodarczy naszych powiatów, czy jeszcze silniejszy odpływ mieszkańców poszukujących lepiej płatnej pracy w Poznaniu i aglomeracji poznańskiej.

[ZOBACZ WIDEO]

R E K L A M A
+ 1 głosów: 4 (25%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (26)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ as
8 miesięcy temu 26
S11 nie jest dla obecnego rządu priorytetem, bo nie jest na wschodzie. Stosują taktykę: powiedzieć dużo, nie mówiąc nic. A my, Wielkopolanie, będziemy się na tej beznadziejnej drodze zabijać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kierowca
8 miesięcy temu 25
Czy już wiadomo, za jakie kolejne odcinki S11 zabrała się obecna partia rządząca? Do rozwoju kraju potrzebna jest sieć dróg ekspresowych i autostrad oraz szerokopasmowy internet dla każdego. Ekspresówkę można robić jednocześnie na całej linii, a nie tylko jedną czy dwie obwodnice na odcinku 550 km. Na odcinku Kórnik-Jarocin jest tylko pole i las, więc można działać!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ S11
10 miesięcy temu 24
W interesie rządzących jest brak tej drogi. Po co tworzyć możliwość rozwoju miasta skoro potencjalne inwestycje popsułby lokalny rynek pracy. Jest dobrze jak jest i nikomu w tym mieście nie zależy na zmianie takiego stanu rzeczy. Jaką tragedią by było dla lokalnych pseudobiznesmenów przyciągnięcie inwestorów. Jarocin moje ukochane miasto skazane przez chciwość na izolacje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nieskrepowany
10 miesięcy temu 23
Nie martw się, dopóki rządzi coś a'la ZJ i Adam nic się nie zmieni, od lat walczą o inwestorów i będą chcieli walczyć do końca :-) jeszcze dluuuugo :-) , a widzisz jak im idzie :-)
~ 200 w mieście
ponad rok temu ocena: 67%  22
Dopóki będą ustawiane przetargi tak długo będzie patologia. Kilometr wybudowania drogi jest droższy w Polszy niż kilometr autostrady drążonej w tunelu w Europie czy kilometr mostu w Chinach. Jakość jest adekwatnie niższa. Czort z tą 11 co dziadki kaliskie remontowały. Brak słów. Wczoraj jechałem boczną drogą pod byle Kcynią i była równiutka z ładnie pasami wymalowanymi. I można dobrze zrobić... Jaki ktoś więcej jeździ to zauważy, że odcinek PSR-PJA mimo, że krajowy to jakości jest jak za PGR-ów Aleksandrów-Teresa. Wiele nowych / remontowanych odcinków jest super jakości, ale u nas musi być żal. Podobnie A2 na Warszafkę. Koleiny i ubytki. To ma być droga szybkiego ruchu? S3 na Szczecin - po deszczu kilka centymetrów wody. 80 km/h max. I weź tu planuj dojazd. Jedyny dobry i szybki odcinek to te trzy pasy na Katowice. Tylu urzędników, tyle spółek kontrolnych, a tyle fuszerek się tworzy. Koperty muszą być grube. Nie wierzę, że taki tucznik urzędnik swoim Cayennem nie jeździ po drogach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ sss
8 miesięcy temu 21
wystarczy spojrzec jakie kwiatki sie za polityke biora, ludzie ktorzy nie mysla przyszłosciowo, chca szybko kase, ze na wycieczki miec, zeby drogami polskimi nie jezdzic tylko latac samolotami
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 100%  20
Nie musi. Ma darmowe bilety na szybkie koleje, albo buja się samolotem.
~ nie jestem członkiem PSL-u
ponad rok temu ocena: 93%  19
No super zainteresowanie ?! Po roku tej kadencji pierwsze spotkanie zespołu, co za pracowitości to nic tylko gratulować! ;) Pan minister nic nie powiedział,a pan dyrektor puścił oko w stronę Wielkopolski i Pomorza " po 2021 roku dostaną Ci inwestycje którzy będą grzeczni" Bardzo optymistyczna informacja! ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ popolo
ponad rok temu ocena: 80%  18
Już mnie powoli wkurza ta głupia reklama z tym zielonym ludzikiem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 82%  17
Po co tubylcom dobra droga do Poznania? Przecież w Jarocinie nie ma bezrobocia, wszyscy mają dobrą pracę na miejscu. Ostatnio o tym na Jarocinskiej pisali
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dziadzia
ponad rok temu ocena: 86%  16
Do Alex. Co do ostatniego zdania-najlepsza jest woda po ogórkach kiszonych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarosław Polske zbaw
ponad rok temu ocena: 27%  15
Za PO Martuzalski budował obwodnice a Symoniak nawiedzał go śmigłowcem żeby mu na wyborach poszło zamiast myśleć o obronności kraju . Zadroźny przepuszczał państwową kase na wysypisku a co nie przepuścił to przelał sobie na konto . Było jak za Sasa kradli ,pili i popuszczali pasa . A biedota źarła to co z Biedronki wyrzucili na śmietnik . HGW przyswajała nie swoje kamienice a cokolwiek miało jakąś wartośc to Tusek z kumplami sprzedał i przepuścił . Pozostała kamieni kupa . Ale dzięki PIS owi to się odbuduje a winni pójdą do pierdla na długie lata .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dydol
ponad rok temu ocena: 76%  14
Lekarz rodzinny się o ciebie pytał....
~ atusia
ponad rok temu ocena: 68%  13
Witam, ja tak z innej beczki....ale może jakaś informacja na temat Oliwki Wieczorek jak to została aktorką w serialu "Kaprys losu" ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Roman
ponad rok temu 12
Juz mi sie srac chce jak słyszę o tej mlodej
~ do dydola
ponad rok temu ocena: 60%  11
prawdziwy dydol z ciebie dydolu ...
~ Kaprys losu
ponad rok temu ocena: 42%  10
Ta dziewczyna to wielki talent . Na miare Merlin Monrou conajmniej ...
~ PIS robi nas w balona
ponad rok temu ocena: 72%  9
Niestety tylko PO gwarantowała budowę obwodnicy, komuniści ze S.Piotrowiczem z PIS przekładają ją na 2021, hańba, hańba, hańba
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ salceson
ponad rok temu ocena: 60%  8
Przecież będzie otwarta w lipcu 2017...
~ salceson
ponad rok temu ocena: 42%  7
Przecież S11 to była kiełbasa wyborcza Platformy! Nie było ani grosza w budżecie a mimo to PO ją zapowiedziało.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ salceson
ponad rok temu ocena: 0%  6
asdam, nie jestem ślepy i to nieprawda że PiS będzie TYLKO budował drogi na wschodzie Polski. Owszem powstanie tam ta słynna Via Carpathia ale to co? Im się nie należy? Tylko nam się należy? S11 ma powstać tylko dlatego że mieszkam w pobliżu i z niej najczęściej korzystam? Głupie januszowe myślenie! Akurat na wschodzie Polski jest duży deficyt szybkich dróg. Może on napędzić trochę im gospodarkę i nie widzę w tym przeszkód. Po drugie powstanie Zachodniej Obwodnicy Poznania ogłoszono ..... w 2006 roku a więc za rządów PiS. Po trzecie na tą chwilę drogi w Polsce powinny powstać tak aby spiąć jak się da sieć szybkich dróg w jedną całość i dojechać jak najwięcej nimi gdzie się da. Na zachód od Jarocina mamy S3 (północ-południe), na wschód A1 (tez północ-południe), na południu aż dwie S8 i A4 (wschód-zachód) i A2 (wschód-zachód) a więc i tak nieźle. Zobacz sobie co mają powiedzieć mieszkańcy wschodnich województw. Oczywiście to nie oznacza że S11 ma nie powstać.
~ asdam
ponad rok temu ocena: 100%  5
Drogi są tam potrzebne gdzie dobrze funkcjonuje gospodarka nastawiona na eksport. PIS chce budować via carpatia kosztem np. S6. A polska eksportuje głownie do Europy zachodniej i tym kierunku są potrzebne drogi. Ponadto cała ściana wschodnia w czasie referendum o przstapieniu Polski do UE była przeciw nakręcona przez działaczy pisu, a teraz chcą brać unijne pieniądze. no i przyznasz ze minister z tym swoim dyrektorem pieprzyli smutne kawałki o 2021 roku. Jesli S 11 powstanie to nie wczesniej jak po 2025
~ salceson
ponad rok temu ocena: 20%  4
asdam, akurat trochę się tym tematem interesuje i wiem. Budżet i nowa perspektywa unijna na lata 2014-2020 była już zamknięta, droga S11 była wpisana na listę rezerwową w Programie Budowy Dróg Krajowych. W Poznaniu były bitwy aby wpisać ją na listę podstawową, ale po prostu nie było pieniędzy. Nagle Pani Kopacz podczas kampanii przyjechała do Wielkopolski i lekką ręką zażyczyła sobie że ma być na liście podstawowej więc otwarto przetargi na STEŚ. Tylko że nie było na to ani grosza. Z góry wszyacy wieszczyli że budowę tej drogi odłoży się w czasie. Po drugie Polska to nie tylko Wielkopolska. Mimo iż chcialbym aby S11 powstała to innych miejscach drogi też są potrzebne i faktycznie na wschodzie Polski jest ich mało.
~ asdam
ponad rok temu ocena: 87%  3
Slepy jesteś czy głupi Pis będzie budował drogi tylko na wschodzie Polski dla swoich wyborców, a ty możesz tylko pomarzyc o S11 . PO przynajmniej zbudowało obwodnice Poznania, Jarocina i Ostrowa
~ alex
ponad rok temu ocena: 74%  2
Najważniejsze że na Rydzyka mają, jego geotermie, pół bańki na kabaret Pietrzaka i kolejne miliony na Świątynię Opatrzności Bożej!!! Aa i jeszcze odszkodowania smoleńskie, bezsensowną reformę oświaty i paramilitarne oddziały Maciora! Po co nam drogi?? Dzięki dojnej zmianie Polska w końcu z kolan wstaje. Doceńmy my niewdzięczne społeczeństwo ten trud i ciężką harówę posłów!!! Rzygać się chce na ten cyrk.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sos sojowy
ponad rok temu ocena: 35%  1
Twoja dojna zmiana skończyła się przed rokiem, ale ty podobnie jak twoi dojący kumple z Warszawy w żaden sposób nie możesz tego pojąć i swoje kompleksy wylewasz w każdy zakamarek, do którego zajrzysz.
R E K L A M A
R E K L A M A