ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Ruszyły egzaminy gimnazjalne. W komisjach nawet urzędnicy [SONDA]

› Aktualności 2 miesiące temu    10.04.2019
Anna Konieczna
komentarzy 59 ocen 0 / 0%
A A A

Ruszyły egzaminy gimnazjalne. Odbywają się w wyjątkowych warunkach, ponieważ w szkołach odbywa się strajk i do końca nie było wiadomo, czy uda się zapewnić pełne składy komisji egzaminacyjnych. Jak sytuacja wygląda dzisiaj, kto zasiadł w komisjach, czy egzaminy wszędzie się odbywają? Relacja ze szkół na terenie Ziemi Jarocińskiej na naszym portalu.

 

 

Kiedy kolejne rozmowy przedstawicieli rządu ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego zakończyły się fiaskiem, w szkołach i placówkach oświatowych rozpoczął się strajk. Pracownicy oświaty od początku domagali się podwyżki wynagrodzenia o 1.000 złotych ze spłatą od 1 stycznia.

 

 

Później żądania zostały obniżone do podwyżki wynagrodzeń o 30% od 1 stycznia tego roku. Zaproponował również uwolnienie dodatku stażowego ponad ustawowy limit określony na 20%.

 

 

30% podwyżki to dla nauczyciela stażysty kwota na poziomie 720 - 730 złotych miesięczne, a dla nauczyciela dyplomowanego - 990 złotych.

 

 

Jarocińskie ZNP w lutym weszły w spór zbiorowy z dyrektorami szkół. Później odbyło się referendum, w którym uczestniczyli nauczyciele i pracownicy administracji z publicznych placówek oświatowych podległych gminie Jarocin. Wynik głosowania był w granicach od 53% do ponad 90% za strajkiem.

 

[czy nauczyciele z "Solidarności" też strajkują - czytaj TUTAJ]

 

Konsekwencją była uchwała, którą podjął jarociński zarząd ZNP o przystąpieniu do strajku. - Wysyłaliśmy pisma z powiadomieniem do dyrektorów szkół - wyjaśniała Hanna Czerniak.

 

 

[o wynikach referendum strajkowego w gminie Nowe Miasto - piszemy TUTAJ]

 

Strajk w szkołach rozpoczął się w poniedziałek - 8 kwietnia. Termin zbiegł się z zaplanowanymi egzaminami: 10,11 i 12 kwietnia gimnazjalnym a 15, 16 i 17 kwietnia - ósmoklasistów. Matury mają rozpocząć się 6 maja.

 

 

Wiceburmistrz Robert Kaźmierczak spotkał się z dyrektorami wszystkich szkół publicznych. - Najważniejsze jest zabezpieczenie egzaminów. Żaden z dyrektorów nie zgłaszał, że tych egzaminów nie jest w stanie przeprowadzić. Każdy walczy o to, żeby powołać komisje egzaminacyjne - stwierdza zastępca burmistrza.

 

 

Żeby skompletować składy komisji egzaminacyjnych, szefowie placówek mieli się posiłkować nauczycielami z zewnątrz - głównie ze szkół niepublicznych.

 

[Jarocin Festiwal 2019 - kolejna odsłona sztandarowej dla miasta imprezy - szczegóły TUTAJ]

 

Mogli to zrobić na podstawie rozporządzenia, które w ostatnim czasie wydała minister edukacji, a które mówi, że: „Każda osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne może być członkiem zespołu egzaminacyjnego i nadzorującego podczas tegorocznych egzaminów”

 

 

Rozporządzenie zwiększył też liczbę uczniów przypadających na nauczyciela wchodzącego w skład zespołu nadzorującego - z 20 do 25 w przypadku egzaminu gimnazjalnego lub egzaminu ósmoklasisty.

 

 

Po rozpoczęciu strajku wiceburmistrz Kaźmierczak ponownie spotkał się z dyrektorami szkół. - Wiemy już, jaką liczbę nauczycieli, którzy nie przystąpili do strajku, mamy do dyspozycji - stwierdza zastępca burmistrza.

 

 

Zapewnił, że egzaminy gimnazjalne odbędą się we wszystkich placówkach publicznych gminy Jarocin [więcej TUTAJ].

 

- Mamy zabezpieczenie i obsadę wszystkich komisji - stwierdza Kaźmierczak.

 

 

 

Komisje zasilają przede wszystkim nauczyciele ze szkół niepublicznych, emeryci oraz urzędnicy z przygotowywaniem pedagogicznym i pracownicy instytucji kultury - między innymi dyrektor Muzeum Regionalnego Sebastian Pluta.

 

 

Egzaminy klas gimnazjalnych rozpoczęły się o godzinie 9.00. Jak raportuje wiceburmistrz Kaźmierczak - we wszystkich szkołach publicznych gminy Jarocin odbywają się one normalnie.

 

 

- Egzaminów dzisiaj nie ma tylko w Zespole Szkół w Mieszkowie oraz w Zespole Szkół nr 4 w Jarocinie, gdzie nie ma klas gimnazjalnych - wyjaśnia zastępca burmistrza.

 

 

W tych szkołach będą się odbywały egzaminy ośmioklasistów, które rozpoczynają się w poniedziałek - 15 kwietnia.

 

 

„Dziękuję nauczycielom i osobom z uprawnieniami pedagogicznymi, które podjęły się pracy w zespołach egzaminacyjnych oraz zespołach nadzorujących” - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Robert Kaźmierczak. I zaapelował: „Szanuję korzystanie przez strajkujących z przysługującego im prawa do strajku. Jednocześnie proszę, aby każdy uszanował decyzję tych, którzy uznali, że gimnazjaliści mają pełne prawo napisać jutro egzamin i trzeba im to umożliwić.”

 

 

W czwartek - 11 kwietnia odbędzie się kolejne spotkanie dyrektorów szkół z wiceburmistrzem Robertem Kaźmierczakiem i będzie dotyczyło zabezpieczenia egzaminów ośmioklasistów.

 

 

W szkolach gminy JARACZEWO i KOTLIN egzaminy odbywają się zgodznie z planem.

 

Planowo przebiegają również egzaminy w szkołach w gminie NOWE MIASTO NAD WARTĄ. W Chociczy przystąpiło do nich 41 uczniów, tyle samo - w Nowym Mieście.

 

O sytuacji strajkowej w szkołach oraz o przebiegu egzaminów będziemy informowali na bieżąco.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Czy popierasz protest nauczycieli?

ankieta dodana 08.04.2019, ilość wszystkich głosów: 1022
TAK
48%
NIE
49%
NIE MAM ZDANIA
3%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (61)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Srola Ptanko
2 miesiące temu ocena: 100%  61
DO WSZYSTKICH STRAJKUJACYCH - JEBAŁ WAS PIES NIEROBY
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aaa
2 miesiące temu ocena: 0%  60
PO KOMENTRZACH WIDAĆ JAKICH ZWOLNIKÓW MA PIS-PATOLOGIA.
~ aha
2 miesiące temu ocena: 50%  59
Kiedy nauczyciele przygotowywali swój protest, urzędnicy ministerstwa edukacji przyznawali sobie nagrody na polepszenie motywacji do pracy. Takimi uznaniowymi nagrodami oraz kilkoma innymi dodatkami w MEN podnosi pensje urzędników o ponad 2 tys. zł.A niech mają należy im się.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Okrągły stół
2 miesiące temu ocena: 89%  58
Dobrze że odbędzie się oświatowy okrągły stół. Mój pierwszy wniosek to zlikwidować egzaminy po szkole podstawowej a rekrutacje przeprowadzać tylko w oparciu o świadectwa szkolne.Co to za egzaminy jeśli wystarczy tylko do nich przystąpić? Niepotrzebne wydatki i zabieranie dzieciom czasu!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ emeryt. naucz.
2 miesiące temu ocena: 66%  57
Jestem emerytowaną nauczycielką matematyki z 44 letnim stażem. Dziwię się, że wykształceni ludzie dali się wrobić w brudną politykę. Poszli za swoim guru jak w dym. Krzywdzą dzieci a na swoich hasłach głoszą, że strajkują dla dobra dzieci. Przez pęd do pieniądza okaleczyli całe środowisko nauczycielskie. To już nie jest powołanie, etos czyli literacka Siłaczka. To przysłowiowe po trupach do celu. Zapach pieniądza odbiera zmysły.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XXX
2 miesiące temu ocena: 44%  56
ALE KOBIETO JESTEŚ DZIWNA:CHYBA FANATYCZKA PISU Z OKAZJI ZE DOSTAŁAŚ 13 EMERYTURE TAKIE GŁUPOTY PISZESZ.
~ Emerytowany nauczyciel
2 miesiące temu ocena: 42%  55
Zawsze strajk komuś utrudnia życie. Nauczyciele średnio zarabiają bardzo mało a są dobrze wykształceni i mają bardzo odpowiedzialną pracę.Przez wiele lat poprzednia ekipa zamroziła im płace. Zresztą ta ekipa też do ubiegłego roku.Póki co dzieciom krzywda się nie stała, egzaminy trwają bez przeszkód.A pani emerytowana nauczycielko niech się przyzna ile pani wzięła pieniędzy za korepetycje nie płacąc należnego podatku?
~ Rodzic
2 miesiące temu ocena: 74%  54
Po co strajkować dla samego strajkowania? To strajk bez szans na pozytywny rezultat. Teraz będzie głupio tak zakończyć ten strajk bez wygranej. Bo jak widać skończy się to brakiem wypłaty za okres strajku i klęską. To trzeba było przygotować porządnie i przemyśleć skutki i możliwości. Trzeba było samemu wyjść z propozycjami zmiany karty nauczyciela i spisać kilka różnych pomysłów skąd można mieć pieniądze na podwyżki. Nawet w domowym budżecie jak chcesz na coś wydać więcej to musisz wiedzieć gdzie zaoszczędzić. A tak rodzice wściekli, dzieciaki bez opieki, a nauczyciele powoli znudzeni strajkiem bez większych szans na sukces
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Emet
2 miesiące temu ocena: 76%  53
Trzeba zbierać podpisy o likwidację karty nauczyciela i przekształcenie szkół w niepubliczne szkoły prowadzone przez stowarzyszenia rodziców dzieci uczęszczających do tych szkół. Wtedy dzieci będą na pierwszym miejscu a nie pieniądze i przywileje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JJK
2 miesiące temu ocena: 63%  52
CHYBA ŻE SAM BĘDZIESZ W TEJ SZKOLE UCZYŁ.BO DOBRZE WYKSZTAŁCENI LUDZIE ZAMIAST ZA NĘDZNĄ KASE PRACOWAĆ W SZKOLE TO WYBIORĄ INNY ZAWÓD.PEWNIE ZNAJDĄ SIĘ JAKIEŚ MIZERNOTY NAUCZYCIELE TO I WTEDY BĘDZIE JESZCZE BARDZIEJ MIZERNY POZIOM NAUCZANIA.PISOWI O TO CHODZI ABY BYŁO MAŁO LUDZI WYUCZONYCH .PRZECIEŻ NAIWNIAKAMI I PROSTYMI LUDŹMI MAŁO WYKSZTAŁCONYMI ŁATWIEJ RZĄDZIĆ.
~ skąd tacy się biorą
2 miesiące temu ocena: 35%  51
Chcesz byśmy zarabiali 1600,? Zbieraj sobie podpisy może ci twoja stara podpisze. Każdy może być kretynem ale po co się z tym obnosić ?
~ baiby
2 miesiące temu ocena: 41%  50
Rok 1933 Niemcy - rząd wskazuje winnych wszystkich nieszczęść, wszelkiego zła - Żydów. Naród jest usatysfakcjonowany i kocha przywódców. Rok 2019 Polska - rząd wskazuje winnych wszystkich nieszczęść, wszelkiego zła - Nauczycieli. Naród jest usatysfakcjonowany i kocha przywódców. Rok 2020 - Polska - rząd wskazuje winnych wszystkich nieszczęść, wszelkiego zła - Ciebie. Nie wierzysz? Masz kiepską wyobraźnię.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaaa
2 miesiące temu 49
Historia kołem się toczy :(
~ prawda
2 miesiące temu ocena: 69%  48
Racja, głupi ten nasz naród, coraz głupszy. Zawsze da się napuścić. Na pielęgniarki pluli, na lekarzy też. Pamiętam jak w moim miasteczku pomstowano na strajkujących w roku 80 tym. Też dał się lud omamić kłamcom TVP
~ jarock
2 miesiące temu ocena: 41%  47
Ten strajk to kolejna kompromitacja KOD-ziarza Broniarza i niestety lewicowego środowiska nauczycielskiego. Moim zdaniem ,gdyby dano 2 dni na podjecie decyzji tzw. nauczycielom , że albo wracaja do pracy albo dyscyplinarka ( niestety nie ma takiej możliwości przez- komunistyczny relikt- Kartę Nauczyciela) to 99,9 % wróciłoby do pracy... Jeśli się mylę to czekam na wypowiedzenia z pracy... bo inaczej Dyrektor nie ma możliwości zwolnienia słabego pracownika.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sowa
2 miesiące temu ocena: 66%  46
Pomijając wszelkie za i przeciw strajkom nauczycieli. Jest zasada: lekarz nie opuszcza pacjenta, nauczyciel ucznia. I tyle w tej sprawie...może trzeba robic jak rolnicy. W autobusy i do Warszawy pod sejm, kancelarię premiera. Może palić opony, samochody, wyrywać drzewa z korzeniami ? Rolnicy nie pozostawili swoich gospodarstw na pastwę losu. .......nikomu nie przyszło do głowy aby zaniedbywać to co co mają w zagrodzie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaaa
2 miesiące temu ocena: 0%  45
Idąc tym tropem - rozum nie powinien opuszczać człowieka. A jednak... Jesteś dowodem na to, że od każdej reguły są wyjątki.
~ jest zasada
2 miesiące temu ocena: 50%  44
jest zasada: matka w samolocie podaje najpierw sobie tlen, potem dziecku...
~ ar
2 miesiące temu ocena: 50%  43
Nauczyciele mają prawo zostawić uczniów, bo to nie ich wina, tylko rządu, że zaniedbał ich sprawę!
~ ar
2 miesiące temu ocena: 63%  42
Już nie udawaj takiego wzoru cnót i sprawiedliwości... Rolnicy nie pozostawili swoich gospodarstw, bo to ich własność... A uczniowie to nie własność nauczycieli... Tego nie da się tak porównać...
~ ar
2 miesiące temu ocena: 53%  41
Na miejscu tych nauczycieli zrobiłbyś to samo...
~ stary
2 miesiące temu ocena: 71%  40
Sowa jest ptakiem który symbolizuje mądrość.
~ mama
2 miesiące temu ocena: 55%  39
Święte słowa. Nic dodać nic ująć
~ kkk
2 miesiące temu ocena: 52%  38
Do tyle w temacie - jeżeli ktoś ma odgórny zakaz strajkowania to niech się zastanowi czy dla niego słowo wolność coś znaczy czy sprzedał się za kasę, natomiast jest faktem że osoby spoza szkoły ( być może karane przez sąd ) pracują za grube pieniądze, a dotychczas nauczyciele robili to za darmo na zasadzie niby delegacji do innej placówki oświatowej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do ~kkk
2 miesiące temu ocena: 90%  37
To właśnie ty ~kkk jesteś pozbawiony kręgosłupa moralnego nazywając kogoś łamistrajkiem. Każdy ma wybór, bo jest wolnym człowiekiem. W twoim mniemaniu wolny człowiek ma postępować tak jak ty tego oczekujesz. Jeśli odnosisz się do wolności to szanuj wybory innych.
~ mmm
2 miesiące temu ocena: 55%  36
Nikt nie położy na szali 20 - 30 lat dorobku nauczycielskiego, okupionego ciężką pracą, zdobywaniem awansów zawodowych. Sądzę że żaden ze strajkujących nauczycieli nie zdecydowałby się strajkować, gdyby wiedział, że straci przez to pracę. Sugerowanie, że ktoś się sprzedał się za kasę jest mówiąc delikatnie nie na miejscu.
~ danutka
2 miesiące temu ocena: 46%  35
Członkowie komisji egzaminacyjnych to dopiero jaja ( fryzjerka, kosmetyczka, strażak). Ciekawe, czy oni również będą oceniać testy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stella
2 miesiące temu ocena: 83%  34
To właśnie ty ~kkk jesteś pozbawiony kręgosłupa moralnego nazywając kogoś łamistrajkiem. Każdy ma wybór, bo jest wolnym człowiekiem. W twoim mniemaniu wolny człowiek ma postępować tak jak ty tego oczekujesz. Jeśli odnosisz się do wolności to szanuj wybory innych.
~ kkk
2 miesiące temu ocena: 25%  33
Nauczycielem dzisiaj na egzaminach może być każdy z ulicy wystarczy że będzie osobą pozbawioną kręgosłupa moralnego, niech łamistrajki dzisiejsi się nie łudzą, po strajku oni także będą nazywani nierobami, darmozjadami itd, nie warto się sprzedać za kilka stów pracy w komisji, Judasz się o tym przekonał dobitnie
~ mmm
2 miesiące temu ocena: 68%  32
Kosmetyczki, fryzjerki, strażacy czy inni, którzy szkolą uczniów w zawodzie, mają przygotowanie pedagogiczne i mogą zasiadać w komisji. Każdy rzemieślnik, który szkoli uczniów musi mieć przygotowanie pedagogiczne.
~ Pati
2 miesiące temu ocena: 73%  31
A może fryzjerka, kosmetyczka ma wyższe studia i masę różnych kursów? Nie tylko nauczyciele mają mgr, to ni XIXw.
~ ar
2 miesiące temu ocena: 64%  30
To nie jest tak, że bezduszni nauczyciele strajkują kosztem uczniów... Zostali zmuszeni tak zrobić, bo rząd nie pomyślał o wszystkich Polakach, a raczej o swoim elektoracie (podobnie jak robiło PO za swoich rządów).
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ar
2 miesiące temu ocena: 47%  29
do "mama1": To wina rządu, że wcześniej nic nie zrobił... Cierpią oczywiście uczniowie... Ale co można zrobić...
~ mama1
2 miesiące temu ocena: 58%  28
Nie ... to jest dokładnie tak, że strajkujecie kosztem uczniów Kto na tym ucierpi?
~ ar
2 miesiące temu ocena: 42%  27
Zapraszam na mój profil FB: https://www.facebook.com/arkad...
~ Rodzic gimnazjalisty
2 miesiące temu ocena: 88%  26
Najważniejsze, że egzaminy odbyły się w wyznaczonym terminie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zenek
2 miesiące temu ocena: 83%  25
dokładnie, a nauczyciele niech sobie siedzą
~ kkk
2 miesiące temu ocena: 39%  24
Niektóre samorządy płacą łamistrajkom nawet 450 zł za dzień, natomiast do tej pory nauczyciele pracujący na egzaminach w innej szkole byli wolontariuszami. Będą sporządzane listy łamistrajków w poszczególnych szkołach a informacje o ich postawie przekazane również uczniom, żeby wiedzieli z kim mają do czynienia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ?
2 miesiące temu ocena: 83%  23
Wert, co ma piernik do wiatraka?
~ wert
2 miesiące temu ocena: 48%  22
Skoro katecheci maja zakaz to może niech uczą religii w salkach katechetycznych? A może oni podlegają pod inne prawo/? Może minister podpisała z Kościołem inne wynagrodzenia wiec nie muszą strajkowac
~ tyle w temacie
2 miesiące temu ocena: 71%  21
Ktoś kto nie strajkuje, jest do dyspozycji dyrektora i zapewne przydzielono mu miejsce w komisji egzaminacyjnej. Żadnego dodatkowego wynagrodzenia za to nie ma. Być może sytuacja ta dotyczy nauczycieli emerytów lub osób z zewnątrz, ale na pewno nie nauczycieli, którzy nie strajkują. Jeśli kogoś nazywasz łamistrajkiem, to najpierw spytaj go o powody, dla których nie przystąpił do strajku. Katecheci maja zakaz strajkowania pod rygorem cofnięcia misji i utraty pracy.
~ zzz
2 miesiące temu ocena: 79%  20
nie strasz ,nie strasz bo sie...
~ sru
2 miesiące temu ocena: 65%  19
Teraz pewnie wiceburmistrz żałuje, że wszystkie szkoły nie zmienił na niepubliczne by miał kłopot z głowy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bamber przeprasza
2 miesiące temu ocena: 70%  18
Odszczekuję wszystko co do tej pory napisałam o nauczycielach. Egzaminy się jednak odbywają i widać odpowiedzialność i troskę o nasze dzieci. Każdy ma prawo strajkować i zwykle tracą na tym strajkujący ale dla innych to też jest uciążliwe. Odszczekuję bo znalazłem materiały że nasi nauczyciele zarabiają najmniej w całej UE. I jest tam napisane, że Polacy mają najlepsze wykształcenie- średnio 4 fakultety. A do średniej krajowej im bardzo daleko.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pati
2 miesiące temu ocena: 48%  17
Uczciwie by trzeba było porównywać z pensjami wszystkie zawody w UE, a nie tylko nauczycieli, to każdy z prywatnej czy państwowej firmy musiałby strajkować. Nauczyciele wbrew pozorom tak mało nie zarabiają. Kto by nie chciał zarabiać 7.000 zł no kto? I czy tylko nauczyciele są wykształceni? Tak się krzyczą że mają magistra! A ile osób ma magistra w Polsce? Tylko nauczyciele?
~ kkk
2 miesiące temu ocena: 38%  16
U nas w gimnazjum jakieś podejrzane typy, po filmie Kler jakoś tak dziwnie to wygląda, natomiast dyrektor powiedział że w piątek potrzebuje 2 razy tyle ludzi do komisji i chyba nie da rady ich znaleźć, może ci fachowcy co piszą pod spodem się zgłoszą ? Rodzice dopytują się gdzie można sprawdzić czy ktoś kogo wzięli z ulicy nie jest pedofilem ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stary
2 miesiące temu ocena: 77%  15
- ,,tęczowy kkk' nie szukaj w szkole pedofilów - idzie Wiosna- Biedroń chce zmienić męża .
~ Rodzic gimnazjalisty
2 miesiące temu ocena: 71%  14
To ty piszesz komentarze niczym jakiś podejrzany typ. Ja jako rodzic bardzo się cieszę, że moja córka mogła przystąpić dzisiaj do egzaminu dzięki nauczycielom, którzy poważnie traktują swój zawód i wiedzą, że dobro uczniów jest najważniejsze.
~ stary
2 miesiące temu ocena: 51%  13
Nygusy do roboty.,, Efekty'' waszej ,,pracy '' widać na każdym kroku - dziś wielu półdebili po studiach ma mniejszą wiedze jak sporo 50-60 latków po zawodówkach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kasia
2 miesiące temu ocena: 100%  12
Masz częściowo rację, ale w czasach 60-latków nikt na siłę do następnej klasy nie ciągnął jedna dwója na świadectwie i się kiblowało. Teraz jak uczeń zagrożony to rodzice niebo i ziemię poruszą aby tylko pociechę przepchnąć do następnej klasy i tak spada poziom nauczania bo dzieciak wie że mama z tatą załatwią i tak przejdzie.
~ Kiss
2 miesiące temu ocena: 75%  11
Myślę że trzeba zrobić większy przesiew wśród uczniów.Nieuków zdecydowaanie zostawiać w tej samej klasie (nie reagować na wymagania rodziców ktorzy z takich uczniów mniej zdolnych lub nieuków chca mieć w przyszłości na siłe wielkich uczonych).A w najgorszych przypadki kierować do szkół specjalnych.W latach prlu była chyba byłataka szkoła w Jarocinie.Wtedy nauczycielowi będzie łatwiej uczyć tych co chcą się uczyć się i tych co są zdolni.Myśle ze skoro pryncypał Jarosław przywrócił w podstawówce system edukacji z czasów Prl 8klas to mógłby to samo zrobić z tym o czym napisłem.
~ ada
2 miesiące temu ocena: 54%  10
Nie starczy czasu na korki w końcu dopiero na tym zarabiają
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jjj
2 miesiące temu ocena: 81%  9
40h tydzień pracy. Po 8h dziennie w tym lekcje i czas na przygotowanie i poprawę klasówek itp.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Oooo
2 miesiące temu ocena: 80%  8
8GODZ ZE STANOWISKIEM PRACY I MOŻLIWOŚCIĄ KORZYSTANIA ZE WSZELKICH NARZĘDZI PRACY KTÓRE MUSI MIEĆ NAUCZYCIEL (DRUKARKA,KOMPUTER ITP.)ŻEBY MÓGŁ WYKONYWAĆ SWOJĄ PRACE.
~ Oooo
2 miesiące temu ocena: 67%  7
A JEŻELI OKAŻE SIĘ ŹE TO 8 GODZ.TO ZAMAŁO TO CO WTEDY?NIKT NIEWIE ALBO NIECHCE WIEDZIEĆ ZE OPRÓCZ PRZYGOTOTOWANIA SIEĘ DO LEKCJI,SAMYCH LEKCJI OCENIANIA KARTKÓWEK SĄ JESZCZE SPOTKANIA Z RODZICAMI ,WSZELKIEGO TYPU BIUROKRACJA I INNE ZADANIA .O TYM TVP NIE MÓWI I DLATEGO FANAYYCY PIS WIEDZĄ TYLKO O GODZINACH PRZY TABLICY.
~ nauczyciel
2 miesiące temu ocena: 79%  6
Jak najbardziej zgadzam się. W tym czasie jeszcze rady pedagogiczne, wywiadówki, szkolenia, nauczanie indywidualne, wycieczki i wszystko inne co wiąże się ze szkołą. Jeśli wycieczka będzie się przedłużała ponad godziny pracy to będzie miał płacone nadgodziny. To samo dotyczy wywiadówek, które będą w godzinach pracy, czyli między 8.00 a 16.00 (czy rodzice wezmą urlop żeby być na wywiadówce?) Takie rozwiązanie pokaże, że nauczyciele niejednokrotnie pracują więcej niż 40 godzin tygodniowo.
~ ala
2 miesiące temu ocena: 50%  5
wstyd 1000zł za co a czemu nie 2000
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mama
2 miesiące temu ocena: 48%  4
Nauczyciele wstydźcie się
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
2 miesiące temu ocena: 60%  3
A kiedy się ten cyrk ze strajkiem skończy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Romek
2 miesiące temu ocena: 50%  2
Ja nie rozumiem dlaczego robią przerwę na święta? ja strajk to strajk a nie biesiady kawowe!
~ Nauczyciel strajkujący
2 miesiące temu ocena: 56%  1
A co dziecko w domu przeszkadza? Strajk trwa do odwołania! Przerwa na święta i ciąg dalszy :)