ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M ABS_A1
R E K L A M A

Rozpoczyna się długi weekend. Więcej policjantów na drogach

› Aktualności› Na sygnale 3 miesiące temu    14.08.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Dziś rozpoczyna się długi weekend, co oznacza, że wiele osób wyruszy w trasę. Tym na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą dbać o nasze bezpieczeństwo. Akcja potrwa do niedzieli 18 sierpnia.

 Policjanci będą dbać o to, by wyjazd jaki i powrót z dłuższego wolnego był jak najbardziej bezpieczny zarówno dla poruszających się samochodami jak i dla pieszych oraz rowerzystów.

R E K L A M ALombard sródtekstowy 06-14.12.2019

 

- Szczególna uwaga zwracana będzie na kierujących stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. Przeprowadzane będą kontrole stanu trzeźwości kierowców, w szczególności przewożących dzieci (także autobusami), mundurowi będą sprawdzać prawidłowość przewożenia dzieci, czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy, w razie takiej konieczności, korzystają z fotelików i siedzisk samochodowych - informuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

 

Policjanci będą patrolować nie tylko drogi. Pod systematyczna kontrolą będą także miejsca grupowania się ludzi, gdzie zadaniem mundurowych będzie dbałość o lad i bezpieczeństwo publiczne oraz zapobieganie wybrykom chuligańskim.

Policjanci apelują o rozwagę, zarówno w podróży jak i podczas wypoczynku, bo udany będzie on wtedy, gdy będzie bezpieczny. W wielu przypadkach sami możemy zapobiegać zagrożeniom. Jeśli widzimy niewłaściwe zachowanie się osób, które stwarzają zagrożenia dla siebie samych bądź innych osób, informujmy o tym Policję.

 

 

- Przypominamy także, by wyjeżdżając z domu, zabezpieczyć swoje mienie. Pozamykać dokładnie okna i drzwi do mieszkań, pochować do garażu rowery i poprosić sąsiadów, by od czasu do czasu zainteresowali się, czy naszej posesji nie odwiedzają pod nasza nieobecność jacyś nieproszeni goście. W wielu przypadkach czujność sąsiedzka jest nieoceniona – podkreśla rzecznik jarocińskiej policji.

 

Dzisiaj w całym kraju trwają ogólnopolskie działania „Prędkość zero tolerancji” [ZOBACZ TUTAJ].

 

Policja przypomina, że ponad 95% wszystkich wypadków drogowych, do których doszło na skrzyżowaniach podczas wakacji 2018 roku wydarzyło się na typowym połączeniu drogi z pierwszeństwem z drogą podporządkowaną [ZOBACZ TUTAJ].

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A