ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Adecco

Rozpoczął się pierwszy weekend nowego roku. Nie macie planów? ZOBACZCIE tutaj

› Aktualności› Wydarzenia 5 miesięcy temu    4.01.2019
Lidia Sokowicz
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Jedną z atrakcji niedzielnego kolędowania w Jarocinie jest żłóbek z żywymi zwierzętamiJedną z atrakcji niedzielnego kolędowania w Jarocinie jest żłóbek z żywymi zwierzętami fot. Archiwum/Lidia Sokowicz

Jarocin. Magnuszewice. Jaraczewo. Orszak Trzech Króli. Koncert Andre Rieu. Kolędy. Snutki. Zespół Szkół Społecznych. Spotkanie z biskupem. JOK. Kino "Echo". Repertuar. Zabawy karnawałowe.

 

 

 

Wspólne kolędowanie z przedstawieniem jasełkowym - 5 stycznia, godz. 12.00, JOK, na świąteczne spotkanie do JOK-u zaprasza Zespół Szkół Społecznych.

Noworoczne spotkanie z biskupem - 5 stycznia, godz. 16.00 - msza św. w kościele św. Marcina, a po niej spotkanie opłatkowe w ratuszu

Występ Zespołu Folklorystycznego "Snutki" z Potarzycy - 6 stycznia, kościół Chrystusa Króla po mszy św. o godz. 12.15

 

Magnuszewice - Orszak Trzech Króli - 6 stycznia, godz.10.30

W święto Objawienia Pańskiego jako pierwsi w Orszaku Trzech Króli wyruszą uczniowie Szkoły Podstawowej w Magnuszewicach wraz z wiernymi z miejscowej parafii. Tutaj barwny korowód zostanie zorganizowany po raz drugi. Uczestnicy wyruszą o godz. 10.30 z boiska szkolnego do kościoła na mszę św. W programie niedzielnych uroczystości zaplanowano również jasełka oraz wspólne kolędowanie.

 

Jarocin - Orszak Trzech Króli - 6 stycznia, godz. 14.00

W Jarocinie Orszak Trzech Króli połączony będzie z 8. Jarocińskim Kolędowaniem. Od godz. 13.45 przy kościele Chrystusa Króla rozdawane będą korony i śpiewniki. Orszak jak co roku porowadzą trzej królowie wraz z kapelą Zespołu Folklorystycznego „Snutki” z Potarzycy. O godz. 14.00 głos zabierze ksiądz kanonik Rafał Sobieraj, proboszcz parafii Chrystusa Króla w Jarocinie. Po krótkim słowie wstępu grupa wyruszy ulicami Paderewskiego, Wrocławską, Hallera i Śródmiejską na Rynek. Tam na scenie zaprezentują się kolędnicy z jarocińskich przedszkoli, parafialne schole oraz zespoły i szkoły muzyczne. W trakcie kolędowania będzie można skorzystać ze słodkiego poczęstunku oraz ciepłych napojów. Atrakcją będzie żywy żłóbek.

 

Jaraczewo - Orszak Trzech Króli - 6 stycznia, godz. 15.00

Gminny Ośrodek Kultury w Jaraczewie po raz pierwszy włącza się w ogólnopolską akcję pod hasłem „Orszak Trzech Króli”. Na godz. 15.00 zaplanowano zbiórkę uczestników na targowisku miejskim. Dziesięć minut później grupa przejdzie ulicami Kolejową i Jarocińską do parku. Tam na wszystkich czekać będzie m.in. gorący posiłek, zabawy animacyjne i słodkie upominki dla dzieci. Przewidziano nawet wizytę św. Mikołaja oraz występ Pawła Bączkowskiego. Od godz. 15.30 na scenie trwać będą występy różnych grup kolędników. Na finał, o godz. 17.00 odpalone zostaną fajerwerki.

Koncert Andre Rieu - 6 stycznia, godz. 17.30 i 20.00, kino "Echo", bilety - 25 zł (normalny) i 20 zł ulgowy

Jarocińskie kino „Echo” zaprasza w niedzielę 6 stycznia na retransmisję koncertu karnawałowego z Sydney w wykonaniu króla walca - Andre Rieu i Orkiestry Johanna Straussa. Majestatyczny Sydney Town Hall zapewni piękną oprawę dla tego wyjątkowego, pierwszego koncertu karnawałowego, w którym André Rieu wystąpi ze swoją ukochaną Orkiestrą Johanna Straussa, z którą pracuje od ponad 30 lat. To ma być spektakularny świąteczny koncert, pełen przebojów muzyki klasycznej i popularnej. Początek pierwszego seansu o godz. 17.30, a drugiego o godz. 20.00. Bilety w cenie 25 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy) można nabyć w kasie kina „Echo”.

 

ZA TYDZIEŃ:

W niedzielę 13 stycznia już po raz 27. odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Ziemi Jarocińskiej zarejestrowało się osiem sztabów: trzy w gminie Jarocin, po dwa w gminie Kotlin i Żerków oraz jeden w Nowym Mieście. Zbierane w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Kwestować będą m.in. uczniowie, harcerze, dorośli i dzieci. Koncerty odbędą się w JOK-u, w auli Szkoły Podstawowej w Żerkowie, w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście, w Domu Kultury w Kotlinie oraz Szkole Podstawowej w Dobieszczyznie.

 

 

A MOŻE BY TAK NA ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ?

Koło nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje we wtorek 15 stycznia karnawałowy wieczorek taneczny w restauracji „Klubowa”. Początek o godz. 18.00. Koszt udziału wynosi 45 zł. Zapisy pod nr. tel. 661/362-436 lub 518/939-325.

 

 

Rada sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich w Panience zapraszają w sobotę 19 stycznia na zabawę karnawałową z zespołem „Adex”. Początek o godz. 19.00. Bilety w cenie 160 zł od pary można zarezerwować u sołtysa - tel. (62) 740-95-23.

 

 

Koło Gospodyń Wiejskich w Łobzowcu zaprasza na wieczorek karnawałowy, który odbędzie się w sobotę 19 stycznia w miejscowej sali wiejskiej. Początek o godz. 19.00 Do tańca przygrywać będzie zespół „A-TO-MY”. Cena biletu 170 zł od pary (z pełną konsumpcją). Podczas zabawy będzie loteria fantowa. Bilety można zarezerwować pod nr. tel. 514/677-670.

 

Żerkowskie koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zaprasza na zabawę z okazji Dnia Babci i Dziadka połączoną z balem przebierańców. Impreza odbędzie się 29 stycznia, w sali MCT w Żerkowie (blok D). Początek o godz. 15.00. Odpłatność dla członków - 35 zł. dla sympatyków - 40 zł. Zapisy przyjmowane będą do 23 stycznia. Biuro koła (ul. Mickiewicza 6, Żerków) czynne jest w każdą środę w godz. 9.00-11.30.

 

Sołtys i rada sołecka Stęgoszy zapraszają w sobotę 2 lutego do sali wiejskiej na „czarno-białą” zabawę karnawałową. Początek o godz. 19.00. Do tańca przygrywać będzie zespół „Czilaut”. Koszt udziału wynosi 150 zł od pary. Rezerwacje przyjmowane są pod nr. tel. 601/210-680. Termin zgłoszeń upływa 27 stycznia.

 

W sobotę 9 lutego Koło Gospodyń Wiejskich w Łowęcicach organizuje zabawę karnawałową na sali wiejskiej w Wojciechowie. Początek o godz. 19.00. Do tańca będzie przygrywał zespół „Alex”. Wstęp kosztuje 140 zł od pary. W cenie biletu obiad, ciasto, zimny bufet oraz kolacja. Organizatorzy zapewniają dobrą zabawę i dodatkowe atrakcje, między innymi loterię fantową oraz konkursy. Bilety można nabywać pod nr. tel. 603/224-948.

 

Oddział rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jarocinie organizuje we wtorek 12 lutego karnawałowy wieczorek taneczny. Początek o godz. 18.00 w restauracji „Klubowa”. Koszt udziału wynosi 45 zł. Zapisy pod nr. tel. 601/914-209 lub 602/385-272.

 

REPERTUAR KINA 'ECHO":

„ZIMNA WOJNA” (seans z napisami)

reż. Paweł Pawlikowski

Historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. W tle wydarzenia zimnej wojny lat 50. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu.

5 stycznia, godz. 18.30

 

„PECH TO NIE GRZECH”

reż. Ryszard Zatorski

Odnosząca sukcesy bizneswoman - Natalia nie ma szczęścia w miłości i z powodu pecha nie lubi poddawać się romantycznym uniesieniom. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia staje się świadkiem zawarcia niezwykłego zakładu.

4 stycznia, godz. 19.00

5 stycznia, godz. 20.00

6 stycznia, godz. 20.30

7-9 stycznia, godz. 19.00

10 stycznia, godz. 21.00

 

„KRÓLOWA ŚNIEGU: PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA”

reż. Robert Lence, Aleksey Tsitsilin

Gerda jest jedną z niewielu osób pozbawionych magicznych zdolności. Żeby ocalić rodziców i brata, dziewczynka będzie musiała zdobyć pewien legendarny przedmiot. Jedyną osobą, która może jej pomóc w niebezpiecznej misji jest Królowa Śniegu.

4 stycznia, godz. 17.00

5-6 stycznia, godz. 16.00

7-10 stycznia, godz. 17.00

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ktoś
5 miesięcy temu ocena: 67%  4
Andre Rieu w kinie? To jak lody Bambino lizane przez papierek.... W czerwcu wystąpi na żywo w Polsce, przyślę wam zdjęcia z Gdańska.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
5 miesięcy temu ocena: 20%  3
na pierwszy tydzień nowego roku Rewolucjoniści celowo demoralizują młodych (dr Jan Przybył) https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ coco
5 miesięcy temu ocena: 67%  2
...za mądry to nie jest ten pan dr...( tytuły mądrości nie dają ) ; choćby cyt.: 'wojsko kształtowało charaktery'... hmm i parę innych rzeczy...ale czego się spodziewać po wykładzie u św. Anny ;-) A "duszpasterze" dają dobry przykład młodym ???
~ Adam
5 miesięcy temu ocena: 67%  1
Spotkanie z biskupem dominuje moje plany na ten weekend. Bardzo się cieszę zw będę mógł go cmoknąć w sygnet....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji