ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

Rośnie rondo za wysokim płotem. Zobacz na jakim jest etapie [GALERIA]

› Aktualności 2 miesiące temu    11.04.2019
Anna Konieczna
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
Budowa ronda na wysokości stacji paliw LukoilBudowa ronda na wysokości stacji paliw Lukoil

Co się dzieje za wysokim, metalowym płotem, który w lipcu ubiegłego roku stanął u zbiegu trzech ulic w centrum Jarocina - Wojska Polskiego, Śródmiejskiej i Hallera? Takie pytania zadaje sobie wielu mieszkańców. Nieco bardziej ciekawi mają swoje sposoby, żeby zajrzeć za ogrodzenie. Dzisiaj i my odkrywamy dla was rąbek tajemnicy.

 

 

Nie dość, że płot, za którym prowadzone są roboty [szczegóły TUTAJ], jest bardzo wysoki to w listopadzie ogrodzenie został przesunięty i stanął w poprzek ulicy Śródmiejskiej, zamykając tym samym wjazd na tę ulicę [więcej czytaj TUTAJ]. Teraz - od 11 kwietnia szykuje się kolejna - ważna zmiana organizacji ruchu w tym rejonie [szczegóły i mapę z wyznaczonymi objazdami - zobacz TUTAJ].

 

 

Budowa ma potrwać do czerwca tego roku. Wtedy metalowe ogrodzenie ma zniknąć, a do użytku kierowców zostanie oddane duże rondo, które jest za nim budowane. Będzie ono zwieńczeniem nowego łącznika biegnącego od ulicy Wrocławskiej do nowej obwodnicy Jarocina.

 

[o strajku nauczycieli i egzaminach gimnazjalnych - czytaj TUTAJ]

 

Nowe rondo budowane na wysokości stacji paliw Lukoil będzie kosztowało prawie 9 milionów złotych. Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest jarocińskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Drobud. Z kolei nakłady na cały łącznik mogą wynieść nawet 40 milionów złotych.

 

 

Dwa odcinki łącznika - od ulicy Wrocławskiej do Bema oraz od Batorego do Glinek zostały już oddane do użytku [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

Nowy łącznik razem z rondem powinien być gotowy do końca września tego roku. Burmistrz Adam Pawlicki zapewnia, że „ta inwestycja zdecydowanie usprawni układ komunikacyjny w Jarocinie”.

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

 

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (7)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ ABDITUS
  2 miesiące temu ocena: 0%  7
  A pośrodku gigantycznego ronda będzie gigantyczna sztuczna palma jak na rondzie de Gaulle'a w stolicy. Albo nie - pięciometrowa gitara, jak przystało ja stolicę polskiego rocka. Za 9 mln PLN można utworzyć 100 rond. Wystarczy pojechać np. do któregokolwiek z belgijskich, holenderskich czy brytyjskich miast i zobaczyć jak to wygląda. Tam nie szasta się pieniędzmi.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ciekawy
  2 miesiące temu 6
  więc w końcu kiedy ostateczny koniec całej inwestycji? Koniec czerwca, czy koniec września?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Drogowiec
  2 miesiące temu ocena: 83%  5
  Sprzedam miejsce na reklame przy rondzie dwupasmowym, najchętniej przyjme BLACHARZY, LAKIERNIKÓW i Wypożyczalnie aut z OC. :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ On
  2 miesiące temu ocena: 67%  4
  Większego ronda się nie dało?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Taka prawda
  2 miesiące temu ocena: 71%  3
  Ile kurła? 40 baniek? Heh...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Yuy
  2 miesiące temu ocena: 57%  2
  Niech to będzie rondo dwupasmowe, ludzie nauczą się jeździć :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ale jazda
  2 miesiące temu ocena: 80%  1
  najlepiej rondo wielopasmowe jak wokół Łuku Triumfalnego w Paryżu. Tam jest dopiero jazda...hi,hi