R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Rosną mury przy Zacisznej. Co się tam buduje?

› Aktualności 4 miesiące temu    6.12.2018
Anna Konieczna
komentarzy 11 ocen 0 / 0%
A A A
Rozbudowa mieszkań chronionych przy ulicy ZacisznejRozbudowa mieszkań chronionych przy ulicy Zacisznej fot. Materiały informacyjne UM Jarocin

Ulice Zaciszna i Przemysłowa w Jarocinie cieszą się ostatnio dużym zainteresowaniem, zwłaszcza tych, którzy szukają miejsca na siedzibę swojej firmy i na rozkręcenie biznesu. Ale okazuje się, że nie tylko.

 

R E K L A M A

Budowę przy ulicy Zacisznej prowadzi bowiem Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Projekt zakłada powstanie mieszkań chronionych. Dom z takimi mieszkaniami już tam funkcjonuje od 10 lat. To, co robi JTBS to rozbudowa istniejącego obiektu.

 

Plan zakłada powstanie dziesięciu dodatkowych mieszkań chronionych. Będą się do nich mogły wprowadzić osoby, które mają orzeczenie o niepełnosprawności i są w trudnej sytuacji materialnej oraz rodzinnej.

 

Na liście oczekujących jest ich kilkanaście. Dom z mieszkaniami chronionymi funkcjonuje od 2008 roku. Obecnie mieszka tam 27 osób.

 

 

Zdaniem Igora Armina, dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarocinie, zapotrzebowanie na takie mieszkania jest coraz większe. Dlatego podjęto decyzję o rozbudowie budynku przy ulicy Zacisznej.

 

 

Na piętrze znajdą się dodatkowe mieszkania. Z kolei na parterze swoją siedzibę będzie miał Środowiskowy Dom Samopomocy, który w tej chwili mieści się w jarocińskim MGOPS-ie przy ulicy Wrocławskiej.

 

W nowej części będzie także duża sala rehabilitacyjna, z której będą korzystali mieszkańcy domu oraz uczestnicy ŚDS-u. Przewidziany jest również gabinet lekarza rodzinnego i pielęgniarki. Na tyłach budynku zostanie urządzony ogródek i część rekreacyjna.

 

Ci, którzy chcieliby zamieszkać w mieszkaniu chronionym powinni złożyć wniosek w jarocińskim ośrodku pomocy społecznej. - Ja tylko zwalnia się miejsce, jest od razu zajmowane - przyznaje dyrektor placówki.

 

Prace przy rozbudowie mieszkań chronionych w Jarocinie rozpoczęły się w lipcu. Przewidywany termin ich zakończenia to sierpień przyszłego roku. Wykonawcą jest firma Hadrzyński z Kotlina. Dwukondygnacyjny budynek, który powstaje, będzie miał około 600 m2 powierzchni.

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wo,,,
4 miesiące temu ocena: 100%  11
w Golinie 12 grudnia zebranie w sprawie nowej ubojni drobiu. Sołtys oczywiście nie dodał informacji na FB Golina, Stefanów. może chodzi o to, żeby jak najmniej mieszkańców przyszło
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
4 miesiące temu 10
Informacja o zebraniu została podana na FB Golina i Stefanów dokładnie tydzień temu - 30 listopada 2018.
~ Grażyna Podleska
4 miesiące temu 9
Adam Pawlicki nasz Burmistrz budowniczy buduje dla chorych , niepełnosprawnych i niezamożnych mieszkańców Jarocina. Dziękujemy za to wspaniałe dzieło. Bardzo oczekiwane przez wielu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ maciek
4 miesiące temu ocena: 88%  8
Przecież ul. Zaciszna to część przemysłowa obok przez całą dobę głośno pracują maszyny np.Vipaku czy odpowiedzialni w tym miejscu budują mieszkania dla ludzi?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ala
4 miesiące temu ocena: 100%  7
Na darmowe mieszkania jest zawsze duże zapotrzebowanie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Skazany za ...
4 miesiące temu ocena: 50%  6
Te mieszkania są dla takich jak ty ćwoku żeby nie zdychali pod mostem .
~ nie głosowałem na ZJ i Skazanego za .., zbyt dobrze ich znam
4 miesiące temu ocena: 43%  5
No taki ROZWÓJ jest w Jarocinie :-)))
~ Heniu
4 miesiące temu ocena: 48%  4
Adam Pawlicki nasz burmistrz szybko realizuje program wyborczy. Robi to co zapowiedział. troska o najbardziej potrzebujących, starszych i schorowanych. Dziękujemy !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ twój nick
4 miesiące temu ocena: 33%  3
Będzie konferencja i przecinanie wstęgi.
~ Aarmon
4 miesiące temu ocena: 70%  2
Zostałem Igorem Arminem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 44
4 miesiące temu ocena: 70%  1
DJ IGOR ARMIN van BUUREN
R E K L A M A
R E K L A M A