ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M ABS_A1

Rolnicy wychodzą na drogi. Czy będzie zablokowana krajowa 11?

› Aktualności› Na sygnale 5 miesięcy temu    11.01.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 44 ocen 2 / 0%
A A A
Rolnicy protestujący w Nowym Mieście nad Wartą. Ostatecznie do blokady DK 11 nie doszło Rolnicy protestujący w Nowym Mieście nad Wartą. Ostatecznie do blokady DK 11 nie doszło  fot. www.wiescirolnicze.pl

 - 11 stycznia (dzisiaj, w piatek) nastąpi mobilizacja środowiska rolniczego W całym kraju pokazujemy sobie nawzajem, że jesteśmy. Spotykamy się na ulicach, drogach, placach. Pieszo, autami, traktorami. Ważne, żebyśmy zaczęli się liczyć i widzieli że jest nas siła - wtedy i z nami będą się liczyć - czytamy na fanpage Agrouni, która organizuje protesty rolnicze.

 

Najprawdopodobniej rolnicy pojawią się na moście w Nowym Mieście.

 - Będziemy w kilkudziesięciu miejscach w całej Polsce. Czy to będzie most w Nowym Mieście? Zobaczymy. Nie jest to do końca potwierdzone, czy to będzie Nowe Miasto, czy Koszuty - mówi Filip Pawlik, koordynator Agrouni na terenie powiatu średzkiego.

Rolnicy chcą zaprotestować przeciwko napływowi żywności z zagranicy. Domagają się jej kontroli oraz rozliczenia związków rolniczych i izb rolniczych z przekazywanych środków.

- Wczoraj miały się odbyć rozmowy Agrouni z ministrem rolnictwa, a ostatecznie zostały przełożone na 25 stycznia i dlatego nasze stanowisko jest takie, aby wyjść na drogi. Przepraszamy kierowców i przewoźników za utrudnienia, ale my nie mamy gdzie protestować. Akcje w Warszawie nic nie dają - dodaje koordynator

O proteście wie już średzka policja.

- Mamy informację, że o godzinie 10.00 rolnicy mają się spotkać na moście w Nowym Mieście. Jeżeli zablokują drogę, to my zorganizujemy objazdy - wyjaśnia asp. Michał Szymurski z KPP w Środzie Wielkopolskiej.

 

[AKTUALIZACJA 10:30]


Rolnicy  zgromadzili się na parkingu przy moście w Nowym Mieście. - Na godzinę 11.00 planujemy przejazd traktorami z Nowego Miasta do Koszut. Ruch zostanie spowolniony, ale nam nie chodzi o to, aby utrudniać życie innym uczestnikom ruchu kołowego  - mówi koordynator protestu.      

 

 

    Podobny protest odbył się pod koniec marca ubiegłego roku w Koszutach [ZOBACZ TUTAJ]

 

[AKTUALIZACJA 11:16]

Tak wygląda w tej chwili rolnicza akcja na drodze krajowej w powiecie gostyńskim.

+ 0 głosów: 2 (0%) 2 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (44)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ ggggg
  5 miesięcy temu ocena: 100%  44
  jacy biedni rolnicy mnie nie stać na auto za 800 tys a tyle kosztuję ich traktr debile co im to daje blokady lepper tak nauczył
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lysy
  5 miesięcy temu 43
  Hej rolnicy a o co tam protestujecie?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Cała prawda
  5 miesięcy temu ocena: 50%  42
  Biedni rolnicy. Już od czasów Gierka tylko bamber i bamber. Wchodziliśmy do Unii to emerytury strukturalne po 2000 zł a moi rodzice po 40 i 43 latach pracy niecałe 1000 zł. Bamber otrzymuje dopłaty do zasiewów. młody rolnik dostawał najpierw 40tys.c. później 60 tys. , Jeszcze później 100 tys. a teraz chyba że 150 w dupę mać. JAK WAM SIĘ NIE PODOBA TO DO ROBOTY WYPIERDALAĆ SKUR........NY.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ SZCZERY
  5 miesięcy temu ocena: 30%  41
  Bambry najgłośni4ej narzekały na UE i były przeciw a teraz wyciągają brudne łapy po bejmy i tylko blokady im w głowach
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ henio
  5 miesięcy temu ocena: 83%  40
  dziad pradziad mowil idzcie na etat albo prosto do tej brukseli i dajcie innym pracujacym dojezdzac
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ala
  5 miesięcy temu ocena: 57%  39
  Biedni rolnicy akcyzy w paliwie nie płacą bo przecież z dróg nie korzystają a tutaj proszę jada sobie droga ciągnikiem z naszych pieniędzy po naszych drogach na naszym paliwie bo przecież oni biedni i za nic nie płacą.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rolnik Z Powołania
  5 miesięcy temu ocena: 60%  38
  Bambry Nauczcie Się Być Rolnikami Dobra Matematyka Robi Swoje Wystarczy Dobrze Skalkulować I Można Żyć Lepiej Niż Jakiś Przetsiębiorca Jestem Rolnikiem Ale Nie Mam Potrzeby Protestować Ponieważ Umiem Gospodarować I Zarabiam Godnie .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ******
  5 miesięcy temu ocena: 78%  37
  Krus ok 400 złotych na kwartał a zus dla pojedynczego przedsiębiorcy prawie 1300 to chyba mówi samo za siebie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Faf.
  5 miesięcy temu ocena: 57%  36
  To badz rolnikiem i przejdź na Krus
  ~ Asfaa
  5 miesięcy temu ocena: 38%  35
  Taki ten lud niedoinformowny. Nawet nie wiecie że zwiększono inport chińskich kurczaków z kilku do kilknastu tyś. Ton. I tak na marginesie nie jem miesa z marketów ani sklepów. Kupuję u rolnika.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ na marginesie
  5 miesięcy temu ocena: 100%  34
  Niestety Ty raczej jesteś niedoinformowany. Jedyne co ociera się o prawdę to że zwiększono kontyngent importu drobiu z Chin na teren Unii Europejskiej, ale nie do Polski! Polska jest potentatem produkcji drobiu w Europie - statystyka https://kipdip.org.pl/pl/drob.... Produkujemy prawie dwa razy więcej drobiu niż Niemcy. Polska jest też jedynym krajem w Unii który może eksportować drób do Chin http://www.krd-ig.com.pl/chins... Pięć krajów na świecie może eksportować do Chin w tym Polska. Szanujmy się, szanujmy prawdę i nasz kraj. Skończmy z tymi kłamstwami i wiecznym narzekaniem. Problem jest ze świniami i ASF. Ale Polska sobie poradzi, wyrżnie się wszystkie dziki na wschodzie i to powinno pomóc.
  ~ Drogi Rolniku
  5 miesięcy temu ocena: 65%  33
  Masz internet ale nie wiesz po co. Więc, Drogi Rolniku z wielkopolski, jesteś w uprzywilejowanej sytuacji bo My i Unia Europejska nie zakazała ci sprzedaży i eksportu Twoich świń. Zakazały to niektóre kraje spoza Unii. Przyczyną jest ASF. Jeżeli ta choroba dotrze do wielkopolski to będziecie ryczeć jak woły a wasze świnie padną jak muchy https://bip.wetgiw.gov.pl/asf/... . Żeby zahamować i zwalczyć ASF trzeba wybić wszystkie chore świnie oraz dziki. Więc jeżeli na FB Drogi Rolniku polubiłeś akcję przeciw zabijaniu dzików, lub wrzuciłeś sobie fotkę z dzikiem, to wiedz że jesteś kretynem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Michu
  5 miesięcy temu ocena: 85%  32
  Dlaczego robicie problem zwykłym ludziom, a nie pojedziecie do Warszawy na wiejską? Myślicie że tym dzisiejszym protestem coś zdziałacie? W Warszawie się z was śmieją i jedzą aktualnie ośmiorniczki
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec
  5 miesięcy temu ocena: 61%  31
  Za utrudnianie ruchu jest paragraf dowalic im i na pola
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Xxx
  5 miesięcy temu ocena: 64%  30
  Nic nie dowala bo grzecznie sobie jedziemy drogą jak inni tylko ciągnik rolniczy to maszyna wolnobieżna
  ~ Bamber
  5 miesięcy temu ocena: 67%  29
  Jadę od Środy Wlkp właśnie w stronę Jarocina, kilkanaście ciągników jedzie 20km/h.korek około 10km już ma
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pracodawca
  5 miesięcy temu ocena: 66%  28
  To są te biedne bambry??? Takie traktory za nasza kasę pokupili i jeszcze mają mało?? Niech sprzedają gospodarstwo i do prywaciarza. Wtedy zobaczą co to praca ciężka. Pracodawca jak upada to państwo mu nie pomoże A jak bamber sprzedać nie może to dopłaty dostaje
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ john deere
  5 miesięcy temu ocena: 65%  27
  Oni te traktory kupili dzięki wsparciu unii europejskiej przeciw której dzisiaj protestują. To jest takie podcinanie gałęzi na której się siedzi. Niestety, idiotów wszędzie dużo, Anglicy też się wydurnili z referendum o wyjściu z Unii, dzisiaj są posrani i sami nie wiedzą co z tym zrobić. U nas na szczęście nikt mądry nie dopuści do wyjścia z Unii. Ci rolnicy nawet jak się tam położą i będą przez rok leżeć nic nie wskórają.
  ~ roto
  5 miesięcy temu ocena: 82%  26
  Brawo dla koordynatora protestu "nie chodzi o to, aby utrudniać życie innym uczestnikom ruchu kołowego "
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ qwerty
  5 miesięcy temu ocena: 69%  25
  Niech zaczną płacić ZUS to dopiero zobaczą, jak się dobrze żyje..
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Qwerty
  5 miesięcy temu ocena: 80%  24
  No za zaoszczędzone bym miał swój zasiłek. Bo płacąc CO MIESIĄC ZUS 1300zl jako przedsiębiorca TEZ NIE WIDZĘ TYCH ZASILKOW. Czy zarobię 100zl czy 5000 w miesiącu nikt się nie pyta czy mi dobrze. Mam płacić 1300. A w KRUSie ile? 400 na kwartał?
  ~ gminnik
  5 miesięcy temu ocena: 100%  23
  @Zxy nawet gdyby chciał, to na KRUS nie przejdzie. Prawo na to nie pozwala. Płacenie KRUSu zamiast ZUSu to 1200 zł oszczędności na miesiąc. A chorobowe to grosze, w porównaniu do wpłacanej kasy.
  ~ Zxy
  5 miesięcy temu ocena: 57%  22
  Bardzo chętnie przejdę na ZUS. Przejdź ty na KRUS I zobacz jak tam kasa walą za dzień chorobowego 10 zł złamana nogą 500 zł odszkodowania. ALLE KASA !!!
  ~ Aaad
  5 miesięcy temu ocena: 68%  21
  Dobrze że protestują. Co tylko nauczyciel i policja może? Nie jestem rolnikiem ale popieram strajk. Nie chce jeść g... przywiezionego z innych krajów lub co gorsza kurczaków z Chin!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ &&&
  5 miesięcy temu ocena: 43%  20
  A to ciekawe,bo ci strajkujący rolnicy chcą swoje sprzedać drogo,a właśnie po to g....,i kurczaki z Chin chodzą do marketu,i jeszcze chcą żeby było tanio.
  ~ Bbbb
  5 miesięcy temu ocena: 67%  19
  "Ja" przestań siać ferment, Chiny to od nas kupują mięso, a nie odwrotnie: https://www.tygodnik-rolniczy....
  ~ Ja
  5 miesięcy temu ocena: 50%  18
  I tak jesz bo mięso w sklepach z Chin a nasze się eksportuje
  ~ Bbbb
  5 miesięcy temu ocena: 71%  17
  Im nie chodzi o kraje spoza unii typu Chiny, z tych krajów trzeba płacić cła więc problemu nie ma. Im chodzi o świnie z Danii. Tylko żeby zablokować rynek wewnątrzunijny Polska musiałaby wyjść z Unii Europejskiej. Sami rolnicy tego nie chcą, ale tej zależności nie rozumieją. Co do drugiego postulatu to niech idą protestować pod te izby rolnicze, a nie na drogi.
  ~ Mieszkaniec
  5 miesięcy temu ocena: 64%  16
  Rozumiem protest ale złość zrobią tylko kierowca
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Prawa strona mocy.
  5 miesięcy temu ocena: 70%  15
  Rolnictwo to najważniejsza z gałęzi gospodarki. Juz z dawien dawna wiadomo ze od myszy po cesarza wszyscy żyją z gospodarza. Rolnictwo jest w katastrofalnej kondycji a pseudoekolodzy beda ratować dziki, pseudobiznesmeni beda lamentowac ze droga zamknieta. Żal was. Policja mogła isc na l4, teraz nauczyciele. Biedny rolnik może strajkować tylko w ten sposób! Popieram w 100%.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Czacha
  5 miesięcy temu 14
  dobrze sie czujesz? Bo bredzisz.
  ~ Ja
  5 miesięcy temu ocena: 75%  13
  Wszyscy protestują tylko nie ludzie pracujący u prywatnych im nic się nie należy tylko ludziom w gumowcach i na garnuszku państwa nawet dziką ale milionom ludzi z których podatków to pochodzi to już nic.
  ~ gminnik
  5 miesięcy temu ocena: 29%  12
  Rolnictwo BYŁO podstawą gospodarki do końca XVII wieku. Od XVIII wieku podstswą gospodarki jest przemysł i technologia. Sorry, ale gdzie jest wyższy poziom życia? W UK czy w Mongolii?
  ~ Prawa strona mocy.
  5 miesięcy temu ocena: 77%  11
  Jeśli padnie trzoda, to padnie całe rolnictwo, ziarno bedzie za grosze ludzie beda bez pracy. Wygryzą cie ze stołka i co wtedy powiesz?
  ~ właściwa strona rozumu
  5 miesięcy temu ocena: 59%  10
  Tylko o co ten protest? O to że świnie są przywożone z Danii? A dlaczego nie są tam wywożone - może Wasze świnie są za drogie? Może trzeba spytać dlaczego są takie drogie? Nic wam ten protest nie da - chcecie zamknąć rynek, to trzeba wyjść z unii europejskiej, oddać te traktory za 300 tysięcy i zapomnieć o dopłatach. Ale przede wszystkim trzeba zrobić referendum i spytać wszystkich Polaków czy chcę wyjść z unii. powodzenia.
  ~ Kawosz Piwa
  5 miesięcy temu ocena: 80%  9
  A jeśli do tego rolnicy z powiatu wrzesińskiego zablokują most w Pyzdrach, z powiatu słupeckiego most w Lądzie, a z powiatu śremskiego most w Śremie, to którędy Policja zorganizuje objazdy? Promy w Dębnie i Pogorzelicy, czy most powietrzny?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jarex
  5 miesięcy temu ocena: 52%  8
  Może ktoś z tych rolników sprzeda gospodarstwo jak się nie opłaca i pójdzie do pracy do Brigstona napewno będą chętni na kupno wyjadą na blokady traktorani za 300 tyś i będą narzekać na biedę
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja
  5 miesięcy temu ocena: 67%  7
  W bridgestone to oni by nie wytrzymał, myśli nawet tygodnia.
  ~ Rolnik
  5 miesięcy temu ocena: 26%  6
  Zero k*u*r*w*a pojęcia a sie odzywa i burzy ludzi. Jedz gruz i klikuletnie zachodnie mieso! Miastowe ścierwo.
  ~ info
  5 miesięcy temu ocena: 52%  5
  "Jeżeli zablokują drogę, to my zorganizujemy objazdy - wyjaśnia asp. " co za chory kraj. Jak zablokują drogę to trzeba ich zepchnąć spisać i skierować sprawę na kolegium panie policjancie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kawosz Piwa
  5 miesięcy temu ocena: 83%  4
  Jak to widzę tak: Policja dostała informację o planowanym napadzie na bank. "Jeżeli do napadu dojdzie, to zorganizujemy okienka bankowe do obsługi klientów banku w pomieszczeniu zastępczym na terenie sąsiedniego powiatu" informuje rzecznik Policji....
  ~ Jarex
  5 miesięcy temu ocena: 67%  3
  Kolegiów już dawno nie ma ucz się a nie pisz bzdur