ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AWOLNE MIEJSCE G1
R E K L A M Ajamiks a1 baner główny podstrona
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA B1
R E K L A M A

Robią, co potrafią najlepiej - szyją maseczki ochronne [ZDJĘCIA]

2 dni temu 9:11    27.03.2020
Anna Konieczna
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Maseczki szyją podopieczne DPS-u w KotlinieMaseczki szyją podopieczne DPS-u w Kotlinie fot. Starostwo Powiatowe Jarocin

Zewsząd docierają do nas informacje o różnych akcjach i działaniach, które są podejmowane w niecodziennych warunkach epidemii, jaka panuje w naszym kraju. Nie inaczej jest na terenie naszego powiatu. Angażują się wszyscy.

 

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA SRT

Mamy do czynienia z bezprecedensową falą dobrowolnej pomocy dla jarocińsko szpitala, która ma jak najlepiej przygotować lecznicę do ewentualnego przyjęcia pacjentów z koronawirusem [szczegóły znajdziesz TUTAJ]. Jednym z jej przejawów jest szycie maseczek ochronnych na twarz.

 

Do działania przystąpiły między innymi krawcowe, które szyją maseczki ochronne dla personelu.

 

 

[kompleksowa informacja na temat sytuacji zwiazanej z epidemią koronawirusa i ograniczeń z nią związanych znajdziesz TUTAJ]

 

 

Przykładem takiego działania jest lokalna firma odzieżowa Elevenstory.

 

- Zdając sobie sprawę z bardzo trudnej sytuacji wszystkich szpitali w Polsce, sami zadeklarowaliśmy chęć pomocy - mówi Łukasz Gościniak, właściciel firmy Elevenstory. - Szpital potrzebuje na dwa dni tysiąc masek, czterdzieści sztuk na pracownika. Postanowiliśmy uszyć takie, które można sterylizować i użyć ponownie - infrmuje.

 

Aby prawidłowo uszyć maseczki Łukasz Gościniak nawiązał kontakt z fundacją z Gdańska, która na tamtym terenie koordynuje podobne działania.

 

 

[kolejne ograniczenia w Urzędzie Miejskim w Jarocinie - szczegóły TUTAJ]

 

 

- Dowiedziałem się, że materiał, z którego je uszyjemy to musi być 100% bawełny. Nie możemy przyszyć gumek, w celu ich zakładanie, tylko również bawełniane sznureczki. Wszystko po to, by móc tą maseczkę sterylizować. Szyjemy takie typowe maseczki chirurgiczne - wyjaśnia.

 

I dodaje: - Bardzo dziękuję wszystkim moim pracownicom, które się w akcję zaangażowały. Już wkrótce pierwsza partia 1.200 sztuk będzie gotowa. Planujemy uszyć jeszcze raz tyle. Podziękowania należą się też hurtowni, która rozumiejąc potrzebę chwili sprzedała nam bawełnę. Niezbędną do uszycia maseczek w bardzo korzystnej cenie - mówi szef firmy Elevenstory.

 


Kolejna dostawa maseczek - 1.204 sztuki, trafiła do jarocińskiego szpitala dzięki Leszkowi Gronowskiemu, właścicielowi firmy PPU VICTORIA.

 

 

Do szycia zabrały się nie tylko zawodowe krawcowe. W szwalnię zamieniło się jedno z pomieszczeń Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie. Tam maseczki szyją podopieczne domu.

 

[TUTAJ możesz kupić Gazetę Jarocińską" online, a w niej najnowsze informacje o życiu Ziemi Jarocińśkiej w trudnym czasie epidemii koronawirusa]

 

Zostaną one wykorzystane na potrzeby mieszkańców DPS-u oraz innych jednostek powiatowych, między innymi Domu Dziecka w Górze.

 

Starosta Lidia Czechak tak napisała o krawcowych z kotlińskiego DPS-u:

 

 

„Zarząd powiatu jarocińskiego dziękuje za wsparcie. Zawsze wiedziałam że jesteście najlepsi.”

 

 

 

 

Najnowszy numer Gazety Jarocińskiej jest już dostępny w sklepach i internecie, a w nim najbardziej pilne i aktualne informacje, które przygotowujemy dla Was w tym trudnym czasie - więcej szczegółów TUTAJ

 

Każdy z nas może pomóc jarocińskiemu szpitalowi. Każda złotówka się liczy! Wystarczy kliknąć w zdjęcie. Nie zapomnij udostepnić zrzutki. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

R E K L A M AWOLNE MIEJSCA AR1
R E K L A M AWOLNE MIEJSCA Ar2
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A